1478
جشنواره نقاشی "کودک، محیط زیست، صلح و فوتبال" برگزارشد

جشنواره نقاشی "کودک، محیط زیست، صلح و فوتبال" برگزارشد

1393/02/28 بازدید200

نخستین جشنواره نقاشی" کودک، محیط زیست، صلح و فوتبال" با حمایت این انجمن و کارگروه حضور یوزپلنگ آسیایی در جام جهانی 2014 برزیل عصر دیروز، جمعه 26 اردیبهشت ماه به منظور قدردانی از حمایت تیم ملی ایران از یوزپلنگ آسیایی، همچنین تشویق کودکان و دیگر اقشارجامعه درجهت ترویج فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز با محیط زیست با حضورجمعی نزدیک به هزار کودک علاقمند به هنر نقاشی در برج میلاد تهران برگزار شد.

در این جشنواره یک روزه بصورت نمادین برای هر یک از 32 کشور شرکت‌کننده در جام جهانی 2014 برزیل، غرفه‌ای راه‌اندازی شد و درهر یک از این ایستگاه‌ها که اختصاص به گونه در حال انقراض کشورهای شرکت کننده در جام جهانی داشت ضمن وجود اطلاعاتی از این گونه در حال انقراض عکسی نیز از تیم ملی آن کشور جهت آشنایی هرچه بیشترکودکان وجود داشت.

همچنین از کودکان پس از حضور در غرفه مورد علاقه خود و نقاشی گونه در حال انقراض عکسی به عنوان یادگاری گرفته می‌شد. از دیگر بخش‌های این جشنواره یک روزه وجود ایستگاه نقاشی بروی توپ فوتبال بود. در این غرفه یکی از نقاشان با تجربه اقدام به نقاشی گونه‌های در حال انقراض کشورها بروی توپ فوتبال می کرد. همزمان با روز تنوع زیستی (اول خرداد ماه) طی مراسمی از این توپ رونمایی به عمل خواهد آمد.

حضور یک عروسک تن‌پوش یوزپلنگ، نقاشی تصویر گونه‌های در حال انقراض بروی صورت کودکان و ایستگاه اوریگامی (ساخت گونه‌های در حال انقراض به وسیله کاغذ) نیز از بخش های قابل توجه این جشنواره بود.

در پایان نیز کودکانی که اقدام به نقاشی گونه‌های در حال انقراض کرده بودند اثر انگشت خود را بروی یک کره نمادین در قاره‌های مختلف ثبت می‌کردند. هدف از این کار حفظ کره زمین و کمک و همکاری همه انسانها برای حفظ این کره خاکی بود.

به گزارش ایسنا، تمامی آثار خلق شده توسط کودکان در این جشنواره یک روزه در قالب یک مجموعه به چاپ می رسد و بهترین آثار نیز به سفیران کشورهای مختلفی که در جام جهانی 2014 برزیل شرکت می کنند اهداء می‌شود.

  

منبع : ایسنا

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1873

پربازدیدترین ها