1313
جراحی ستون فقرات دو جنین در رحم

جراحی ستون فقرات دو جنین در رحم

1397/08/06 بازدید65
نی نی سایت: ستون فقرات دو بچه هفته‌ها قبل از تولد، توسط جراحان ترمیم شد. جراحی این جنین ها که دچار اسپینا بیفیدا- شرایطی که در آن نخاع به درستی رشد نکرده و شکافی درونش دارد- توسط تیمی 30 نفره از پزشکان متخصص دانشگاه کالج لندن برای اولین بار در انگلستان انجام شد.

این اختلال معمولا بعد از تولد درمان می‌شود اما درمان زودتر آن باعث بهبود سلامت و تحرک در طولانی مدت است.
در طول این جراحی 90 دقیقه‌ای که تابستان گذشته انجام شد، پزشکان با ایجاد شکافی در رحم، شکاف موجود در نخاع جنین‌ها را بخیه کردند.

البته این جراحی خطراتی هم داشت و می‌توانست باعث زایمان زودرس شود اما محققان با استفاده از روش‌های تازه و غیرتهاجمی‌تر این کار را انجام دادند؛ حال هر دو مادر و فرزنداندنشان خوب است و رو به بهبودی هستند.

پروفسور آنه دیوید که برای وارد کردن این تکنولوژی به انگلستان 3 سال تلاش کرده، می‌گوید: «تا پیش از این مادران باردار برای انجام این جراحی باید به آمریکا، بلژیک و سوئیس سفر می‌کردند اما دیگر نیازی به این کار نیست و آنها غیر از صرف هزینه کمتر، می‌توانند در کنار خانواده خودشان، تحت جراحی قرار بگیرند».

هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث بروز اسپینا بیفیدا در جنین می‌شود اما ظاهرا کمبود فولیک اسید می‌تواند احتمال این مشکل را افزایش دهد.

منبع: BBC

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha