1478
جدیدترین نسل پرستار بچه برای مادران آمریکایی/ کالسکه‌های هوشمند چه امکاناتی دارند؟

جدیدترین نسل پرستار بچه برای مادران آمریکایی/ کالسکه‌های هوشمند چه امکاناتی دارند؟

1395/06/09 بازدید6560

نی‌نی سایت: اگر برای خرید وسایل سیسمونی برای کوچولویی که در راه دارید وارد مغازه شوید، با چند محصول مواجه می‌شوید که حتما برای حمل و نقل نوزادتان به آنها احتیاج پیدا می‌کنید. یکی از این محصولات کالسکه کودک است؛ اما باید منتظر باشید تا در آینده‌ای نه چندان دور کالسکه‌های متفاوتی را در کوچه و خیابان و مغازه‌ها ببینید. کالسکه‌ای که نقش یک دایه یا پرستار کودک را برای‌تان ایفا می‌کند!
تکنولوژی و فناوری‌های نوین همیشه با در نظر گرفتن نیازهای روز و راحت‌تر شدن زندگی انسان دست به ساخت و ابداع وسایلی می‌زند. این بار نیز علم روز به کمک مادران آمده تا با محصولی جدید بچه‌داری را برای شما آسان کند.

«اسمارت‌بی» نام این کالسکه جدید است که تمام مشکلات راندن کالسکه‌های قدیمی با وجود او به خاطره‌ها می‌پیوندد؛ هل دادن سخت در سربالایی‌ها، کنترل در سراشیبی‌ها و آزاد نبودن دست در حمل این وسیله را فراموش کنید، چون «اسمارت‌بی» این امکان را به شما می‌دهد تا کالسکه هوشمند هر جا که شما خواستید، همراه‌تان بیاید و به جای اینکه شما آن را کنترل کنید، او خودش را با شما تطبیق دهد.
این کالسکه هوشمند، قادر است از سربالایی بالا رود، وقتی راه می‌روید، یا می‌دوید همگام با شما و متناسب با سرعت‌تان حرکت خود را تنظیم کند و با فاصله‌ای مناسب همراه با شما باشد. این کالسکه همچنین مجهز به دوربین، ننو و گرم نگهدارنده شیشه شیر است که با استفاده از یک اپلیکیشن قابل کنترل هستند. 
این کالسکه ساخت شرکتی آمریکایی است که به تازگی وارد بازار شده است. روی دسته این کالسکه یک پنل کنترلی قرار گرفته که امکان هدایت با سه حالت مختلف را فراهم می‌کند: هدایت دستی، اتوماتیک و هدایت شما به وسیله کنترل از راه دور. قیمت این محصول در حال حاضر 2750 دلار است. از امکانات دیگر این کالسکه می‌توان به: سیستم مانیتورنیگ امنیتی قابل کنترل از راه دور، سایبان شفاف،اسپیکر بی‌سیم، گرم نگهدارنده الکتریکی شیشه شیر، تشک ننویی الکترونیکی، پوشش باتری اتوماتیک، قفسه قفل‌دار با قفل الکترونیکی، سنسور ضد سرقت، وب‌کم، هشدار دهنده نوری، شارژر باطری، شارژر کمکی، کمربند ایمنی، دکمه توقف اضطراری و میکروفون اشاره کرد.
وضعیت حرکت کمکی این وسیله باعث می‌شود موتورها کالسکه را به جلو حرکت دهند که برای بالا رفتن از سربالایی یا حمل ساک‌های خرید سنگین مناسب است. علاوه بر این، وجود ننوی داخلی، کنترل‌کننده حرارت، گرم نگهدارنده الکترونیکی شیشه شیر، اسپیکر وایرلس و سنسور ضدسرقت ویژگی‌های منحصر به فردی است که باعث می‌شود هر چیزی که برای بیرون بردن کودک لازم دارید، یکجا در این کالسکه جای دهید. با کمک وب‌کم نیز که بالای محل نشستن و سر کودک نصب شده است، در هر لحظه به شما اجازه می‌دهد از زوایای مختلف کودک را ببینید. برای حفظ فاصله مناسب کالسکه با مادر از سیستم کنترل‌کننده فاصله مافوق صوت استفاده شده و کالسکه برای هر بار استفاده به شکل اتوماتیک باز و بسته می‌شود. باطری این کالسکه حدود 6 ساعت دوام می‌آورد.
در مجموع 10 کارکرد در این کالسکه وجود دارد که با گوشی‌ها یا ساعت‌های هوشمند اندروید، آی او اس قابل مدیریت هستند.
همه تکنولوژی‌های استفاده شده در کالسکه اسمارت‌بی قبلا توسط صنایع دیگر مورد آزمایش قرار گرفته بود اما نکته اصلی در تولید این وسیله استفاده از تکنولوژی‌هایی است که قبلا وجود داشته‌اند اما هیچگاه به شکل هدفمند برای طراحی یک کالسکه مورد استفاده قرار نگرفته بودند.

ارسال نظر شما

login captcha
دقیقا یهو بره وسط خیابون یا چپ کنه خودم دسک بگیرم بهتر از اینه بچم اسیب ببینه
من درباره ش که فکر میکنم میبینم استرس میگیرم بچمو بزارم توش 😃 ترجیح میدم خودم ببرمش 😊
ما که نیاز به این کالسکه ها نداریم من و همسرم سر بردن کالسکه پسرم با هم دعوا داریمهیچوقتم خسته نشدیم.
خیلی عالیه از ما و بچه های ما ک گذشت ولی خوشبحال کوچولوهای نسل بعدی