2078
تخلف نانوایی های سنتی، مواد صنعتی در نان!

تخلف نانوایی های سنتی، مواد صنعتی در نان!

1397/07/02 بازدید175

نی نی سایت:بهرام دارایی مدیرکل آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو از تخلف برخی نانوایی های سنتی خبر داد و گفت:« به تازگی برخی از نانوایی های سنتی برای سفید کردن نان از بلانکیت مصرفی در صنعت قند برای سفید کردن نان استفاده می کنند. ۷۰هزار نانوایی در سراسر کشور فعال هستند که به صورت سنتی نان تولید می کنند و این مورد در برخی از آنها مشاهده و گزارش شده است.»
دارایی درباره نظارت بر روش های تولید نان از لحاظ بهداشتی گفت:« برخی اوقات، در بعضی از نانوایی ها به دلیل نبود مخمرها و یا هزینه بالای آن، به روش های غیرمعمولی مانند اضافه کردن نمک و جوش شیرین متوسل می شوند. به تازگی در برخی نانوایی ها، در پخت نان از سفیدکننده ای به نام بلانکیت که برای سفید کردن قند در کارخانه های تولید قند مصرف می شود، استفاده می شود که افزودن آن در آرد و خمیر غیرمجاز است. با کمک ناظران سطح عرضه معاونت بهداشت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، نظارت های لازم در این زمینه اعمال و به صنف آرد و غلات هم هشدار داده شده است که در این زمینه مراقبت کنند.»
به گفته دارایی این مسئله در نان‌های صنعتی مطرح نیست و روش های آن ها برای تولید انواع نان مشخص و قابل قبول است، توصیه می شود مردم درمورد مواد غذایی که به نام سنتی عرضه می شود دقت بیشتری داشته باشند.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1873

پربازدیدترین ها