833
با نظم دهنده ها اتاق نوزادتان را مرتب بچینید

با نظم دهنده ها اتاق نوزادتان را مرتب بچینید

1397/08/12 بازدید510
اتاق نوزاد شما نظم و ترتیب ندارد؟ یک راهش این است که برای سر و سامان دادن به وسایل از نظم دهنده اتاق نوزاد کمک بگیرید. این نظم‌دهنده‌ها در ابعاد و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند و می‌توانند با رنگ غالب دکوراسیون اتاق نوزاد شما هماهنگ شوند. از این رو اگر می‌خواهید از شلختگی و به هم ریختگی اتاق نوزاد دور بمانید دانستن چند نکته ظریف به شما کمک می‌کند تا در چیدمان اتاق کودک، وسایل تازه‌ای اضافه کرده و نظم دهنده‌های تازه‌ای را به خانه بیاورید.

نظم دهنده‌های کنار تخت را خودتان بدوزید

یکی از کاربردی‌ترین وسایلی که به مادران کمک می‌کند اتاق نوزاد را سر و سامان دهند، نظم دهنده‌هایی است که کنار تخت آویزان می‌شوند. اگر دستی در خیاطی داشته باشید با مقداری پارچه به‌راحتی می‌توانید این نظم دهنده‌ها را بدوزید و روی بدنه تخت نصب کنید. این نظم دهنده های اتاق کودک شبیه یک جاجورابی در ابعاد بزرگ‌تر هستند که می‌توانید خرده ریزهای کودک، پستانک، شیشه شیر، عروسک و... را داخل آن بریزید. فقط مراقب باشید هنگام آویزان کردن این نظم دهنده کنار تخت نوزاد آن را طوری نصب کنید که دست کودک به آن نرسد و نتواند وسایل را از داخل آن بردارد.

نظم دهنده کنار تخت نوزاد
 

داخل کمد حتماً نظم دهنده آویزان کنید

اگر می‌خواهید مادر مرتبی باشید و کمد نوزاد شما همیشه بیشتر مواقع تمیز و منظم به نظر برسد، به طبقاتی نیاز دارید که به آنها نظم دهنده می‌گویند. می‌توانید این نظم دهنده ها را که به صورت پارچه‌ای یا فلزی در فروشگاه‌ها موجود هستند، تهیه کرده و داخل کمد کودک قرار دهید. در واقع باید بتوانید از هر سانتی‌متر فضای کمد به‌خوبی استفاده کنید و این موضوع برای افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند و اسباب و وسایل کوچکی برای سیسمونی نوزاد می‌خرند، بیشتر اهمیت دارد. به این ترتیب دکوراسیون اتاق نوزاد شما کاربردی‌تر می‌شود.

استفاده از نظم دهنده ها برای کمد نوزاد

لباس‌های فصل گذشته را داخل جعبه‌های پارچه‌ای قرار دهید

از همان دوران نوزادی سعی کنید که تفکیکی برای لباس‌های نوزاد در نظر بگیرید. در داخل وسایل سیسمونی چند جعبه یا بقچه پارچه‌‌ای هم داشته باشید. این نظم دهنده ها سبک هستند، به‌راحتی جا به جا می‌شوند و برای ایجاد نظم و ترتیب در اتاق نوزاد و اتاق کودک عالی هستند. بهتر است با شروع فصل جدید لباس‌های فصل گذشته را داخل این نظم دهنده‌های پارچه‌ای قرار دهید و بالای کمک، زیر تخت یا سایر فضاهای مناسب قرار دهید.

استفاده از نظم دهنده ها برای کشو و اتاق کودک

قانون نظم دادن به اتاق نوزاد را بدانید

یکی از اصلی‌ترین قوانین برای مرتب نگه داشتن اتاق نوزاد استفاده از نظم دهنده‌ها و قفسه‌ها و سپس قرار دادن هر چیز سر جای خودش است. هر وسیله‌ای را که برمی‌دارید به خودتان بگویید که باید سعی کنم آن را به‌جای اولیه‌اش برگردانم. در این صورت ناگهان با یک اتاق شلوغ و بهم ریخته مواجه نمی‌شوید.
سطل‌های پلاستیکی یا پارچه‌ای، سبدهای پلاستیکی یا چوبی، جعبه‌های چوبی، قوطی‌های فلزی، جعبه‌های کفش و.. می‌توانند برای نظم دادن به اتاق نوزاد و تغییر دکوراسیون اتاق مورداستفاده قرار گیرند. می‌توانید روی جعبه‌های ساده را با روبان یا کاغذ رنگی تزئین کنید تا وسایل و سیسمونی نوزاد شما داخل جعبه‌های قشنگ و زیباتری قرار گیرند. علاوه بر این می‌توانید بر روی هر جعبه برچسبی نصب کنید که مشخص شود داخل آنچه چیزی را قرار داده‌اید. در این صورت برای پیدا کردن خرده ریز‌های کوچک و بزرگ نوزاد سردرگم نمی‌شوید.

ارسال نظر شما

login captcha

مرسی خیلی خوب بود

خیلی مطلب زیبا و مفیدی بود 

1066
1133