1188
بهترین فاصله زمانی بین دو بارداری چقدر است؟

بهترین فاصله زمانی بین دو بارداری چقدر است؟

1397/08/21 بازدید359

نی نی سایت: قدیمی ها به آن شیر به شیر می گویند. یعنی بچه هایی که پشت سر هم به دنیا می آیند. قدیمی ها بهترین فاصله زمانی بین دوبارداری را بین یک تا یک سال و نیم می دانستند. اما بهترین فاصله زمانی بین دو بارداری چقدر است؟ محققان در یک پژوهش به این نتیجه رسیدند که فاصله زمانی ایده‌آل بین دو بارداری حداقل یک سال است. زنانی که می خواهند در دهه ۳۰ و ۴۰ سالگی باردار شوند اغلب در مورد فاصله زمانی مناسب بین بارداری‌ها تردید دارند. پزشکان معمولا فاصله ۱۸ تا ۲۴ ماه را بین دو بارداری توصیه می‌کنند. هرچند، خطر بارداری با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کند. محققان با بررسی ۱۵۰ هزار مورد بارداری‌ در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ در کانادا به این نتیجه دست پیدا کردند که فاصله زمانی کمتر از یک‌ سال بین بارداری‌ها صرف نظر از سن مادر ریسک بالایی دارد. همچنین پس از گذشت یک سال این ریسک با تفاوت ناچیزی وجود دارد.
البته محققان کانادایی اعلام کردند خطرات مربوط به مادران تنها برای زنان ۳۵ ساله و بالاتر وجود دارد و خطری زنان جوان‌تر را تهدید نمی‌کند. به گزارش ژاپن تودی مشکلاتی که ممکن است زنان بالای ۳۵ سال را تهدید کند در بارداری‌هایی که سه، شش یا نه ماه پس از زایمان قبلی انجام می‌شود به بالاترین میزان می‌رسد.
متخصصان زنان و زایمان معمولا به زنان توصیه می‌کنند حداقل بین تولد فرزند و بارداری بعدی ۱۸ ماه فاصله بگذارند البته توصیه سازمان بهداشت جهانی حداقل ۲۴ ماه است.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha