1478
چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟

چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟

1395/05/12 بازدید983

نی نی سایت به نقل از ایسنا: موخوره مشکل شایعی در موها است که احتمال ایجاد این بیماری در موهای خشک و بلند بیشتر است. به گفته مهدی سبکتکین، متخصص پوست و مو، مهم‌ترین علل  آسیب به ساقه مو و ایجاد موخوره، عوامل فیزیکی و شیمیایی خارجی مانند رنگ کردن موها با رنگ‌های حاوی اکسیدان و دکلره، سشوار مو، استفاده از برس‌های پلاستیکی و شامپوهای نامناسب است.

وی افزود: به هر اندازه که موها بلندتر باشد، احتمال ایجاد موخوره بیشتر و ساقه مو آسیب‌پذیرتر و شکنده‌تر می‌شود.
این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه موخوره ساختمان مو را تخریب کرده و منجر به دوشاخه شدن موها می‌شود، خاطرنشان کرد: عدم رسیدگی به درمان موخوره و بی‌توجهی به آن منجر به پیشرفت آن و در نهایت تخریب مو می‌شود.

به گفته دکتر سبکتکین، لازم است برای شستشوی موها از شامپوهای ملایم که حاوی نرم‎‌ کننده‌ها هستند، استفاده شود. همچنین برای درمان موخوره  لازم است انتهای موها کوتاه و روزانه حداقل دوبار ساقه و انتهای موها با روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون، بادام و نارگیل چرب شوند.

این متخصص پوست و مو درباره برس زدن و شانه کردن موها هم معتقد است: از شانه و برس زدن موها در مواقعی که موها خیس هستند پرهیز شود؛ زیرا موهای خیس به شدت آسیب‌پذیر هستند و بهتر است برای شانه‌ زدن موها از شانه‌های چوبی به جای برس‌های پلاستیکی و فلزی استفاده شود.

در نهایت دکتر مهدی سبکتکین، درباره درمان موخوره‌های مقاوم می‌گوید: در صورت شدید بودن و طولانی شدن موخوره لازم است جهت بررسی دقیق‌تر و درمان مناسب به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه شود.

 

ارسال نظر شما

login captcha
تنها درمان موثر و ترمیم کننده قوی که تا کنون شناخته شده روغن ارگان مراکشی هست که به معجزه پوست و مو معروف شده در دنیا
علت اصلی موخوره خشکی مو است و امروزه بهترین درمان استفاده از روغن ارگان هست که به جادوگر مو در دنبا معروفه عالیه من استفاده میکنم موهام بر اثر رنگ و مش خشک شده بود الان خیلی خوب و سالم شده با روغن ارگان ماساژ میدم کف سرم و ساقه موهام بینظیره