1188
کاردستی‌های خلاقانه با اثر پای نوزاد

کاردستی‌های خلاقانه با اثر پای نوزاد

1397/04/23 بازدید1823
برای اینکه از دست و پای ظریف و دوست‌داشتنی نوزاد قالب گیری کنید به یک خمیر نرم و مناسب نیاز دارید که چسبندگی نداشته و درعین‌حال برای قالب گیری مناسب باشد. در مورد قالب گیری از کف پا یا دست نوزاد سادگی کار در این است که اگر در روند کار به هر دلیلی خمیر خراب شود، قبل از سفت شدن می‌توانید آن را دوباره به حالت اولیه برگردانده، خمیر را پهن کرده و قالب گیری را از نو اجرا کنید. بعد از قالب گیری امکان رنگ‌آمیزی خمیر هم به‌سادگی ممکن است. این قالب ها و تزئینات ایجادشده با اثر دست و پای کودک هدایای مناسبی برای دوستان و اقوام نزدیک هستند و می‌توانند سالیان سال جاودانه بمانند. پس در تهیه این خمیر تعلل نکنید و تهیه این کاردستی جالب را به تعویق نیندازید.

طرز تهیه خمیر برای قالب اثر دست و پای نوزاد

مواد لازم:
  • نصف پیمانه آرد
  • نصف پیمانه نمک
  • یک‌چهارم پیمانه آب گرم
  • رنگ خوراکی (در صورت دلخواه)
  • روبان یا نخ محکم برای آویزان کردن خمیر بعد از اتمام کار
 
قالب گیری پای نوزاد

طرز تهیه:
  • همه مواد بالا را داخل کاسه‌ای ریخته و باهم مخلوط‌کنید. در ابتدا مواد خشک را باهم ترکیب کنید.
  • در این مرحله می‌توانید رنگ خوراکی را اضافه کنید تا خمیر به رنگ دلخواه شما دربیاید. در غیر این صورت می‌توانید بعد از سفت شدن خمیر، آن را با رنگ دلخواه غیرخوراکی رنگ کنید.
  • خمیر را کمی ورز دهید تا نرم شود. اگر احساس کردید که خمیر چسبناک است، کمی آرد اضافه کنید. اگر خشک بود، مقداری آب بیفزایید.
  • خمیر را به قطر 2 سانتی‌متر بازکنید. گوشه‌های خمیر را به شکل دلخواه خود درآورید. پای نوزاد را روی خمیر قرار داده و بالای خمیر یک حفره کوچک ایجاد کنید تا بعد از پخت بتوانید نخی از داخل آن عبور دهید. در صورت تمایل می‌توانید با یک شی فلزی نوک‌تیز نوشته‌هایی مانند سال تولد و نام کودک را روی خمیر ایجاد کرده یا تصاویر موردنظرتان را در کنار اثر دست یا پای نوزاد یا کودک نقاشی کنید.
  • خمیر را به مدت 3 تا 4 ساعت داخل فر با درجه حرارت 100 درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا حسابی سفت شود. پس از سرد شدن خمیر می‌توانید آن را با رنگ دلخواهتان رنگ آمیزی کنید.
 
رد پای نوزد

نکته 1: در کنار اثر کف پا، می‌توانید اثر دست کودک را به‌طور جداگانه یا در کنار آن داشته باشید و داخل یا اطراف آن‌ها را رنگ آمیزی کنید.
نکته 2: توصیه می‌کنیم این ایده را برای فرزندان بزرگ‌ترتان هم اجرا کنید و در هر مرحله از رشد کودک اثر دست و پای کودک را به‌عنوان یک کاردستی زیبا داشته باشید. حتی می‌توانید اثر دست یا پای هر دو فرزندتان را کنار هم قرار داده، قاب کنید تا بین دو کودک صمیمیت بیشتری ایجاد شود.

برای تهیه اثر دست و پای نوزاد خلاقیت به خرج دهید

یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد این قالب های دوست داشتنی را برایتان توضیح دادیم. درصورتی‌که می‌خواهید با این قالب اشکال متنوعی از دست و پای کودک داشته باشید کمی خلاقیت به خرج دهید. تصاویر زیر به شما کمک می‌کند که برای این تهیه این کاردستی زیبا، ایده بگیرید و فقط به ایجاد یک مستطیل یا دایره ساده بسنده نکنید.

اثر دست و پای نوزاد

ارسال نظر شما

login captcha

سلام ممنون از ایده قشنگتون 

بعد از قالب گیری خمیر رو باید بپزیم توضیح کامل نیست ممنون میشم پاسخ بدید

@آنی_ماما

سلام و درود بر شما، بعد از آماده کردن خمیر اونو به شکل دلخواه تون قالب گیری کنید و بعد همونطور که در متن توضیح داده شده، خمیر رو به مدت 3 تا 4 ساعت داخل فر با درجه حرارت 100 درجه سانتی گراد قرار بدید تا سفت بشه، بعد می تونید خمیر رو با سلیقه خودتون رنگ کنید.