1313
سرطان در نوزادان، شیر مادر معجزه می کند؟

سرطان در نوزادان، شیر مادر معجزه می کند؟

1397/05/15 بازدید149

نی نی سایت: «شیوع  سرطان در نوزادانی  که از شیر مادر استفاده می‌کنند می‌تواند کمتر از نوزادان دیگر باشد و در نتیجه به نظر می‌رسد در افرادی که از شیر مادر استفاده کرده‌اند کاهش نسبی ابتلا به سرطان وجود داشته باشد..»
دکتر عظیم مهرور رئیس بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک با بیان این مطلب گفت: « ژنتیک در ابتلای کودکان به سرطان بیش از سایر موارد ایفای نقش می‌کند. اما نمی‌توان تغذیه با شیر مادر را در پیشگیری و درمان سرطان بی‌تأثیر دانست. کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند سیستم ایمنی قوی‌تری دارند، بنابراین دوران نقاهت بعد از درمان بیماری را راحت‌تر پشت سر می‌گذارند و زودتر بهبود می‌یابند. البته لازم به ذکر است که آمار دقیقی از مقاومت کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند در برابر سرطان، در دسترس نیست.»
رئیس بیمارستان محک در ادامه درباره مزایای تغذیه با شیر مادر گفت:« «مهمترین مزیت شیر مادر این عدم دخالت عوامل خارجی در تولید آن است. همچنین کودک به راحتی می‌تواند آن را هضم کند. به همین دلیل درصد عفونت در کودکانی که از آن تغذیه می‌کنند بسیار پایین است.»
دکتر مهرور همچنین درباره انتخاب جایگزین مناسب برای شیر مادر گفت: «در حال حاضر هیچ جایگزین مناسبی برای شیر مادر تعریف نشده است ، توصیه می‌شود حتی مادرانی که شرایط جسمی مناسبی ندارند با استفاده از داروهای مناسب نوزاد را با شیر خود تغذیه کنند.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha