1188
آب را با طعم‌های مختلف بنوشید!

آب را با طعم‌های مختلف بنوشید!

1395/02/08 بازدید4976

نی‌نی سایت: فصل گرما از راه رسیده است و بدن ما نیاز به آب را بیشتر احساس می‌کند. تشنگی دائمی در این فصل و نوشیدن آب بیشتر می‌تواند بسیار برای بدن شما مفید باشد اما چند موضوع مطرح است. اول اینکه ممکن است شما از آن دسته باشید که با وجود گرما و تشنگی به سختی آب بنوشید. شما احتمالا همان کسانی هستید که در فصل‌های سرد سال نوشیدن آب به کلی یادتان می‌رود! دوم اینکه ممکن است نوشیدن آب برای شما سخت نباشد اما دوست داشته باشید آب خود را به صورت نوشیدنی سالم و مفید برای خودتان درآورید تا جایگزین وسوسه خوردن انواع شربت‌ها و آبمیوه‌های آماده و پرقند باشد.
در اینجا ما سه دسته پیشنهاد برای شما داریم که به تفکیک برای‌تان بازگو خواهیم کرد:

 


نوشیدنی سلامتی

دتاکس واتر (Detox Water) یا آب‌های سم‌زدا، به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. این نوشیدنی از ترکیب‌های مختلف و متنوعی درست می‌شود. در این نوع نوشیدنی‌ها از موادی استفاده می‌شود که خواص درمانی یا دفع سموم داشته باشند. به عنوان مثال کافی است شما چند برش لیموترش را برای سم‌زدایی، یا چند برگ از نعنای تازه را برای هضم بهتر غذا، یا برش‌هایی از خیار را برای خنک کردن بدن و یا تکه‌هایی از زنجبیل تازه را برای تسکین درد و هضم غذا داخل آب بریزید تا طعم و عصاره انها را به خود بگیرند. همان طور که دیدید درست کردن این آب بسیار راحت و البته طعم خوش و حس سلامتی آن بسیار زیاد است.

همچنین شما می‌توانید ترکیب‌هایی از این مواد را یکجا داشته باشید. مانند ترکیب لیموترش تازه با برگ نعنا که ترکیب بسیار خوبی است. همچنین شما می‌توانید کمی زنجبیل تازه رنده شده را با لیموترش ترکیب کرده و صبح‌تان را با این نوشیدنی آغاز کنید! البته شما می‌توانید میوه‌هایی را نیز به این ترکیب اضافه کنید.

 

برای درست کردن آبی که طعم و عصاره میوه‌ها را داشته باشد، می‌توانید از یک میوه به تنهایی یا ترکیب میوه‌های مختلف و تازه استفاده کنید

 

 آب با عصاره میوه

برای کسانی که طعم آب را به تنهایی دوست ندارند این ترکیب می‌تواند دلخواه باشد. برای درست کردن آبی که طعم و عصاره میوه‌ها را داشته باشد، می‌توانید از یک میوه به تنهایی یا ترکیب میوه‌های مختلف و تازه استفاده کنید. میوه‌های فصل که در دسترس شما وجود دارند انتخاب خوبی در این زمینه هستند. با توجه به خواص مختلف آنها می‌توانید به صورت هدفمند از آنها استفاده کنید به طور مثال، اگر دچار اضافه وزن هستید می‌توانید از میوه‌ای مانند گریپ فروت استفاده کنید. به این شکل که برش‌هایی از گریپ فروت را بعد از جدا کردن پوست آن داخل آب بریزید تا طعم تلخی آن شما را آزار ندهد. همین طور می‌توانید از ترکیب توت فرنگی که میوه این روزهاست با آب استفاده کنید. توت فرنگی خواص بسیاری دارد و علاوه بر پیشگیری از بیماری قلبی، سرطان و دیابت به تقویت حافظه نیز کمک می‌کند. اگر شما دچار یبوست یا ریزش مو باشید نوشیدن آبی که در آن چند تکه توت فرنگی انداخته باشید بسیار مفید است.
حتی اگر به صورت هدفمند نیز میوه‌ها را انتخاب نکنید می‌توانید اطمینان داشته باشید با اضافه کردن هر نوعی از میوه خواص و ویتامین‌های بسیاری به بدن خود می‌رسانید. توجه داشته باشید از میوه‌های تازه برای این کار استفاده کنید اما برای بهتر طعم گرفتن آب می‌توانید میوه‌ها را کمی له کرده و بعد داخل آب بیندازید. میوه‌های بسیاری را می‌توانید بیازمایید: پرتقال، انگور، گلابی، سیب، کیوی و... از این جمله هستند که ترکیب آنها را نیز می‌توانید امتحان کنید.

 


آب با طعم عطاری!

شاید شما هم جزو آن دسته باشید که به گیاهان دارویی و عطر و طعم‌شان علاقه داشته باشید اما خیلی اهل جوشانده یا دمنوش درست کردن نباشید. پیشنهاد ما برای شماست که می‌خواهید از خواص این گیاهان خشک استفاده کنید. روش طعم دار کردن آب با این گیاهان است. برای این کار می‌توانید از انواع گیاهان خشک استفاده کنید. پیشنهاد اول ما به شما استفاده از چای سبز در آب است. می‌توانید مقداری چای سبز خشک را داخل شیشه یا بطر آب مصرفی‌تان بریزید و در یخچال بگذارید. بعد از گذشت چند ساعت عصاره چای سبز به آب وارد شده و رنگ آن را کمی تغییر خواهد داد و طعمی گس همراه با تلخی بسیار ملایمی به آب می‌دهد. می‌توانید از غنچه گل سرخ نیز برای خوشبوکردن آب استفاده کنید. 
می‌توانید این ترکیب را با انواع مختلفی از گیاهان بیازمایید و ترکیب‌های دلخواه‌تان را کشف کنید. گل بابونه، برگ به‌لیمو، گل ختمی، برگ آویشن و...از جمله این گیاهان هستند که می‌توانید آب‌های گوارایی با کمک آنها تهیه کنید. برای اینکه برگ‌های خشک در آب شناور باقی نمانند می‌توانید آنها را در لفافه‌ای بپیچید و داخل آب قرار دهید.

 

ارسال نظر شما

login captcha
اتفاقا من جزو اونهایی هستم که از طعم اب خوشم نمیاد و تا وقتی خیلی تشنه نشم اب نمیخورم ، اینها خیلی مفید بودن که تشویق به نوشیدن اب بشم