1478
غربالگری‌های ضروری زنان چیست؟

غربالگری‌های ضروری زنان چیست؟

1394/12/01 بازدید856

نی نی سایت: آزمایش‌های غربالگری در زنان می‌تواند منجر به تشخیص بیماری‌ها حتی قبل از بروز علائم آنها شود. این آزمایش‌ها بسته به سن شما، سابقه خانوادگی، تاریخچه سلامتی و عوامل خطر دیگر انجام می‌شود.برخی از این آزمایش‌های ضروری از این قرارند:

سرطان سینه: پیدا کردن شانس ابتلا به سرطان قبل از شروع آن خود یک درمان است. سرطان سینه حتی ممکن است مغز و ریه‌ها را نیز درگیر کند. معاینات مکرر سینه هر یک تا سه سال برای تشخیص خطر ابتلا به این بیماری ضروری است.

غربالگری با ماموگرافی: ماموگرافی با دوز پایین اشعه ایکس اغلب می‌تواند قبل از این که شما حتی یک توده را احساس کنید، آن را شناسایی کند. اگر شما 40 سال به بالا هستید، حتماً باید هر سال این غربالگری را انجام دهید. البته پزشکان بر حسب شرایط شما توصیه می‌کنند که این غربالگری دقیقاً هرچند وقت یکبار باید انجام شود.

سرطان دهانه رحم: گردن رحم یک گذرگاه باریک بین رحم و واژن است. علت اصلی سرطان دهانه رحم ویروس پاپیلومای انسانی است. با تست پاپ اسمیر می‌توان سلول‌هایی که را که قرار است سرطانی شوند را تشخیص داد. توصیه‌های بین المللی بر این است که از سن 21 سالگی به بعد، زنان متأهل هر سه سال یک بار این تست انجام شود و اگر شما 30 سال به بالا یا مسن‌تر هستید، می‌توانید حداقل هر 5 سال یکبار تست اچ پی وی را نیز انجام دهید. اگر شما از نظر جنسی در معرض خطر هستید، تست واژن برای تشخیص کلامیدیا و گنوره را هر سال نیاز دارید.

پوکی استخوان و شکستگی استخوان: پس از یائسگی، زنان شروع به از دست دادن توده استخوانی می‌کنند و این شروع بیماری پوکی استخوان است. آزمون غربالگری پوکی استخوان یا تست تراکم استخوان برای تمام زنان 65 سال به بالا توصیه می‌شود. اگر شما در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستید، ممکن است پزشک در سنین پایین این تست را به شما توصیه کند.

 

منبع:سلامانه

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha