1242
کمتر آرایش کنید تا مدیر موفقی به نظر برسید

کمتر آرایش کنید تا مدیر موفقی به نظر برسید

1396/12/27 بازدید1144
نی نی سایت: خانم‌هایی که زیادی آرایش می‌کنند، در نظر دیگران مدیران خوبی نیستند! نتیجه یکی از مطاالعات اخیر محققان نشان می‌دهد میزان آرایش یک خانم می‌تواند تاثیر منفی بر درک دیگران از توانایی مدیریتی او داشته باشد.
به گفته کریستوفر واتکینز، از دانشگاه آبرتی انگلستان، این مطالعه نشان می‌دهد آرایش کردن چطور می‌تواند بر اقتدار ظاهری یک خانم تاثیر بگذارد: «بر خلاف مطالعات قبلی که نشان می‌داد همه افراد برای خانم‌هایی که چهره خوبی دارند، احترام بیشتری قائلند، مطالعه جدیدمان نشان می‌دهد که آرایش کردن نمی‌تواند بر ارزیابی اطرافیان درباره توانایی مدیریتی آن خانم تاثیر گذاشته و او را مقتدرتر جلوه دهد».
از شرکت‌کنندگان در این آزمایش خواسته شد تا مجموعه‌ای از عکس برخی خانم‌های بدون آرایش و با آرایش (نسبتا غلیظ که به صورت کامپیوتری به عکس‌ها اضافه شده بود) را ارزیابی کنند. هر یک از شرکت‌کنندگان باید تصویر 16 جفت چهره را ارزیابی می‌کرد و بهترین مدیر را از بین همه چهره‌ها در مقایسه با دیگران انتخاب می‌کرد.
بعد از این بود که مشخص شد هم خانم‌ها و هم آقایان، نگاهی منفی نسبت به مدیریت خانم‌هایی دارند که از آرایش غلیظ استفاده می‌کنند.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha