951
بهترین راه لاغری در سال 97

بهترین راه لاغری در سال 97

1396/12/21 بازدید1321
روزهای نزدیک به عید است و هرکسی برای وزن کم کردن برنامه ویژه‌ای دارد. به‌خصوص اگر وزنتان به خاطر بارداری در این چند ماه اخیر زیاد شده باشد، احتمالاً بدتان نمی‌آید برای سال جدید برنامه کاهش وزن داشته باشید. در این گزارش یک برنامه 12 ماهه به شما ارائه می‌دهیم که سال جدیدتان را پر از زیبایی و سلامتی می‌کند.

حالا یک مادر هستید

پس از آن که 9 ماه تمام تمرکزتان را به فرزند توی شکمتان اختصاص دادید تا او را صحیح و سلامت به دنیا بیاورید، ممکن است موقعی که رو به روی آینه بایستید و به اندامتان نگاهی بیندازید، شوکه شوید، چون احتمالاً تغییرات زیادی اتفاق افتاده است. پس‌ازاینکه مادر شدید باید تلاش کنید تا به اندام قبل از بارداری خود برگردید؛ در غیر این صورت باید لباس‌های گشادی بپوشید که دوستشان ندارید! پیش از شروع راه‌های کم کردن وزن باید بدانید که لازمه این کار صبر زیاد و ماندن بر سر قول و قرار با خودتان تا رسیدن به وزن ایده آل است. سال جدید را به داشتن اندام ایده آل اختصاص دهید.

پیاده‌روی بهترین راه است

یکی از مؤثرترین و بهترین راه‌ها برای لاغری و بازگشت به اندام قبلی، برنامه‌ریزی کردن برای پیاده‌روی در روز است. توجه داشته باشید که با وجود فواید پیاده روی برای لاغری این کار باید به نحوی باشد که به بدنتان فشار اضافه نیاورد و به سلامت فرزندتان هم آسیبی نرساند. برای خود یک برنامه لاغری بچینید و هر روز صبح باانگیزه فراوانی این کار را انجام دهید.

ماه اول

روزهای ابتدایی سال پیاده‌روی‌تان را با راه رفتن‌های ساده شروع کنید و برای رسیدن به مراحل پیشرفته و کم کردن وزن عجله نداشته باشید. به بدن خود سخت نگیرید و کودک خود را مدام به یاد داشته باشید. فعالیت شما نباید به او و تغذیه‌اش آسیبی برساند چون اگر این اتفاق بیفتد، اولین نفری هستید که بابت آن پشیمان می‌شوید. بااین‌حال سعی کنید حداقل 10 دقیقه پیاده‌روی در روز را به برنامه‌تان اضافه کنید و از آن طفره نروید. احتمال آسیب برای شما کم است اما اگر متوجه درد شدید و یا خون‌ریزی غیرطبیعی شدید، با دکتر خود مشورت کنید.

دو ماه بعدی

در هفته دوم شما آماده آن هستید که قوی‌تر عمل کنید. زمان پیاده‌روی‌تان را بالا ببرید تا جایی که حداقل هفته‌ای 100 دقیقه راه رفته باشید و. سعی کنید حداقل 5 روز در هفته پیاده‌روی کنید. در آغاز هفته سوم همین روند پنج روز در هفته را نگه دارید اما زمان راه رفتنتان را بالا ببرید و گاهی سرعتتان را زیاد کنید. این اتفاق باعث می‌شود که ضربان قلبتان بالا رود و کالری بسوزانید.

ماه چهارم و پنجم

در این مرحله برای بیشتر کردن فواید پیاده روی برای لاغری سرعتتان را کمی بالا ببرید. به خود بگویید که در یک دقیقه این مسیر طولانی را با سرعت بالاتری طی می‌کنم. پیاده‌روی‌تان را به شش روز در هفته برسانید و هفته‌ای 180 دقیقه راه بروید. در ماه پنجم پیاده‌روی آرام شما جدی‌تر خواهد شد و روی بنیه‌تان اثر مستقیم و مثبتی خواهد داشت. حتماً دقت کنید که حداقل زمان پیاده‌روی شما در هفته پنجم 45 دقیقه است.

شروع ماه ششم

در ماه ششم راهی که آمده‌اید، به نیمه رسیده است. در این مرحله از پیاده‌روی کمی از مسیرهای صاف فاصله بگیرید و به سمت سطوح شیب‌دار بروید. اگر این کار برایتان سخت است، تمرینات هوازی را جایگزین کنید و با شیب ملایم روی تردمیل راه بروید. ماه هفتم را هم به همین روش ادامه دهید تا بتوانید از حداکثر مزایای پیاده روی برای لاغری استفاده کنید و شش روز در هفته پیاده‌روی کنید. زمان راه رفتن روی سطوح شیب‌دار و پیاده‌روی عادی‌تان باید روی هم 200 دقیقه در هفته باشد. در آغاز ماه هشتم تمرینات کالری سوز به پیاده‌روی شما اضافه می‌شود و در کنار پیاده‌روی همیشگی‌تان باید به تمرینات کالری سوز و هوازی بیشتر توجه کنید. برای این کار اگر فرصت باشگاه رفتن ندارید، از دی‌وی‌دی یا اپلیکیشن‌های ورزشی کمک بگیرید.

ماه نهم تا یازدهم

زمان پیاده‌روی شما حالا درست به‌اندازه‌ای شده است که زمان مادر شدنتان بوده است. در آغاز ماه نهم می‌توانید فرزندتان را هم به پیاده‌روی ببرید. در این ماه پیاده‌روی معمولی‌تان را در چهار روز انجام دهید، دو روز هم پیاده‌روی با سرعت را در برنامه خود بگنجانید. در ماه دهم خود را برای یک پیاده‌روی طولانی آماده کنید که 60 دقیقه در روز وقتتان را می‌گیرد. در کنار این مسئله نیز راه رفتن روزانه‌تان را داشته باشید. در ماه یازدهم باید کمی راه رفتن آهسته را به این برنامه اضافه کنید و پانزده دقیقه در روز گام‌های آهسته بردارید.

پایان راه...

در ماه دوازدهم حتماً برنامه گام‌های آهسته را داشته باشید و زمان آن را تا 20 دقیقه در روز ادامه دهید. حالا می‌توانید از صبر و همت خودتان مغرور باشید، رو به روی آینه بایستید و به داشتن یک بدن قوی و سالم ببالید.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha