1478
زایمان در کنکور و نوزاد خوش قدم!

زایمان در کنکور و نوزاد خوش قدم!

1397/04/09 بازدید790

نی نی سایت: نوزاد عجول مریوانی جلسه کنکور را برای به دنیا آمدن انتخاب کرد تا مادرش به جای جواب دادن سوالها راهی بیمارستان شود. امتحان و کنکور همیشه با استرس و اضطراب همراه است اما نه تا این حد که سر جلسه کنکور درد زایمان به سراغ داوطلب بیاید.  اما مادر 20 ساله مریوانی که پنج شنبه گذشته برای آزمون کنکور آماده شده بود به جای کنکور و تست و برگه سوالها نوزادش را در آغوش گرفت. این زن 20 ساله مریوانی که همراه همسرش به محل آزمون کنکور سراسری علوم انسانی رفته بود چند دقیقه بعد از شروع آزمون متوجه دردهای زایمان شد. با شروع درد‌های انقباضی قبل از زایمان مراقبان جلسه متوجه درد و علائم زایمان او شدند و پس از تماس و حضور نیروهای اورژانس این مادر به بیمارستان بوعلی مریوان منتقل شد.
ایوب غلامی مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان درباره این خبر به خبرگزاری ها گفت:« پس از تماس تلفنی که از حوزه برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه پیام نور داشتیم ، نیروها به محل اعزام شدند و با رسیدن به‌موقع و اقدامات اولیه، این داوطلب کنکور به بیمارستان بوعلی منتقل شد. این مادر ساعت 9:30 به بیمارستان بوعلی رسید و ساعت 12 فرزند پسرش را به دنیا آورد. این مادر مریوانی در بیمارستان بوعلی مریوان بستری و تحت مراقبت پزشکان است.»


هدیه ویژه رئیس سازمان سنجش به مادر مریوانی

اما تولد این نوزاد برای مادرش خیلی هم خوش یمن بود. قرار است از طرف سازمان سنجش هدیه ای به این مادر و نوزاد داده شود. دکتر ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره این خبر به ایسنا گفت:«این سازمان به رسم یاد بود هدیه‌ای را به این کودک تقدیم می کند. این داوطلب که همراه همسر خود در محل آزمون حضور یافت، در دقایق اولیه بعد از آغاز جلسه کنکور درد زایمانش شروع می شود و فقط توانسته بود به چند سوال عمومی آزمون پاسخ بدهد به همین دلیل این مادر می‌تواند در رشته‌های بدون آزمون و با تأثیر سوابق تحصیلی در رشته مورد علاقه خود ثبت نام و در دانشگاه تحصیل کند.»


عروس و داماد در جلسه کنکور

کنکور امسال فقط تولد و زایمان نداشت، یک زوج در روز ازدواجشان قبل از اینکه به تالار بروند به محل آزمون سراسری رفتند. مصاحبه صدا و سیما با این عروس و داماد که به جلسه کنکور رفته بودند، در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت. عروس با لباس سفید و دسته گل و داماد هم با کت و شلوار پشت صندلی نشستند و به سوالهای کنکور جواب دادند.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1982

پربازدیدترین ها