بهداشت کاران دهان و دندان برای ارتقاء سلامت

بهداشت کاران دهان و دندان برای ارتقاء سلامت

1395/04/09 بازدید595

نی نی سایت: علی یزدانی عضو دندانپزشک هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ با اشاره به این که مردم مناطق دورافتاده از دریافت خدمات دندانپزشکی توسط متخصصان مربوطه محروم هستند گفت: برای توزیع عدالت در سلامت لازم است تا بهداشت کاران دهان و دندان مانند گذشته در مناطق محروم و دورافتاده مستقر باشند تا افراد بتوانند از خدمات دندانپزشکی استفاده لازم را ببرند. 
وی افزود: بهداشت کاران دهان و دندان با گذراندن دوره های آموزشی لازم در دانشگاهها می توانند خدمات اولیه دندانپزشکی را به بیماران ارائه داده و در جهت ارتقاء سلامت دهان و دندان افراد فعالیت داشته باشند. یزدانی با تاکید بر این که سطح بهداشت دهان و دندان در مناطق روستایی بسیار پایین است خاطرنشان کرد: استقرار متخصصان دندانپزشکی به دلایل متعدد در مناطق روستایی و دور افتاده بسیار کم است و برای جبران این مهم باید تدابیری اندیشیده شود تا افراد از دریافت خدمات دندانپزشکی محروم نباشند. وی تصریح کرد: دندانپزشکان برای ارائه خدمات یکسان دندانپزشکی در سراسر کشور نیاز به نیروی میانی دارند و بهتر است برای تحقق این مهم از مهارت های بهداشت کاران دهان و دندان استفاده شود.
این متخصص دندانپزشکی ترمیمی با اشاره به این که یک بررسی آماری نشان می دهد زمانی که بهداشت کاران دهان و دندان در روستاها مستقر بودند سطح سلامت دهان و دندان افراد در این مناطق مطلوبتر بود؛ بیان داشت : اکنون در خانه های بهداشت روستاها کادر دندانپزشک مشغول به فعالیت بسیار اندک است در حالی که می توان با احیای دوباره حضور بهداشت کاران دهان و دندان خدمات دندانپزشکی مطلوبی را به مردم مناطق دورافتاده و روستایی ارائه داد .


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha