معرفی 5 گیاه آپارتمانی که نگهداری از آن‌ها آسان است

نوشته:
1396/02/17 بازدید3325
معرفی 5 گیاه آپارتمانی که نگهداری از آن‌ها آسان است
تاثیر مثبت حضور گل و گیاه در خانه را نادیده نگیرید
 
خیلی وقت‌ها این جمله را از اطرافیانمانشنیده‌ایم که "نگهداری از گل و گیاه به دستم نمی‌آید". راستش را بخواهید این جمله هیچ هم قابل استناد نیست و پایه و اساس علمی ندارد! پس به جای گفتن این جمله و بهانه‌جویی کمی با دنیای پر رمز و راز گل و گیاه و طرز نگهداری از آن آشنا شوید و این بار شاهد این باشید که اتفاقا خیلی هم به دستتان می‌آید!
 

1- پوتوس یا Sweetheart plant؛ این گیاه به راحتی تکثیر می‌شود. احتمال دارد شمایی همکه این مطلب را می‌خوانید برگی از آن را جدا کرده و داخل شیشه گذاشته باشید و شاهد ریشه زدن این گیاه در مدت زمان یک هفته باشید. حضور این گیاه این روزها داخل شیشه و کوزه‌های بزرگ بسیار مشاهده می‌شود و یک جورهایی مد شده!این گیاه با توجه به بزرگ یا کوچک بودنش و نوع خاکش به فاصله بین 3 تا 10 روز به آبیاری احتیاج دارد. این گیاه مقاوم به نور مستقیم احتیاج ندارد و در فضایی با نور کم و سایه‌روشن هم به خوبی رشد می‌کند. پوتوس را به راحتی روی میز محل کار یا خانه می‌توانید نگهداری کنید؛ چه داخل گلدان و چه بطری شیشه‌ای پر از آب.


                          گیاه قاشقی                                                                   پوتوس
 
2- سانسِوِریا؛ Mother in low’s Tongue؛ این گیاه با برگ‌های کشیده و بلندش مناسب کنج‌های خانه است. می‌توانید یک گلدان زیبا برای آن در نظر بگیرید و دور تا دورش را یک روبان زیبا بزنید. به فاصله 7 تا 15 روز این گیاه به آبیاری احتیاج دارد. سانسوریا در طول روز هم به نور مستقیم نیاز دارد و هم سایه.

3- گیاه قاشقی / پیرومیا یا Desert Privet؛ این گیاه با برگ‌های نسبتا تیره و خوش‌رنگش بین بسیاری از خانم‌ها محبوب است. گیاه قاشقی ارتفاع زیادی ندارد و در صورتی که برگهای گوشتی آن را مرتب تمیز نگه دارید بسیار براق و زیبا است. کافی است این گیاه را هر 15 روز یک با آبیاری کنید (مگر اینکه خاک آن بسیار خشک باشد). ضمن اینکه گیاه قاشقی برای رشد به آفتاب سوزان احتیاجی ندارد!


                          سانسِوِریا                                                                           دیفن باخیا

4- دیفن باخیا یا Dumb, Cane؛ این گیاه با برگ‌های بزرگش در خانه خیلی‌ها پیدا می‌شود. حضور لکه‌های رنگی سبز روشن هم روی برگ‌های آن بسیار مشهود است. دیفن باخیا در فاصله بین 3 تا 7 روز به آبیاری احتیاج دارد. به منظور زیباتر ماندن گیاه، حتما برگ‌های آن را تمیز نگه دارید و آن را در فضایی با تابش نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید.

5- آگلونما یا Chinese Evergreen از گلهای آپارتمانی است که شکل و شمایلش به چشم ما آشناست. این گیاه به آبیاری روزانه احتیاج ندارد و بهتر است خاک آن هفته‌ای یک مرتبه آبیاری شود. برای براق ماندن برگ‌هاینیزه‌ای و دو رنگ آن (سبز روشن و تیره) می‌توانید با یک دستمال مرطوب یا آبپاش اقدام به تمیز ماندن برگ‌های آن کنید.


                                                                   آگلونما

ارسال نظر شما

login captcha

عالی بود

سلام

لطفا در مورد شرایط نگهداری گیاهان بیشتر توضیح دهید مخصوصا که شاید عده ای بچه کوچک یا نوزادی در خانه داشته باشند که هنوز عقل رس نیست و احتیاج به مراقبت بیشتر دارد. گياه آپارتماني ديفن باخيا سمي ترين گياه آپارتماني است و مسموميت با آن موجب اختلال در تكلم، التهاب دهان و زبان و اختلال در بلغ و حتي خفگي میشود پس بهتر است این نکته در نظر گرفته شده و به خوانندگان هشدار داده شود که این گیاه را از دسترس کودکان دور دارند.