1060
کنفرانس ارزشیابی روش ها در مرکز فوق تخصصی ابن سینا

کنفرانس ارزشیابی روش ها در مرکز فوق تخصصی ابن سینا

1393/06/16 بازدید315

 پژوهشگاه فن آوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی ـ ابن سینا، کنفرانس علمی «درس های وستگارد: ارزشیابی روش ها (Method validation)» را در تاریخ 20 شهریور ماه سال جاری در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا، این کنفرانس تحت عنوان ارزشیابی روش ها به جنبه های مختلف این مبحث همچون؛ موضوع کنترل کیفیت، بررسی قابل اعتماد بودن و درست عمل کردن روش های انجام آزمایشات می پردازد.

دکتر علی صادقی تبار، دکترای علوم آزمایشگاهی و دبیر علمی این برنامه، ضمن اشاره به این موضوع که پروفسور وستگارد، پدر علم کنترل کیفیت در آزمایشگاه های تشخیص پزشکی شناخته می شود، عمر خود را صرف این مهم کرده و قوانین ایشان امروزه توسط کلیۀ آزمایشگاه های جهان مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد، افزود؛ این موضوع به آزمایشگاه ها کمک می­کند تا ضمن بررسی میزان اعتبار یک روش آزمایشگاهی و محدودۀ قابل سنجش آن، پس از اطمینان از درستی موارد ادعا شده توسط شرکت سازنده، اعتبار کیت یا روش مربوطه را مورد بررسی قرار دهد که از این فرآیند  تحت عنوان ارزشیابی روش ها (Method validation) یاد می شود.

دبیر علمی این برنامه عنوان کرد؛ کنترل کیفیت در آزمایشگاه های تشخیص پزشکی فرآیندی است که با اجرای کامل و صحیح آن به مدیریت آزمایشگاه اطمینان می دهد تا عوامل خطازا در انجام آزمایش را تحت کنترل قرار دهد.

دکتر صادقی تبار با تأکید بر اینکه از جمله ویژگی مهم برگزاری این کنفرانس حضور دکتر حسن بیات، از نخبگان علم کنترل کیفیت در ایران است، ابراز امیدواری کرد با برگزاری سلسله درس های وستگارد در قالب 4 کنفرانس یک روزه در سال 1393 بتوان موجبات ترویج این مطالب ارزشمند را در جامعه آزمایشگاهی کشور فراهم آورد و آزمایشگاه ها نیز این دستورالعمل ها را در فعالیت های خود و در فرآیندهای کنترل کیفیت و ارتقاء سطح کیفی خدمات آزمایشگاهی به کار گیرند.

گفتنی است این برنامه از 5 امتیاز بازآموزی برخوردار است و گروه های هدف آن کارشناسان و متخصصین رشته های مرتبط با علوم آزمایشگاهی هستند.

علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 22402110 تماس حاصل نموده و یا به سایت پژوهشگاه به آدرس www.avicenna.ac.ir مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است این برنامه در تاریخ 20 شهریور ماه 1393 به مدت یک روز در مرکز فوق تخصصی ابن سینا به آدرس خیابان شریعتی، ابتدای خیابان یخچال، پلاک 97 برگزار خواهد شد.

منبع:  پژوهشگاه فن آوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی ـ ابن سینا

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha