833
اگر باردارید در خانه نخل زینتی آپارتمانی نگه دارید

اگر باردارید در خانه نخل زینتی آپارتمانی نگه دارید

1397/05/16 بازدید422
نخل های زینتی گیاهان آپارتمانی بزرگ و جالبی هستند که برای آپارتمان­های وسیع و جا دار مناسب به نظر می رسند. دوران بارداری فرصت مناسبی است تا خانم های باردار نخل جوانی را به خانه بیاورند و از این گیاه مقاوم و زیبا نگهداری کنند. نخل ها با آب و هوای گرم تابستانی سازگار هستند و می توانند خودشان را با محیط جدید سازگار کنند. پس اگر می خواهید در کنار یکی از دیوارهای خانه گیاه آپارتمانی بلند و زیبایی پرورش دهید و با آن به نوزاد جدید خوشامد بگویید، یکی از گونه های نخل را انتخاب کرده و آن را به خانه بیاورید تا گیاه آپارتمانی سرسبزی در خانه داشته باشید.

نخل مرداب، گیاه آپارتمانی ارزان و زیبا

یکی از گیاهان آپارتمانی ارزان و زیبا که می تواند به خوبی رشد و تکثیر پیدا کند، نخل مرداب است. برگ های این گیاه شبیه چتر است و اگر شرایط رشد و پرورش آن خوب باشد، ارتفاعش به یک و نیم متر هم می رسد. نخل مرداب همانطور که از اسمش پیداست شرایط مردابی را می پسندد و به همین دلیل خاک آن همیشه باید مرطوب و پر آب باشد. پس در فصل تابستان آبیاری مرتب این گیاه آپارتمانی را فراموش نکنید.
  • نور: به نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارد. آفتاب مستقیم برگ های گیاه را می سوزاند.
  • دما: بهتر است محل نگهداری نخل مرداب دمایی بین 12 تا 35 درجه سانتیگراد داشته باشد.
  • آبیاری: در همه فصل ها به آبیاری زیاد نیاز دارد.

نخل مرداب گیاه آپارتمانی کم توقعی است

اگر این گیاه را به خانه می آورید بهتر است بدانید که این گیاه آپارتمانی بسیار کم توقع است اما برای رشد بهتر می توانید از کودهای مایع برای تقویت این گیاه استفاده کنید.

نکته در مورد خرید نخل مرداب

هنگام خرید نخل مرداب به این نکته دقت کنید که برگ های این گیاه آپارتمانی سبز براق باشد. ساقه های این گیاه شکننده است؛ از این رو هنگام جابه جایی مراقب آن باشید.
  • نخل کنتیا، گیاه آپارتمانی محبوب

یکی از محبوب ترین گونه های نخل زینتی در سراسر دنیاست که از استرالیا به همه نقاط جهان می آید و با آب و هوای ایران هم جور درآمده است. در مواردی دیده شده که ارتفاع این نخل می تواند به چند متر هم برسد. اگر می خواهید این گیاه آپارتمانی را به خانه بیاورید، شرایط نگهداری از آن را بدانید.
نور: این گیاه تحمل نور مستقیم خورشید را ندارد اما بهتر است آن را درمکانی سرشار از نور غیر مستفیم خورشید قرار دهید. البته گیاهان جوان تر نور کمتری را ترجیح می دهند. اگر نور مناسبی در آپارتمان ندارید از لامپ های مهتابی برای تامین نور مناسب استفاده کنید.
آبیاری: بر خلاف نخل مرداب، این گیاه به رطوبت زیادی نیاز ندارد. در واقع باید صبر کنید تا در فاصله بین دو آبیاری خاک گلدان کاملا خشک شود و سپس برای آبیاری آن اقدام کنید. به کمک اسپری برگ های گیاه را آبیاری کنید تا رطوبت کافی به برگ ها برسد.
   
انواع نخل زینتی

 

  • نخل فونیکس یا نخل زینتی

این گیاه بومی جنگل های شرق آسیا است و به آن نخل فونیکس یا نخل ققنوس هم می گویند. این نخل زیبا می تواند به عنوان یک گیاه آپارتمانی زیبا استفاده شود. البته این قابلیت را دارد که آن را در فضای حیاط خانه هم قرار دهید. از این رو اگر می خواهید یک نخل زیبا و با ابهت را در خانه داشته باشید به نگهداری ازاین گیاه فکر کنید.
نور: نخل فونیکس به نور زیادی نیاز دارد اما شبیه سایر نخل های زینتی، آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
دما: درجه حرارت مناسب برای نگهداری از این گیاه 24 تا 26 درجه سانتیگراد است. پس سعی کنید این محدوده حرارتی را برای گیاه حفظ کنید.
آبیاری: بطور معمول و در شرایط آب و هوایی معتدل هفته ای دوبار آبیاری برای این گیاه کافی است. در هوای گرم تر به آب بیشتری نیاز دارد. البته نباید آن را غرق در آب کنید و مراقب باشید که زهکشی گلدان به خوبی انجام شود.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha