1478
مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر بهداشتی است؟

مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر بهداشتی است؟

1397/08/28 بازدید596

نی نی سایت: شاید تا قبل از این پژوهش خیلی ها فکر می کردند این کار غیربهداشتی و البته غیرمسئولانه است. اینکه برای تمیز کردن پستانک نوزاد مادر آن را توی دهانش بگذارد. اما حالا یک پژوهش تازه نشان داده مکیدن پستانک کودک توسط مادر به محافظت از او در مقابل حساسیت کمک می‌کند. پژوهشگران با ۱۲۸ مادر نوزادان بالای ۱۸ ماه در چند نوبت گفتگو کرده‌اند و از میان مادرانی که از پستانک استفاده می‌کردند ۳۰ نفر با صدعفونی، ۵۳ نفر با شستشو، و ۹ نفر با مکیدن پستانک کودکشان را تمیز می‌کردند.
دکتر اِلن ابوجعود از یک مؤسسه سلامت در دیترویت آمریکا در این باره گفت: «متوجه شدیم کودکانی که مادرشان پستانک آن‌ها را با مکیدن تمیز می‌کنند سطح ایموگلوبین پایین‌تری دارند.»
به گزارش مهر ایموگلوبین ای IgE نوعی پادتن مرتبط به واکنش‌های آلرژیک در بدن است. سطح بالاتر ایموگلوبین ای ریسک بالاتر حساسیت‌های مختلف از جمله حساسیت آسمی را نشان می‌دهد. پژوهشگران سطح ایموگلوبین نوزادان را هنگام تولد، در شش ماهگی و در ۱۸ ماهگی اندازه گرفته بودند.
سرپرست این تیم تحقیقاتی در ادامه گفت:« می‌دانیم که در معرض میکروارگانیسم‌های مشخصی قرار گرفتن طی سال‌های نخستین، رشد دستگاه ایمنی را بر می‌انگیزد و ممکن است بعدها هم به محافظت در مقابل بیماری های حساسیتی منجر شود. مکیدن پستانک نوزاد توسط والدین می‌تواند مثالی از راه‌هایی باشد که میکروارگانیسم‌های سالم را به نوزادان منتقل می‌کند. مطالعه ما نشان می‌دهد که مکیدن پستانک نوزاد توسط والدین با سطوح کمتر ایموگلوبین ای همراه است اما ضرورتاً به معنای آن نیست که مکیدن پستانک به خودی خود باعث کاهش ایموگلوبین ای می‌شود.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha