1168
قدرت باروری زنان سحرخیز بیشتر از شب زنده‌دارهاست

قدرت باروری زنان سحرخیز بیشتر از شب زنده‌دارهاست

1397/10/19 بازدید751
نی نی سایت: مطالعه‌ای روی 100 زن در دانشگاه وارویک نشان داده است قدرت باروری زنان شادابی که صبح زود بیدار می‌شوند، بیشتر از زنان شب زنده‌دار است و آنها زودتر باردار می‌شوند.
در این مطالعه ساعت خواب و بیداری طبیعی پرسیده شد و بعد وضعیت آنها را، حین IVF برای بارداری بررسی کردند. نتیجه این بررسی نشان داد حدود سه چهارم زنان سحر خیز بعد از IVF باردار شدند.

اما فقط حدود یک سوم شب زنده‌دارها توانستند باردار شوند، بنابراین پژوهشگران اعلام کردند که مطالعه روی گروه بزرگتری از زنان لازم است.
در این مطالعه میانگین ساعت مرکزی خواب زنان سحرخیز ساعت 2.30 تا 3.30 صبح بود که یعنی این افراد اسعت 10.30 شب می‌خوابند و صبح به طور طبیعی ساعت 6.30 بیدار می‌شوند.

پروفسور جرالدین هارتشورن از دانشگاه وارویک و سرپرست این مطالعه می‌گوید: «در کل به نظر می‌رسد زنان سحرخیز سبک زندگی سالم‌تری نسبت به شب زنده‌دارها دارند. آنها کمتر اهل سیگار هستند و کمتر دچار اضافه وزن، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شوند که همه این موارد در قدرت باروری موثر هستند».

سحرخیزی بر قدرت باروری اثر دارد؟

البته سبک زندگی سالم همیشه یکی از موضوعات مورد بحث زنانی بوده که در حال اقدام برای بارداری هستند اما فکر کردن به اینکه شما سحرخیز هستید یا شب زنده‌دار، می‌تواند راهی برای تغییر عادات سبک زندگی باشد که قدرت باروری‌تان را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.
محققان خاطرنشان کرده‌اند که ساعت طبیعی بدن زنان ساعتی است که آنها در روزهای غیر کاری و بدون اجبار زنگ ساعت از خواب بیدار شده‌اند.
 
قدرت باروری زنان شادابی که صبح زود بیدار می‌شوند، بیشتر از زنان شب زنده‌دار است و آنها زودتر باردار می‌شوند.

زنان شب زنده‌دار حاضر در این مطالعه هم با میانگین ساعت مرکزی خواب 6 صبح، ساعت به خواب رفتن‌شان 2 صبح بود و صبح ساعت 10 از خواب بیدار شدند. اما سحرخیزها حتی می‌توانند ساعت 5.30 از خواب بیدار شوند.

در این بررسی 3 ساله که 102 زن را بعد از اولین IVF دنبال کرد، نشان داد 54 درصد زنان شب زنده دار- که بین 23 تا 45 سال سن داشتند- باردار شدند اما این آمار در میان زنان سحرخیز 73 درصد بود.
البته محققان اعلام کرده‌اند که تا انجام تحقیقات بیشتر، زنانی که تحت درمان IVF هستند، نباید الگوی خواب طبیعی‌شان را بهم بریزند.

منبع: DailyMail

ارسال نظر شما

login captcha

به هر حال ساعت بدنی هر کس فرق میکنه

مثلا کسایی هستن ک وقتی صبح زود بیدار میشن در طول روز سردرد میگیرن

یا همین افراد حتی با یک ساعت استراحت در روز واسه خواب شب دچار مشکل میشن

یا هستن افرادی ک بطور عجیبی شب ها ارامش و انرژی بیشتری برای انجام کار دارن

حتی با وجود اینکه نصف این مقدار انرژی رو به کارهای روزانه اختصاص میدن

یعنی اگر من سحرخیز بودم چه میشد !!!!!

1066
1133