1188
پاره شدن روده های یک زن در سزارین و جوابیه دانشگاه شیراز!

پاره شدن روده های یک زن در سزارین و جوابیه دانشگاه شیراز!

1397/05/28 بازدید602

نی نی سایت: قصور پزشک جراح در یکی از بیمارستان‌های شیراز روده‌های یک زن را در حین عمل سزارین سوراخ کرد تا او برای بار دوم به اتاق عمل برود.
همسر این زن در توضیح این اتفاق به فارس گفت:« هفته گذشته همسرم برای زایمان طبیعی به یکی از بیمارستان‌های شیراز رفت اما به او اعلام کردند زایمان به صورت طبیعی امکان‌پذیر نیست و باید به اتاق عمل برود. پس از دو روز بستری در بیمارستان، همسرم سزارین شد او پس از خروج همسرم از اتاق عمل در حالی که قبل از عمل هیچ مشکل و دردی نداشت، با درد شدید و بزرگی شکم مواجه شد که از پزشکان و مسؤولان بخش خواستار بررسی این موضوع شدیم، اما با پاسخ‌ها و رفتار نادرست آنان مواجه شدیم و به نتیجه دست نیافتیم. در نهایت پس از گذشت سه شبانه‌روز و پیگیری‌های انجام‌شده، آزمایش و بررسی‌های لازم انجام شد و مشخص شد خطا مربوط به پزشک بوده که در زمان انجام عمل سزارین قصور و بی‌توجهی کرده و روده بیمار را سوراخ کرده است. در حال حاضر نیز همسرم تحت عمل جراحی قرار گرفته و در بیمارستان بستری است.»

جوابیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پس از انتشار این خبر دکتر قاسم ایزدی رئیس اداره نظارت و ارزشیابی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جوابیه ای اعلام کرد:« خطای پزشکی گاهی اجتناب‌ناپذیر و خاص شیراز یا شهر دیگری نیست. بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده و آمارهای جهانی در وقوع چنین حادثه‌ای تنها 5 درصد تیم پزشکی و سایر کادر درمانی می‌توانند مقصران این حادثه باشند و دیگر علت‌ها مانند مقاومت بیمار در برابر جراحی و دیگر موارد مطرح است.»
رئیس اداره نظارت و ارزشیابی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به فارس گفت: « موضوع آسیب‌دیدگی یک مادر باردار در حین جراحی سزارین در بیمارستان زینبیه شیراز در حال بررسی است و به‌زودی نتایج گزارش‌های به‌عمل‌آمده به بیمار و خانواده آن اطلاع داده می‌شود. در سال گذشته حدود 9 هزار و 714 مورد عمل زایمان در این بیمارستان انجام‌شده و تمام آن‌ها موفقیت‌آمیز گزارش شده است که از این تعداد سه هزار و 384 مورد جراحی مربوط به عمل سزارین بوده است. وقوع یک مورد این‌چنینی نباید دور از انتظار باشد، زیرا هر نوع جراحی می‌تواند عارضه‌ای نیز به همراه داشته باشد.»

ارسال نظر شما

login captcha

عجب همون گمونم حالا این خانم تو حالت بی هوشی یا بی حسی مقاومت کرده دکتر دست و پاشو گم کرده وگرنه غیر این ممکن نیست اصلا هست😂😂😂😂!!!!!!من ساکن شیرازم اگه تو استان تهران و مراکز تو بیمارستانا دولتی خدا باید به مریض رحم کنه اینجا باید بیمارستانا خصوصیشم با نذرو نیاز بری

جالبه که بیمارستان وجود احتمال رو با طبیعی بودن و بدیهی بودن این اتفاق اشتباه گرفته و حتی یک ابراز تاسف هم نکرده. در برابر اشاره‌ش به میزان موفقیت‌های عمل‌ها هم قابل توجهه. اون چیزی که جوابیه‌ی بیمارستان هیچ اشاره‌ای بهش نداره، رنجیه که اون زن متحمل شده.