1188
در لایه‌های پوشک، دنیایی از رازها نهفته است

در لایه‌های پوشک، دنیایی از رازها نهفته است

1397/05/10 بازدید10377

برند مولفیکس به تازگی یک مسابقه اینستاگرامی برای پوشک‌های 3D خود به راه انداخته است که طراحی این پوشک‌ها بسیار با بدن کودکان منطبق است و حرکات آنان را محدود نمی‌کند. این مسابقه با نام #کاشف‌کوچولو معرفی شد که در آن، والدین باید از کشف‌های کودکان خود فیلم بگیرند و برای مولفیکس بفرستند. ویدئوها به اشتراک گذاشته می‌شوند و آن‌هایی که بیشترین لایک را بگیرند جوایزی برایشان در نظر گرفته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام مولفیکس به آدرس @molfix_ir مراجعه کنید.
 

در تمام روند مسابقه یک اتفاق دوست‌داشتنی می‌افتد و آن هم این است که اهمیت مزیت‌های پوشک 3D برای تعداد بیشتری از والدین روشن می‌شود. آن هم امروزه که مشغله‌های والدین همواره آن‌ها را از مطالعه در خصوص چنین عواملی که بر تربیت و آینده‌ی کودک تأثیرگذار هستند بازمی‌دارد.

برای روشن شدن این اهمیت باید گفت که تقویت روحیه کنجکاوی در ماه‌های اولیه بعد از شروع راه رفتن، می‌تواند سبب ایجاد توانایی ویژه و تازه‌ای برای کشف محیط اطراف کودک باشد. راه رفتن مستقل به کودک کمک می‌کند تا کارهای جدیدی را انجام دهد و به تنهایی به شناخت بیشتری از محیط اطراف دست پیدا کند.

در ابتدا، نوپایان با راه رفتن و کنجکاوی تلاش می‌کنند تا علائم اثبات وجود خود را نشان دهند و همین خود اثباتی به آنها کمک می‌کند تا عزت نفس خود را پرورش دهند و می‌آموزند که به رفتار خود کنترل بیشتری داشته باشند. آنها یاد می‌گیرند به سوی عدم وابستگی پیش روند و می‌آموزند چه کاری را باید انجام دهند و از چه کارهایی دوری کنند.

با تشویق کودک به کنجکاوی و انجام فعالیت‌های مثبت می‌توانیم کودک را به سوی استقلال و عزت نفس سوق دهیم. با تقویت روحیه کشف کردن، زمانی که کودک به موفقیت دست می‌یابد، احساس همکاری در او بیشتر می‌شود. باید به کودکان اجازه داد تا کنجکاو و کاشف باشند، به کودکان اعتماد کنیم و در هر دوره سنی به آنها مسوولیت واگذار کنیم و با بردباری، کودک را در رسیدن به اهدافش یاری دهیم.

در این میان، لباس و به خصوص پوشک بچه، نقش مهمی در تقویت روحیه کشف کردن کودک دارد. پوشک و لباس زیر مناسب باعث می‌شود تا کودک رشد طبیعی داشته باشد. استفاده از پوشک‌های نامناسب و غیراستاندارد همواره می‌تواند دو آسیب جدی برای نوزادان در بر داشته باشد: ایجاد پاهای پرانتزی و ایجاد پاهای ایکس شکل، علاوه بر آسیب‌های فیزیکی، پوشک نامناسب می‌تواند بر رفتار کودک اثر داشته باشد چرا که اذیت شدن و ناراحتی در دوران کودکی و نوزادی، می‌تواند برآستانه درد کودک موثر باشد.

به جرات می‌توانم بگویم که در پوشک و همین چند لایه پنبه، یک دنیا راز پنهان نهفته است. برای آنکه کودک‌تان، بتواند در آینده به موفقیت دست یابد، در انتخاب پوشک کودک خود دقت کنید. سوزش پا، باقی ماندن رطوبت در پوشک، کثیف ماندن نوزاد و ... بر آینده و میزان آگاهی او نسبت به دنیای اطراف موثر است. کودک در روزها و سال‌های ابتدای تولد خود، هر آنچه که احساس می‌کند را به دنیای اطراف خود نسبت می‌دهد. این انتخاب شما است که کودک‌تان، دنیا را سرشار از آرامش بداند یا زندگی را با احساس درد و ناراحتی بشناسد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، بیماری مرسومی به نام «وسواس» است. اگر والدین کودک، نسبت به تمیزی و عدم تمیز بودن کودک، رفتار غیرطبیعی داشته باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که کودک در بزرگسالی با وسواس مواجه شود.

باید به این موضوع اشراف داشت که زندگی سالم یک فرد از دوران کودکی و نوزادی او آغاز می‌شود. رفع نیازهای جسمانی و عاطفی مانند محبت، عشق و آرامش در دوران کودکی، می‌تواند از کودک، فرد موفقی بسازد. پوشک، علیرغم آنکه در نظر والدین، تنها یک کالای مصرفی است، اما از نظر روانشناسی، می‌تواند نقشی تعیین کننده در میزان درک کودک و آگاهی او نسبت به دنیای اطرافش باشد.

ستاره حسینی /  کارشناس ارشد روانشناسی

ارسال نظر شما

login captcha

پس چرا جایزه برنده ها رو ارسال نمیکنید؟؟؟؟؟

اینقدر گرون شده که دیگه نمیتونیم بخریم 


گروووووووووووووون شده

مولفیکس یه کم گرونه اخه

من از مولفیکس استفاده می کنم و واقعا از این برند راضی ام👍👍👍

بدین ببرم جایزمو