1188
این زنان در بارداری قهرمان شده‌اند!

این زنان در بارداری قهرمان شده‌اند!

1397/01/22 بازدید828

هرچند ممکن است هنوز خیلی از افراد جامعه با این تصور قالبی زندگی کنند که ورزش در دوران بارداری کار خطرناک و مضری است و به مغز جنین آسیب می‌رساند، اما در تحقیقات انجام‌شده نتیجه‌ای خلاف این ثابت شده که نشان می‌دهد نه‌تنها در نوزادان متولدشده از زنانی كه طی بارداری به‌طور پیوسته و شدید ورزش كرده بودند، اثرات بدی مشاهده نمی‌شود بلکه حتی این نوزادان از سایر كودكان باهوش‌تر هم هستند. به همین بهانه در این گزارش به معرفی بانوان ورزشکاری پرداخته‌ایم که باوجود بارداری، در المپیک و دیگر مسابقات جهانی شرکت کرده و حتی مدال‌آور هم بوده‌اند!

والیبال، هفته پنجم

«کری والش»، بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی آمریکا است که قبل از رفتن به مسابقات المپیک با مخالفت‌های شدید همسر و خانواده‍اش رو‌به‌رو بود چون در ماه‌های اولیه بارداری‌اش به سر می‌برد. والش در این مسابقات و در رشته اصلی خود یعنی والیبال شرکت کرد و در هفته پنجم بارداری در المپیک لندن موفق به کسب مدال طلا شد. او که در دو المپیک تابستانی قبلی نیز موفق به کسب مدال طلا شده و نمی‌خواست هتریک مدالی‌اش در المپیک‌ را از دست بدهد، با مدال طلا نزد خانواده‌اش بازگشت و فرزند او نیز صحیح و سلامت به دنیا آمد.

موج‌سواری، ماه ششم

مورد بعدی «بتانی همیلتون» است. این موج‌سوار حرفه‌ای و شناخته‌شده آمریکایی براثر حمله یک کوسه در مسابقات، بازوی دست چپ خود را از دست داد و به این خاطر نزد همه مردم شناخته‌شده است. اما جالب است بدانید که او برای فرار از آسیب‌های روحی دوباره به مسابقات موج‌سواری بازگشت و در ماه ششم بارداری‌اش در این مسابقات حرفه‌ای شرکت کرد!

تنیس در ماه هفتم

احتمالاً کمتر کسی در دنیا باشد که نام «سرنا ویلیامز» به گوشش نخورده باشد. این تنیسور مشهور آمریکایی در مسابقات جهانی سال 2016 همه را غافلگیر کرد و باوجود اینکه در ماه هفتم بارداری‌اش به سر می‌برد با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود از شروع مجدد تمرینات و شرکت در مسابقات جهانی خبر داد. این اتفاق در 35 سالگی ویلیامز افتاد.

غافلگیری در هفته 34 ام

ماه ژوئن سال 2014 بود که شرکت یک دونده باردار در مسابقات جهانی دو باعث شگفتی این مسابقات شد. «آلیسیا مونتانو» ورزشکار المپیکی بود که در هفته سی و چهارم بارداری‌اش در مسابقات دوی 800 متر به رقابت پرداخت. این ورزشکار آمریکایی توانست لقب پدیده مسابقات جهانی آن سال را به خود اختصاص دهد.


رکورددار المپیکی

«نور سوریانی»، نخستین زن مالزیایی در رشته تیراندازی است که با شرکت در بازی‌های المپیک شگفتی خلق کرد و نخستین زنی لقب گرفت که با بیشترین ماه بارداری در المپیک حضور داشته است. وی در المپیک 2012 لندن در ماه هشتم بارداری به سر می‌برد و به علت یک خطا از کسب مدال برنز بازماند و در رتبه چهارم ایستاد.

هاکی روی یخ!

هاکی روی یخ رشته‌ای است که خیلی‌ها اعتقاد دارند با توجه به نوع فعالیت جسمانی بالای این رشته، شاید برای خانم‌ها خیلی مناسب نباشد، اما با این‌ وجود «کریستی مور» یکی از افرادی بود که ثابت کرد می‌توان با بارداری هم قهرمان این رشته بود و محدودیتی در کار نیست. کریستی مور در المپیک زمستانی 2010 ونکوور در ماه پنجم بارداری‌اش در رشته هاکی روی یخ موفق به کسب مدال نقره این مسابقات شد و توانست در میان هم‌تیمی‌های خود بدرخشد.

دو بارداری، دو المپیک!

«کورنلیا اندر»، شخصی است که شاید بتوان با اطمینان گفت تفکر غلط آسیب رسیدن به جنین با ورزش را رد کرد و نشان داد ورزش هیچ محدودیتی برای مادران باردار ایجاد نمی‌کند. او در رشته تیراندازی باکمان دو بار باوجود بارداری در المپیک شرکت کرد و در المپیک 2000 سیدنی در اوایل دوره بارداری موفق به کسب مدال برنز شد. اما نکته جالب‌تر این است که این کماندار در المپیک 2004 آتن هم در ماه هفتم بارداری در مسابقات شرکت کرد و در جایگاه چهارم ایستاد.

قایق‌رانی، ماه نهم!

«امیلی جکسون»، از برترین قایق‌رانان آمریکایی در رشته تخصصی کایاک است که بارها موفق به افتخارآفرینی‌های فردی و مدال‌آوری برای کشورش شده است. اما اتفاقی که جکسون را بیش‌ازپیش در میان مردم جهان محبوب و مشهور کرد این بود که او باوجود گذراندن روزهای پایانی بارداری و بودن در ماه نهم در تورنمنت جهانی کایاک 2013 شرکت کرد! همسرش یکی از بزرگ‌ترین مشوقان او برای حضور در این تورنمنت بود. شاید برایتان جالب باشد بدانید او درست 4 روز پس از این مسابقات، دخترش «آمیلیا» را به دنیا آورد و او را صحیح و سلامت از بیمارستانی در شهر نیویورک تحویل گرفت.

ارسال نظر شما

login captcha

ذهنیتم در مورد بارداری کلا عوض شد