1188
پسرزا هستید؟ مراقب افسردگی باشید!

پسرزا هستید؟ مراقب افسردگی باشید!

1397/08/21 بازدید866

نی نی سایت: بعضی از زنان بعد از زایمان دچار افسردگی می شوند. البته افسردگی پس از زایمان مقطعی است و درمان می شود.محققان دلایل زیادی برای افسردگی پس از زایمان مطرح می کنند که یکی از آخرین پژوهشها این است؛ محققان دریافته اند زنانی که فرزند آنها پسر است، احتمال ابتلا به افسردگی پس از زایمان در آنها بیش از دیگران است. به گزارش ساینس، افسردگی پس از زایمان معمولا در یکی از هر 10 زن رخ می دهد و نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که یکی از عوامل مهم بروز این موضوع، داشتن نوزاد پسر است. پژوهشگران دانشگاه کنت انگلیس با انجام بررسی‌های مربوط به افسردگی پس از زایمان دریافتند که احتمال ابتلا به افسردگی در میان مادرانی که فرزند آنها پسر است در مقایسه با آنهایی که فرزند دختر دارند، 79 درصد بیشتر است و مهم‌ترین عامل در این میان، تغییر در تعادل شیمیایی مغزی است. نتایج نشان داد افرادی هم که عوارض جسمی مرتبط با زایمان داشته‌اند، خطر افسردگی بعد از زایمان، در آنها 174 درصد بیشتر می شود. نویسندگان این مطالعه اعلام کردند: «جنسیت نوزاد و عوارض پس از زایمان می‌تواند به شناسایی این زنان برای حمایت از آنها کمک کند.»
نتایج این بررسی ها نشان داد که تولد یک پسر و یا زایمان دشوار در افزایش خطر ابتلا به افسردگی بعد از زایمان موثر است، اما ارتباط آن با افسردگی تاکنون مشخص نشده بود که نتایج این مطالعه آن را نشان داد. این پژوهش در بین 296 زن انجام شد و نشان داد مادرانی که فرزند پسر به دنیا آورده‌­اند، تقریبا دو برابر بیشتر احتمال ابتلا به افسردگی پس از زایمان دارند و در مادرانی که مشکلات زایمان را داشته‌اند، این احتمال سه برابر می شود.
مهم‌ترین علائم افسردگی بعد از زایمان می توان به غم و اندوه، لذت نبردن از زندگی، خستگی، بی‌خوابی، عدم تمرکز، عدم ارتباط با کودک، افکار هولناک مانند آسیب رساندن به کودک و عدم تصمیم ‌گیری مناسب اشاره کرد.

ارسال نظر شما

login captcha

واقعا جای تاسفه که نی نی سایت تو مقالاتش از واژه هایی مثل پسرزا استفادا می کنه. یعنی چی؟ تو یه مقاله دیگه تو همین سایت نوشته واژه های پسرزا و دخترزا پایه علمی نداره. اونوقت جاهای دیگه این واژه ها استفاده شده! عجیبه! مطمئنا میدونین که رسانه ها تو فرهنگ سازی چقدر تاثیر دارن!