1168
آکنه و ریزش مو را با داروهای ایرانی درمان کنید

آکنه و ریزش مو را با داروهای ایرانی درمان کنید

1397/02/26 بازدید125
نی نی سایت به نقل از ایرنا: به زودی مرکز بیماری‌های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران با استفاده از تکنولوژی نانو17 دارو برای درمان بیماری‌های پوستی از جمله بیماری‌های قارچی، آکنه، اگزما، ویتیلیگو، سالک، ریزش مو و لکه‌های پوستی تولید خواهد کرد.
رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر مطالعاتی در این مرکز انجام گرفته و برای تولید این داروها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.
به گفته دکتر علیرضا فیروز کاربرد این داروها برای درمان است و محققان این مرکز در تلاش برای ساخت آنها هستند اما با توجه به این که مراحل تائید دارو از سوی سازمان غذا و دارو طولانی و زمانبر است، نمی توان پیش بینی کرد که دقیقا چه زمانی داروی جدید وارد بازار می‌شود.
البته تاکنون 3 محصول در حوزه پوست پس از تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد بازار داخل شده است؛ این محصولات ایرانی برای درمان شپش، لکه های پوستی و ترمیم زخم استفاده می شوند.
فیروز به تاسیس یک شرکت دانش بنیان در این مرکز هم اشاره کرد و گفت: با توجه به تهیه فرمولاسیون تعدادی از داروهای موضعی این مرکز و کسب نتایج خوب در این زمینه، یک شرکت دانش بنیان برای حرکت در جهت تجاری سازی آنها ایجاد شده است.
وی کاهش مصرف دارو، افزایش جذب آن در پوست، کاهش عوارض دارو و پایین آوردن هزینه های درمانی را از جمله مزیت های مصرف داروی تهیه شده با استفاده از فناوری نانو برشمرد.
رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام دانشگاه علوم تهران در پایان گفت: کارهای ساخت دو محصول جدید این مرکز هم تقریبا انجام شده و پرونده آنها برای کسب مجوز به سازمان غذا و دارو ارسال شده است که امیدوارم هرچه زودتر تاییدیه را اخذ و وارد بازار داخل شوند.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1066
1133