1188
5 ایده کارت دست ساز برای جشنهای دوران بارداری

5 ایده کارت دست ساز برای جشنهای دوران بارداری

1397/07/14 بازدید746
از زمانی که مادران متوجه بارداری ‌شان می‌شوند، شاید ایده‌هایی برای برگزاری جشن‌های مختلف به ذهن شان برسد؛ از جشن‌های اعلام جنسیت نوزاد گرفته تا جشن سیسمونی نوزاد، جشن دندان‌درآوردن، جشن تولد و... در این مراسم تعدادی مهمان حضور دارند و معمولاً برای شما و نوزادتان هدیه می‌آورند. می‌توانید به‌پاس حضور آنها و همین‌طور جهت داشتن یادگاری از مراسم شما، هدیه کوچکی برای مهمانان در نظر بگیرید تا به‌این‌ترتیب محبت خودتان را به مهمانان نشان دهید و قدردان حضورشان باشید. این هدیه یا گیفت می‌تواند یک کارت یادگاری کوچک باشد. 14 مهرماه روز جهانی درست کردن کارت تبریک است. این روز جهانی بهانه خوبی است تا تعدادی از این کارت‌ها را آماده کرده برای مراسم و جشن‌های آتی از آنها استفاده کنید.اگر قرار است برای نوزاد خانواده دیگری هدیه ببرید باز هم این ایده ها به دردتان می خورد. برای ساخت کارت تبریک چند ایده خوب برایتان داریم تا به بهانه تولد نوزاد از آنها استفاده کنید.

1- با طرحی از لباس‌های نوزادی برای جشن سیسمونی کارت درست کنید

لباس‌های سرهمی، کفش و جوراب‌های کوچک، کلاه یا سایر پوشاک نوزادی برای بیشتر بزرگ‌ترها جذاب هستند و نماد های بامزه‌ای از نوزاد محسوب می شوند. می‌توانید تصویری از آنها را روی مقوای ساده نقاشی کنید. اگر دوقلو دارید، دو لباس نوزادی در رنگ‌های مختلف ترسیم کنید و در جشن اعلام تعیین جنسیت این کارت‌ ها را به مهمانان هدیه دهید. ایده دیگر این است که مقوا را به شکل لباس برش بزنید و روی کارت بچسبانید یا آن را به‌تنهایی به مهمانان هدیه بدهید و در پشت کارت با دست خط خود جمله‌ای از طرف نوزاد برای مهمانان بنویسید.

ایده ساخت کارت تبریک نوزاد با لباس نوزادی
 

2- برای تهیه کارت تبریک از کف پای نوزاد ایده بگیرید

دست و پاهای کوچک نوزادان هم سوژه جالبی برای درست کردن کارت تبریک‌ های زیبا و دوست‌داشتنی هستند. می‌توانید اثر پای اصلی کودک را روی کاغذ چاپ کرده و آن را به کارت بچسبانید. علاوه بر این می‌توانید مقوا را به شکل اثر پا برش بزنید و رنگ‌های گواش یا آبرنگ روی آنها را تزئین کنید. ایده جالب دیگر این است که شکل اثر پای نوزاد را روی مقوا ترسیم کرده و داخل آن دکمه‌های رنگی کوچک و بزرگی را بچسبانید. حتی می‌توانید از مطلب کاردستی‌های خلاقانه با اثر پای نوزاد هم برای ساخت کارت‌ ها ایده بگیرید.

ساخت کارت تبریک برای تعیین جنسیت نوزاد

3- بر روی کارت‌ها طرحی از کالسکه ترسیم کنید

ایده استفاده از طرح کالسکه هم می‌تواند کارت‌ تبریک های شما را برای مراسم های مختلف دوران بارداری و بعد از تولد نوزاد، جذاب کند. از این رو می‌توانید طرح‌هایی از کالسکه‌های زیبا را بر روی کارت تبریک ها نقاشی کنید، کالسکه‌های صورتی و آبی را با مقواهای دیگر بسازید و روی کارت بچسبانید یا کارت را به شکل کالسکه برش بزنید و با روبان، تور، دکمه و.. .تزئین کنید. این هدایای جالب برای جشن سیسمونی و سایر مراسم قبل و بعد از تولد نوزاد مناسب هستند و حتی برای جشن اعلام جنسیت نوزاد هم می‌توانند کاربرد داشته باشند.

کارت تبریک برای تعیین جنسیت نوزاد

4- طرحی از لک لک و بچه برای جشن اعلام جنسیت

تصویری از لک لک که نوزادی را داخل پارچه حمل می‌کند، یک ایده دیگر برای جشن اعلام جنسیت نوزاد است که همچنان می‌تواند جالب باشد. این تصویر را بر روی کارت ها رسم کنید. اگر فرزند شما پسر است از رنگ آبی کمک بگیرید و برای نوزاد دختر، به سراغ طیف صورتی‌ها بروید.

ساخت کارت تبریک به شکل لک لک

5- با نمد، پارچه و مقوا کارت بسازید

نمد و پارچه‌های گل‌دار و رنگارنگ هم برای تهیه کارت های زیبا کاربرد دارند. نمدهای رنگی را به شکل حیوانات، گل و.. برش بزنید و روی کارت مورد نظرتان بچسبانید. همراه با نمد می‌توانید از پارچه هم استفاده کنید. کمی خلاقیت به خرج دهید و برای مهمانان هدایایی به یادمانی تهیه کنید.

ساخت کارت تبریک با نمد

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha