833
دل درد نوزاد چه دلایلی دارد؟

دل درد نوزاد چه دلایلی دارد؟

1397/08/15 بازدید442

نی نی سایت: دل پیچه و دل درد نوزادان از همان روزهای اول شروع می شود. اصلا نوزادی را نمی توانید پیدا کنید که از دل درد به خودش نپیچد و صدای گریه اش بلند نشود. اما این دل پیچه و دل درد نوزادان چه دلایلی دارد؟ دکتر علی محتشمی متخصص اطفال معتقد است نوزادان تازه متولد شده‌ای که از شیر مادر تغذیه می‌کنند از هفته دوم به بعد دچار دل‌پیچه می‌شوند. او می گوید:«شکل شایع و ناراحت کننده‌ای که از هفته دوم پس از زایمان به خصوص در شب‌ها باعث نگرانی والدین می‌شود، دل درد و دل پیچه همراه با قولنج در نوزادان است؛ معمولا نوزاد تازه متولد شده‌ای که از شیر مادر تغذیه می‌کند از هفته دوم به بعد با این مشکل درگیر می‌شود.دلیل اصلی دل‌پیچه نوزاد، وجود نداشتن باکتری‌ در دستگاه گوارش او است که با شکل‌گیری فلور میکروبی برطرف می‌شود. بیشتر کودکان مشکل نفخ دارند و این اختلال پس از گذشت سه الی 4 ماه رفع شده و نیازی به استفاده از دارو نیست.»

نفخ و بی قراری نوزاد

متخصص اطفال درباره نفخ نوزادان به باشگاه خبرنگاران می گوید:« اصولا کودکانی که نفخ دارند دچار بی‌خوابی و بی‌قراری شده و به شدت گریه می‌کنند؛ این کودکان کاهش وزن پیدا نمی‌کنند و اگر این نشانه در آن‌ها دیده شود باید به وجود یک بیماری دیگر در کودک شک کرد، برای کاهش نفخ نوزادان بهتر است مادر از غذا‌های نفاخ استفاده نکند؛ موادی چون حبوبات، سیر، پیاز و غیره به شدت نفاخ هستند و باید از مصرف آن پرهیز کرد، همچنین بهتر است غذا‌ یا دارو‌هایی که نفخ را کاهش می‌دهد، مصرف کرد.»

راه حل گیاهی برای درمان دل‌پیچه نوزاد

اما برای درمان دل پیچه می توانید از این نسخه گیاهی استفاده کنید. دکتر محتشمی در این باره می گوید:« مصرف رازیانه، آویشن یا زیره سبز در اشکال مختلف به صورت دم کرده، جوشانده، عرقیات و قاووت درغذا راه حلی ساده است که شیر مادر را زیاد کرده و نفخ او را کم می‌کند. آرامش داشته باشید و هنگام شیر دادن به کودک استرس و نگرانی نداشته باشید، بغل کردن نوزاد و نوازش بهترین درمان مشکل نفخ است.می‌توان از موسیقی ملایم برای آرام کردن نوزاد استفاده کرد و در صورتی که نوزاد بیش از حد بی‌قرار بود می‌توان حوله گرم را روی شکم او قرار داده و او را نوازش کرد.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1066
1133