1478
فواید نوشیدن آب کافی برای بدن

فواید نوشیدن آب کافی برای بدن

1398/06/10 بازدید4405

آب یک نوشیدنی بی نظیر است که نه تنها مثل و مانندش در جهان وجود ندارد بلکه نیازهای بدن را نیز هیچ ماده مشابهی مانند آب بر طرف نمی‌کند. این نوشیدنی گوارا فواید بسیاری هم دارد که به خاطر آنها پزشکان ما را تشویق به استفاده به اندازه کافی از آن می‌کنند. فواید نوشیدن آب کافی برای سلامتی بدن همه ما ضروری هستند. 

پوست خود را جوان نگه دارید

یکی از فواید شگفت‌انگیز نوشیدن آب به تاثیر مثبت آن روی پوست بدن باز می‌گردد. بسیاری از روش‌های پرهزینه و پر دردسر مراقبت از پوست را می‌توان با نوشیدن چند لیوان آب در روز جایگزین کرد. نوشیدن آب باعث می‌شود پوست شما رطوبت مورد نیاز را داشته باشد و بافت های پوست بتوانند خودشان را بازسازی کرده و میزان الاستیسیته در آنها افزایش پیدا کند.

با نوشیدن آب لاغر شوید، لاغر بمانید

شاید خیلی از شما شنیده باشید که نوشیدن کافی آب در روز می‌تواند به کاهش وزن و تناسب اندام کمک کند. اما چه فرآیندی باعث این تاثیر مثبت می‌شود؟ نوشیدن آب می‌تواند روی بالارفتن متابولیسم بدن تاثیر گذارد، اشتهای شما را کنترل کند و هیچ کالری‌ای ندارد. به همین دلیل در کنترل وزن شما تاثیر خوبی دارد.


نوشیدن آب کافی یکی از نیازهای بدن است

نوشیدن آب کافی خستگی را از شما دور میکند

آب انوشیدن آب کافی باعث می‌شود شما هم طراوت و نشاط کافی داشته باشید و هم با کمک این مایع گوارا از طریق دستگاه گوارش بدن خود را از سموم و مواد اضافی پاک کنید. اگر بدن شما دچار کمبود آب شود، اعضای مختلف آن باید خیلی سخت کار کنند و در نتیجه ارگان‌های حیاتی بدن خسته خواهند شد و شما نیز احساس خستگی می‌کنید. نوشیدن آب کافی نه تنها این احساس را در شما از بین می‌برد بلکه به دلیل اینکه حجم زیادی از مغز شما را آب تشکیل داده است، باعث باز شدن ذهن شما و عملکرد بهتر آن خواهد شد که با هوشیاری و تمرکز بالاتر به فعالیت بپردازید.

آب شما را از یبوست در امان می‌دارد

پزشکان به اغلب افرادی که دچار مشکلات دستگاه گوارش و مخصوصا یبوست هستند، در کنار توصیه‌های مختلف در رژیم غذایی و عادت‌های آنها به یک مساله ساده و البته مهم نیز اشاره می‌کنند: نوشیدن آب به میزان کافی! نوشیدن آب به وسیله بالا بردن متابولیسم بدن در هضم غذا کمک می‌کند. آب در کنار فیبرهای مصرفی شما حرکت روده و عملیات دفع را راحت‌تر می‌کند.

نوشیدن آب درمانی برای یبوست

نوشیدن آب، سردرد را کم می‌کند

بسیاری از سردردهای روزانه و بی دلیل ما از کمبود آب ناشی می‌شود. وقتی شما در طول روز به اندازه کافی آب نمی‌نوشید دچار سردرد یا کمردرد می‌شوید که به راحتی و با نوشیدن چند لیوان آب قابل درمان هستند.

با نوشیدن آب با بیماری خداحافظی کنید

نوشیدن آب کافی مزایای بسیاری دارد که مهم‌ترین آن افزایش ایمنی بدن است. این کار ساده می‌تواند شما را در مقابل بیماری‌های خطرناک زیادی همچون ابتلا به سنگ کلیه، سکته قلبی و... ایمن کند. آب باعث می‌شود در مقابل آنفولانزا مقاومت کنید و ترکیب آن با لیمو برای درمان بیماری‌های تنفسی و مشکلات روده‌ای، روماتیسم، دردهای آرتروز و... استفاده می‌شود. برخی تحقیقات نشان داده که نوشیدن مقادیر زیادی آب، خطر ابتلا به سرطان مثانه و روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

ارسال نظر شما

login captcha