1060
واقعیت های زندگی بعد از بچه دار شدن

واقعیت های زندگی بعد از بچه دار شدن

1397/07/14 بازدید3504
کمتر کسی است که بتواند در مقابل دیدن یک نوزاد کوچک با دست و پاهای کوچک و صورت عروسکی‌ و دوست داشتی‌اش مقاومت کند و اعتراف نکند که برای تجربه این اتفاق دست از پا نمی شناسد. اما در کنار تمام این تجربیات خوشایند، بچه‌ دار شدن تغییراتی را در سبک زندگی‌تان به وجود می‌آورد که قبل از اقدام به بارداری باید از آن مطلع باشید.

مشکل خواب، بزرگ ترین مشکل بعد از بچه دار شدن!

همه کسانی که صاحب فرزند شده‌اند به خوبی می دانند یکی از اولین تغییرات بعد از بچه‌دار شدن نداشتن خواب کافی یا شاید هم بهتر باشد بگوییم نداشتن یک خواب آرام و بی دغدغه است. نداشتن فرصت کافی برای انجام امورات روزمره زندگی را هم باید به این موضوع اضافه کنید. اما نداشتن خواب خوب و وقت کافی همه ماجرا نیست. یکی از تاثیرات بچه‌دار شدن در زندگی تغییر سبک زندگی است.
اگر از آن دسته افرادی بودید که تا دیروز ساعت‌ها وقتتان را در مرکز خریدهای مختلف برای ست کردن کفش با کیفتان می‌گذراندید و کمد لباستان جای اضافه کردن یک دست لباس جدیدتان را نداشت بعد از بچه‌دارش داستان قدری متفاوت است زیرا بیشتر از خودتان به کمد لباس کوچولوی دوست داشتنی‌تان فکر می‌کنید و اولویت را همیشه به او خواهید داد.

مشکل کمبود خواب مادران بعد از بچه دار شدن

روابط زن و شوهر بعد از بچه دار شدن

اگر کسی ادعا کرد که بعد از بچه‌دار شدن زندگی زناشویی‌اش تحت الشعاع قرار نگرفت به هیچ وجه باور نکنید زیرا این دسته از افراد به اندازه کافی با شما صادق نبوده‌اند. تاثیر تولد بر روابط زن و شوهر فقط مربوط به رابطه جنسی نمی‌شود. بعد از تولد فرزند همه حواس و توجه‌تان غرق فرزندتان شده و مادر بیش‌تر از هرشخص دیگری به او توجه می‌کند. در واقع  فرزند مرکز توجه مادر می‌شود اما همین توجه زیاد مادر به فرزند ممکن است باعث احساس تنهایی بیشتر مرد و در نتیجه ایجاد فاصله بین همسران شود. حتی ممکن است عده‌ای از همسرانشان سرد هم شوند.
حالت برعکس این موضوع هم ممکن است اتفاق بیفتد. مادر خانواده پدر را می‌بیند که روی کاناپه خوابیده و در حال استراحت است. اما او که بی‌خوابی امانش را گرفته به جای صحبت کردن و ابراز احساسات، حس سردی را تجربه می کند و حتی ممکن است حس تنفر هم به سراغش بیاید.
البته گاهی در مورد زنان این تغییر حس و حال به خاطر تغییرات هورمونی بعد از زایمان هم ممکن است باشد و به زودی برطرف می شود.
بهترین راهکار، ابراز صادقانه احساسات با همسرتان است. خبر خوب این که برای خیلی از زنان و مردان، تغییرات بعد از بچه‌دار شدن در نهایت به صورت مثبت خود را نشان می‌دهد و رابطه صمیمانه‌ای بین زن و مرد برقرار می شود.

بعد از بچه‌ دار شدن، پس‌انداز را بهتر درک می‌کنید

یکی از تاثیرات مهم بچه‌ دار شدن در زندگی مدیریت بهتر امور مالی است. بعد از بچه‌دار شدن مفهوم پس‌انداز را بهتر درک می‌کنید زیرا شخص دیگری به زندگی دونفره شما اضافه شده و باید برای زندگی سه نفره‌تان برنامه ریزی مالی درستی داشته باشید، هرچند گاهی اوقات اضطراب و ترس در مورد آینده نامعلوم فرزندتان ساعت ها و گاه روزها فکرتان را آشفته می‌کند. البته این نوع نگرانی را مردان بیشتر از زنان تجربه می‌کنند زیرا مدیریت مالی خانواده معمولا بر عهده مردان است و طبیعی است این موضوع تبدیل به یکی از دغدغه‌های ذهنی پدر خانواده شود.
همچنین زندگی بعد از بچه‌دار شدن معمولا با صرفه جویی بیشتر و در اولویت قرار دادن کودک همراه است.

تامین نیاز خانواده

سرگرمی‌هایی که حذف می‌شوند

اگر قبل از بچه دار شدن، از آن دسته از افرادی بودید که مدام برای تماشای فیلم به سینما میرفتید حالا نه تنها باید این لذت دوست داشتنی‌تان را محدود یا حذف کنید بلکه گاهی به خاطر فرزندتان مجبور می‌شوید یک انیمیشن کودکانه را بارها و بارها تماشا کنید.
گریه کردن بچه‌ها و آرام نگه داشتن آنها باعث می‌شود که رفتن به یک سری مکان‌ها مانند کنسرت، سینما و یا رستوران برایتان سخت و گاهی غیرممکن به نظر برسد. محدود کردن این سرگرمی‌ها و پرداختن بیشتر به فرزندتان تاثیری است که بچه‌دار شدن در زندگی‌تان به وجود می‌آورد.

رژیم سالم تر، مزیت بچه دار شدن!

یکی از تاثیرات مثبت بچه‌دار شدن تغییر رژیم غذایی است. وقتی کودک وارد زندگی‌تان می‌شود به خاطر سلامتی بچه‌ها مجبور می‌شوید که رژیم سالم تری را رعایت کنید. این اتفاق خوبی است که تاثیر خوبی بر روی سلامت خودتان و همسرتان نیز دارد. اما یکی دیگر از تاثیرات تولد بچه در سبک زندگی مربوط به اوضاع خانه می‌شود.
قبل از تولد نوزاد اگر بیش از حد به نظافت و مرتب بودن خانه اهمیت می‌دا‌دید بعد از تولد دیگر حتی گاهی فرصتی برای مرتب کردن خانه ندارید. اسباب بازی‌های بچه‌ها که گوشه و کنار اتاق رها شده و یا ظرف‌هایی که فرصت شستن به موقع آن را نداشتید، از منظره های طبیعی خانه خواهد شد!

تنهایی که گاه آزارتان می‌دهد؛ درد بچه دار شدن!

حتی اوقاتی که بیمار هستید دیگر مانند گذشته به آن توجه نشان نمی‌دهید و گاه همسرتان هم ممکن است وقت کافی برای مراقبت از شما نداشته باشد. این هم از تجربیاتی است که بچه‌دار شدن در زندگی شما به وجود می‌آورد و گریزی از آن نیست. اما به خاطر داشته باشید این تنهایی و نداشتن وقت کافی همیشگی نیست. تولد فرزند دنیای دیگری را به رویتان باز می‌کند که به تمام این چالش‌ها می‌ارزد. باور کنید!

ارسال نظر شما

login captcha

يك سری سختی هايی هستن كه علاوه بر اينكه انرژی و وقت آدمو ميگيرن،شيرينی خاصِ خوشونو دارن....مثل بچه دار شدن...هم شيرينِ و هم سخت....

چه حرفای مسخره‌ای 

میخوام هیچ بچه نباشه اگه قراره این همه زندگی داغون بشه 

بچه به چه درد آدم میخوره 

من فقط دارم میارمش که نگن نازاست 

@پارمیس25

آفرین که داری یه موجود بیگناهو بدون برنامه ریزی به دنیا میاری فقط بخاطر اینکه نگن نازاست