1239
هر مادری به این 9 دوست خیالی نیاز دارد

هر مادری به این 9 دوست خیالی نیاز دارد

1396/05/08 بازدید618

همه بچهها دوستان خیالی دارند، چرا مادرها نداشته باشند؟ مادرها ممکن است انواع کمکها را داشته باشند، از همسر تا فامیل و غیره، اما کارهایی هست که خیلی وقت‌ها آرزو می‌کنند کسی بود تا به‌جایشان انجام دهد، حداقل بعضی وقت‌ها! شما چند تا از این دوست‌های خیالی لازم دارید؟ تابه‌حال نقش چنین دوستی را برای مادری بازی کرده‌اید؟ حتی برای یک روز؟ اگرنه گاهی امتحان کنید و بدانید خیلی او را خوشحال کرده‌اید!

1- یک نفر که بگه: «مدرسه بردن و برگرداندن بچهها با من»
وای که اگر میشد از شر مکالمه‌های اجباری با مادرهای دیگر پشت در مدرسه قبل از اینکه زنگ بخورد خلاص شد، چی می‌شد! این شخص فایده‌اش همین است!
 
2- یکی که دست‌کم هفته‌ای یک‌بار بگه: «کارهای خانه با من»
کار این دوست این است که هفته‌ای یک‌بار دست مادر خانه را بگیرد و به تخت‌خواب بفرستد تا در آنجا با خیال راحت تمام‌روز را کتاب بخواند و تلگرام و اینستاگرام خود را چک کند و وقتی  بعدازظهر از اتاقش بیرون آمد با این صحنه روبرو شود: لباس‌های بچه‌ها همه شسته شده، ناهار بچهها آماده، همه‌چیز خانه مرتب و منظم است و خرید این هفته هم انجام‌شده و سر جایش در یخچال و کابینتها قرارگرفته است.

3- یک دوست که به‌اندازه یک بچه راهنمایی ریاضی بلد باشد
این دوست خیالی عزیز فرق بین مثلث قائمالزاویه و مثلث متساوی‌الساقین را میداند و ضرب و تقسیم‌ها را هم تا دستکم چهار رقم اعشار بلد است و در مواقع لازم بلافاصله به داد مادر نگون‌بخت می‌رسد که هرازگاهی مجبور است در خانه علاوه بر دیگر وظایفش نقش معلم خصوصی را هم‌بازی کند.

4- یک دوست برای پذیرایی از فامیل همسر
یک تلفن به این شخص کافی است تا بیاید و پذیرایی امشب در مراسم گردهمایی فامیل همسر در منزل شمارا به بهترین شکل انجام دهد. وظایف این شخص شامل پذیرایی و سرو غذا و میوه و آجیل و دست از پا خطا نکردن و کلا بستن دهان فامیل همسر است! شما هم‌چنین دوستی لازم دارید مگر نه؟



5- یک همراه که این‌طرف و آن‌طرف با او حرف بزنیم
برای ما زن‌ها بدترین چیز وقتی از فروشگاه به اداره برق و ازآنجا به عابر بانک می‌رویم، این است که کسی نباشد با او حرف بزنیم. البته که جیغ‌ودادهایی که بین شما با بچه‌ها در ماشین ردوبدل می‌شود حساب نیست! یک نفر باید باشد که بتوان با او حسابی حرف زد.

6- یک نفر برای هل دادن تاب بچه‌ها
وقتی بچه برای بار صدم می‌خواهد تاب را محکمتر هل بدهیم، همان‌جایی است که این دوست خیالی به کار می‌آید. نقش‌های دیگر او می‌تواند نشستن آن‌طرف در الاکلنگ یا گرفتن بچه پایین سرسره باشد!

7- یک دوست که یک لیوان چای دست آدم بدهد
چنین دوستی مختص وقتی است که مادر خسته‌وکوفته از کار روزانه یک‌گوشه روی مبل افتاده و دارد به‌روزهایی فکر می‌کند که باید تازنده است به همین شکل کار کند! اینجاست که یک نفر لازم است اقلا یک لیوان چای دست او بدهد!

8- یک دوست که ساعت 2 نیمه‌شب برای بچه آب ببرد
از تختخواب بیرون خزیدن آن‌هم ساعت 2 نیمه‌شب و رفتن به اتاق کودک و متقاعد کردنش که هیچ روحی زیر تخت، پشت پنجره یا توی کمد نیست، از هرکسی برنمی‌آید. دوستی لازم است که در امر فراری دادن ارواح تبحر داشته و ضمن اینکه آب‌قند برای کودک وحشت‌زده می‌آورد آن‌قدر بالای سرش بماند و برایش لالایی بخواند تا دوباره به خواب برود! تازه نه خودش خوابش بگیرد و نه کلافه شود و نه قبل از بچه خوابش ببرد!

9- دوستی برای کلاس ورزش
بیایید با خودمان روراست باشیم؛ همه بچه‌ها که قهرمان المپیک نمیشوند! ولی چه میشود کرد؟ کلاس ورزشی که ثبت‌نامشان میکنید، بردن و آوردنشان هم با شماست. کار این دوست گرامی این است که نه‌تنها بچه‌ها را به کلاس ورزش ببرد بلکه اگر هم لازم شد همان‌جا بماند تا اگر فرزند شما مسابقهای چیزی داشت، تشویقش کند و بعد هم او را به خانه برگرداند.

ارسال نظر شما

login captcha

وقتی خواهرم بچه کوچیک داشت، همیشه خسته بود. وقتی میومد خونه ما، خودش زود میخوابید به امید اینکه یکی بچه شو سرگرم کنه تا خوابش ببره. من همش غر میزدم. چه بد بودم من

وای وای کاش من حداقل یکی از این دوست های خیالی را داشتم.  فقط یکی!

بردن و آوردن بچه ها به مهد کودک. خدا فقط یکی از این دوست های خیالی را به من بده