1188
وایاگرا ریسک سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد

وایاگرا ریسک سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد

1397/01/21 بازدید114
نی نی سایت: دانشمندان یکی دیگر از مصارف داروی «وایاگرا» که برای اختلال نعوظ استفاده می‌شود، شناسایی کرده‌اند: بر اساس مطالعات جدید محققان دانشگاه آگوستا، وایاگرا (یا سیلدنافیل) می‌تواند ریسک سرطان روده بزرگ و مقعد (کولورکتال) را تا حد زیادی کاهش دهد.
در این مطالعه، دانشمندان با اضافه کردن روزانه، دوز کمی وایاگرا به آب موش‌های آزمایشگاهی، متوجه شدند تعداد تومورهای این حیوانات تا 50 درصد کاهش یافت.
این مطالعه در حال حاضر تنها روی موش‌ها انجام شده و قدم بعدی برای تیم تحقیقاتی، آزمایش روی نمونه‌های انسانی است که در معرض خطر بالایی از سرطان کولورکتال قرار دارند؛ مثلا کسانی که سابقه خانوادگی دارند.
سرطان کولورکتال (سرطان روده بزرگ و مقعد) که سومین سرطان رایج دنیاست، سالانه در بیش از یک میلیون نفر شناسایی می‌شود و حدود 50 هزار نفر از این افراد جان خود را از دست می‌دهند.
با این مطالعه جدید محققان امیدوارند راهی برای کاهش این آمار پیدا کنند. مزیت دیگر این دارو، نداشتن عوارض جانبی در دوزهای کوچک است که باعث می‌شود این روش ایمن و آسان باشد.
البته این آزمایش روی موش‌ها نتیجه دیگری هم داشت و این بود که وایاگرا با تحریک ترشح ماده‌ای شیمیایی به نام cGMP، باعث بهبود سلامت آستر روده شان شد.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha