749
لیست کامل سیسمونی نوزاد

لیست کامل سیسمونی نوزاد

1396/10/16 بازدید25164
یکی از دغدغه‌های مادران باردار از همان روزهای اول حاملگی، تهیه سیسمونی یا همان وسایل و خرده ریزهای موردنیاز برای نوزاد است. وقتی قرار است یک خانواده دونفره تبدیل بشوند به سه نفر و فرشته‌ای کوچولو وارد خانه‌ای بشود، طبعاً باید وسایل زیادی به خانه هم اضافه شود. وسایل موردنیاز برای نگهداری، نظافت، تغذیه و حتی خواب نفر جدید تعدادشان کم نیست. هرچقدر هم حواسمان باشد و از قدیمی‌ترها و بزرگ‌ترها و باتجربه‌ها پرس‌وجو کنیم بازهم ممکن است یکی از وسایل سیسمونی جا بماند. بنابراین در اینجا سعی کردیم برایتان لیست کامل سیسمونی نوزاد را آماده کنیم تا خیالتان از خرید وسایل سیسمونی بچه راحت باشد و با در درست داشتن یک لیست سیسمونی، راهی خرید شوید.

لیست کامل پوشاک سیسمونی نوزاد:


لیست کامل لوازم تغذیه در سیسمونی نوزاد:

 

لیست کامل لوازم بهداشتی در سیسمونی:

لیست کامل وسایل خواب در سیسمونی نوزاد:

لیست کامل انواع اسباب‌بازی و لوازم تزئینی در سیسمونی نوزاد:

لیست سایر لوازم مورد نیاز در سیسمونی نوزاد:

چند نکته در مورد لیست سیسمونی نوزاد:

  • اگر نوزاد در فصل سرما به دنیا می‌آید، لباس‌های گرم مانند شال و کلاه، ژاکـت، جلیقه و لباس گرم را فراموش نکنید.
  • با توجه به این‌که تا قبل از زایمان نمی‌دانید که دقیقاً چه فرزندتان چه وزن و اندازه‌ای دارد لذا بهتر است هنگام خرید بر اساس لیست سیسمونی لباس‌های صفر یا کوچک‌تر را به تعداد کم تهیه کنید.
  •  تعداد لباس و اینکه تا چه سنی بخواهید از قبل برایش لباس بخرید به بودجه اولیه شما بستگی دارد اما بهتر است خیلی آینده‌نگری نکنید و برای هر سن بیشتر از یکدست لباس نخرید.
  • حواستان باشد جنس لباس‌های سیسمونی حتماً نخی و از الیاف طبیعی باشد که برای فرزند‌تان حساسیت و آلرژی ایجاد نکند.
  • در مورد خرید وسایل تغذیه هم چون هنوز منبع غذای نوزاد مشخص نیست (شیر مادر یا شیر خشک) بهتر است از همان ابتدا همه وسایل سیسمونی کامل خریده شوند.
  • فهرستی که در اینجا به آن اشاره‌شده لیست بسیار جامع و کاملی است. البته باید گفت که لزومی ندارد که همه این موارد را از همان ابتدا برای نوزاد  تهیه کنید. می‌توانید لوازم ضروری‌تر را اول بخرید و در مراحل بعدی رشد کودک جزئیات بیشتری را به اتاقش اضافه کنید. حتی ممکن است برحسب سبک زندگی خودتان بر روی چند مورد خط قرمز بکشید.
  •  یک پیشنهاد این است که چندین مورد از اقلام این لیست را جدا کنید. اگر یکی از دوستان و اقوام از شما پرسید که برای سیسمونی نوزاد به چه چیزی احتیاج دارید، بعد از گفتن تعارفات معمول این موارد را عنوان کنید. در این صورت هم طرف مقابل از سردرگمی انتخاب وسیله مناسب نجات پیدا می‌کند و هم شما دیگر لازم نیست برای خرید این اقلام دست‌به‌کار شوید.

ارسال نظر شما

login captcha

اوووووه چه خبره از جهاز بیشتر لیست نوشتین دو سوم بیشترش بیخوده

وای.................. دستتون درد نکنه

چه نبوغی زدید, همین امشب داشتم تو یکی از تاپیکها می گفتم بزودی برا تهیه لیست خرید به همفکری نیاز دارم.

اینجا کامل لیستشون کردید. تازه توضیحات تکمیلیش هم خیلی کمکه

خیلی عالی بود ممنون😊

لطفا فقط ضروری هارو بنویسید آخه ما که بچه اولمون دقیق نمیدونیم کدوم ضروری و کدوم غیر ضروری و اینکه خیلی ازین لوازم جنبه تجملی و مصرف گرایی داره که بهتره حذفشون کنید چون خیلی از جوونها انقد وسع مالی ندارن و همین ها باعث میشه که خیلی از ماها از ترس همین خرج ها جرئت بچه دار شدن نداریم 😐😐😐

خیلی چیزهاش فقط حالت تزیینی داره و به کار نمیاد اصلا

باید خل باشی اینهمه خرت و پرت الکی بخری 😂😂😂 چی چیه بابا !!!! چرا اشاعه فرهنگ مصرف گرایی میدین ؟ اصلن هم اینهمه ریخت و پاش لازم نیس ،فقط موارد ضروری ،اخه شیر دوش هم دستی هم برقی؟ خب چهههههه کااااااریه ؟!!!!

بسیار عالی اما خیلی از موارد اصلا کاربردی نیست