1188
جنسیت فرزند، تعیین کننده مشکلات بارداری

جنسیت فرزند، تعیین کننده مشکلات بارداری

1397/04/25 بازدید449
نی نی سایت: بعضی زوج‌هایی که منتظر تولد فرزندشان هستند، با این چالش روبرو می‌شوند که می‌خواهند زودتر جنسیت فرزندشان را بدانند یا جنسیت او را از پزشک نمی‌پرسند تا بعد از تولدش غافلگیر شوند.

اما محققان می‌گویند به تازگی متوجه شده‌اند که دانستن جنسیت فرزند برای شما خوب است و می‌تواند به پیشبینی مشکلات بارداری که در کمین‌تان است، کمک کند.

پژوهشگران دانشگاه کمبریج ادعا می‌کنند بارداری دختر، مادر را در معرض پره اکلامپسی قرار می‌دهد که یکی از بزرگترین تهدیدهای زنان باردار و بچه‌های متولد نشده محسوب می‌شود.

پسران متولد نشده هم در معرض ضعف رشد جنینی قرار دارند که می‌تواند احتمال بروز مشکلات بارداری و نیاز به سزارین را افزایش داده یا ممکن است با اختلالات عصبی متولد شوند.
 

جنسیت فرزند بر جفت هم تاثیرگذار است

در این مطالعه دانشمندان جفت و نمونه خون 4 هزار زن را که اولین بارداری خود را تجربه می‌کردند، بررسی کردند تا بتوانند در مورد نقش جنسیت فرزند بر نوع مشکلات بارداری نتیجه‌گیری کنند.
 
جنسیت فرزند می‌تواند میزان متابولیت (محصول متابولیسم) را کنترل کند که نقش مهمی در تمام سلول‌های بدن در خون مادران باردار بازی می‌کند.

در نتیجه این تحلیل‌ها مشخص شد جنسیت فرزند می‌تواند میزان متابولیت (محصول متابولیسم) را کنترل کند که نقش مهمی در تمام سلول‌های بدن در خون مادران باردار بازی می‌کند.

برای مثال، میزان متابولیت موجود در بدن مادری که دختر باردار است، بسیار بالاست اما اگر همان مادر، پسر باردار باشد، این میزان متابولیت در بدنش بسیار کمتر خواهد بود.

حتی در این مطالعه مشخص شد که جفت بر اساس جنسیت فرزند، تفاوت‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. این تفاوت‌ها می‌تواند عناصری از ترکیبات خونی مادر را تحریک کند و حتی خطرات و مشکلات بارداری او را تغییر دهد.

منبع: DailyMail

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha