1188
موسیقی آرامش بخش برای بارداری، همینجا بشنوید

موسیقی آرامش بخش برای بارداری، همینجا بشنوید

1397/07/25 بازدید2608
ممکن است از هفته سیزدهم بارداری مشکلات بی خوابی به سراغ خانم‌های باردار بیاید یا در مورد سایر مراحل بارداری و انجام آزمایش‌های دوران نگرانی‌هایی داشته باشند. پژوهشگران بر این باورند که یک راه مؤثر برای کاهش اضطراب و کسب آرامش بیشتر، گوش دادن به موسیقی آرامش دهنده کلاسیک است. این نوع موسیقی بطور معمول بی کلام است و می‌تواند در دوران بارداری بسیار آرامش دهنده باشد.
بدون شک همه ما در انتخاب موسیقی دلخواه مان سلیقه یکسانی نداریم. حتی اگر موسیقی کلاسیک انتخاب همیشگی شما نیست در دوران بارداری این نوع موسیقی را بیشتر گوش دهید تا از مزایای این موسیقی برای آرامش، بهره‌مند شوید. در اینجا چند نمونه از قطعات موسیقی آرامش بخش موسیقیدانان معروف جهان را برای شما انتخاب کرده‌ایم تا با گوش سپردن به آنها آرامش و راحتی بیشتری را تجربه کنید.

1- موسیقی آرامش دهنده موتزارت

این قطعه انتخابی، سونات شماره 16 موتزارت است که مزایای این موسیقی برای آرامش افراد مختلف به اثبات رسیده است. از این رو انتخاب خوبی برای خانم‌های باردار به شمار می‌رود. این قطعه موسیقی فقط با پیانو نواخته شده و هرکدام از کلاویه های پیانو، صدای آرامش بخشی را ایجاد می‌کنند. پس اگر این روزها ناآرامی و اضطراب زیادی را تجربه می‌کنید همین حالا به این موسیقی آرامش دهنده گوش دهید تا دوران بارداری آرام‌تری داشته باشید.
 
 

2- موسیقی بتهوون برای آرامش در بارداری

سونات مهتاب بتهوون یکی از قطعات آرامش دهنده‌ای است که قرن‌هاست به دلیل حالت اسرار آمیز و رؤیایی‌اش مورد ستایش قرار گرفته و هنوز هم بین افراد مختلف سراسر دنیا محبوب است. سونات مهتاب در سال 1801 توسط بتهوون نوشته شده و تا به امروز یکی از معروف‌ترین قطعات در تاریخ موسیقی جهان به شمار می‌رود. با شنیدن این قطعه زیبا و آرامش بخش حس می‌کنید که موسیقی در روان شما جریان می‌یابد و به این ترتیب استرس و نگرانی‌ها دور می‌شوند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید که بتهوون این قطعه موسیقی کلاسیک را به یک کنتس 17 ساله به نام جولیتا گیچاردی تقدیم کرده بود. این کنتس جوان مدت کوتاهی شاگرد بتهوون بود.
   
 

 
3-موسیقی آب اثر آرامش بخشی از هندل

هندل یکی از موسیقیدانان آلمانی در اواخر دوران باروک است که قطعه آرامش دهنده معروفی به نام آب از او به یادگار باقی مانده است. این موسیقی کلاسیک ضمن اینکه تأثیرات آرامش دهنده ای دارد، نشاط شما را در بارداری افزایش می‌دهد.
   
 


4- موسیقی آرامش دهنده قطرات باران

«قطرات باران» قطعه آرامش دهنده مشهور دیگری است که توسط شوپن، موسیقیدان مشهور لهستانی، نوشته شده است. وقتی به این موسیقی آرامش دهنده گوش می‌دهید احساس می‌کنید که قطرات باران تند و تند در حال فروافتادن هستند و همین حس می‌تواند آرامشی را در شما ایجاد کنید تا از دغدغه‌های شهری فاصله بگیرید و خودتان را در طبیعت آرامش بخش احساس کنید.
  
 

5-موسیقی آرامش بخش برای فراموشی نگرانی‌های دوران بارداری

یوهان پاخِلبل موسیقی‌دان، ارگ نواز و معلم آلمانی سبک باروک بوده است. «کانُن» یکی از قطعات معروف این موسیقی‌دان مشهور است که اثرات آرامش دهنده ای به همراه دارد. این موسیقی کلاسیک زیبا شما را به یک دنیای فانتزی و رؤیایی فرو می‌برد و به این ترتیب می‌توانید با اضطراب و نگرانی‌های بارداری خداحافظی کنید.
  
 


6-هوا، موسیقی آرامش دهنده باخ

این قطعه آرامش دهنده زیبا با ویولن و پیانو نواخته شده و باخ، موسیقیدان مشهور آلمانی، خالق این اثر است. اگر می‌خواهید به حال و هوای جنگل و طبیعتی زیبا سفر کنید و آرامش بیشتری داشته باشید به این موسیقی گوش دهید.
  
 


7- دانوب آبی، موسیقی آرامش دهنده معروف

یکی از قطعات موسیقی آرامش دهنده معروف است که می‌تواند الهام بخش و انگیزه دهنده زندگی بعضی از افراد باشد. این والس توسط یک آهنگساز اتریشی به نام یوهان اشتراوس در سال 1866 ساخته شده و یکی بهترین آثار این موسیقیدان به شمار می‌رود. این موسیقی آرامش بخش برای لحظاتی اوج می‌گیرد و سپس با آرام شدن ملودی، حس آرامش عمیقی را منتقل می‌سازد.
  
 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha