833
دویدن در بارداری ضرر دارد؟

دویدن در بارداری ضرر دارد؟

1397/01/27 بازدید215
نی نی سایت: «تو بار شیشه داری! نباید ورجه وورجه کنی!» این حرف را تا به حال نسل به نسل گفته‌اند تا به امروز رسیده. همیشه خانم‌های باردار ایرانی را از تحرک ترسانده‌اند و خیلی‌ها در این دوره دویدن که هیچ، راه رفتن معمولی را هم به حداقل می‌رسانند!
البته در بقیه دنیا هم یک سوم مادرها، حتی ورزشکارهایشان، فکر می‌کنند انجام ورزش‌‌هایی مثل دویدن در بارداری باعث زایمان زودرس یا کاهش وزن جنین موقع تولد می‌شود.
اما پژوهشگران دانشگاه کینگ کالج لندن تازگی‌ها با انجام مطالعه‌ای متوجه شده‌اند اگر مادران باردار دونده، کل 9 ماه بارداری را مشغول جاگینگ (نرم دویدن) هم باشند، باز هیچ تاثیر منفی بر سلامت جنین نخواهد داشت.
پروفسور اندرو شنان، سرپرست این مطالعه می‌گوید: خانم‌ها می‌توانند در دوران بارداری‌شان به ورزش‌های همیشگی خود (ورزش‌هایی که بدن‌شان به آنها عادت دارد) ادامه دهند و این کار تاثیر مثبتی بر سلامت مادر و جنین می‌گذارد.
بر اساس توصیه‌های متخصصان، روزانه 30 دقیقه ورزش متعادل می‌تواند ریسک اضافه وزن، پره اکلامپسی و دیابت بارداری را برای بیشتر مادرهای باردار کاهش دهد.
بنابراین محققان کینگ کالج لندن هم توصیه می‌کنند تمام مادران باردار انجام ورزش‌های معمولی و روزمره در طول این دوران ادامه دهند تا کسالت، کمر درد، واریس، ورم قوزک پا و همینطور احساس استرس و افسردگی‌شان به حداقل برسد؛ مگر مادرانی که شرایط خاصی دارند و تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

منبع: Sciencedaily

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha