1188
تدابیر ماه اول تا ششم بارداری

تدابیر ماه اول تا ششم بارداری

1394/10/21 بازدید405

نی نی سایت:اکبری درباره تدابیر ماه اول تا ششم بارداری اظهار داشت: بارداری یکی از دوران‌های حساس زندگان زنان محسوب می‌شود و با رعایت تدابیری به پیشگیری از مشکلات دوران بارداری منجر می‌شود و تولد بچه‌ای سالم و صالح می‌انجامد.

توصیه‌های ماه اول بارداری:
به گفته وی مادر باردار در روزهای پنجشنبه و جمعه سوره یس و الصافات قرائت شود همچنین صبح‌ها کمی سیب شیرین میل شود. روزهای جمعه قبل از طلوع آفتاب کمی تربت سیدالشهدا میل شود.این محقق طب اسلامی ادامه داد: روزهای جمعه قبل از صبحانه انار میل شود. نماز در اول وقت اقامه شود و قبل از نماز اذان و اقامه بگوید و موقع اذان و اقامه دست روی شکم بکشد. هر روز بر دو عدد خرما سوره قدر بخواند و آن را ناشتا میل کند.

توصیه‌های ماه دوم بارداری:
اکبری عنوان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه سوره مُلک تلاوت شود و به ترتیب 140 و 100 مرتبه صلوات بفرستد. هر هفته گوشت گوسفند با کمی شیر گاو طبیعی و سیب شیرین میل شود.

خلاصه ماه سوم بارداری:
وی بیان داشت: روزهای پنجشنبه و جمعه سوره آل عمران قرائت شود و 140 مرتبه صلوات بفرستد. صبح ها یک قاشق مربا خوری عسل میل شود. هر روز بر یک عدد سیب آیه الکرسی قرائت شده و ناشتا میل شود. به مدت یک هفته روزانه یک عدس کُندر میل شود. هر روز بر دو عدد عناب سوره توحید قرائت شود و ناشتا میل گردد.

توصیه‌های ماه چهارم بارداری:
روزهای پنجشنبه و جمعه سوره دَهر قرائت شود. در تمام نمازها در یک رکعت، سوره قدر تلاوت شود. بعد از نمازها روی شکم دست بگذارد و سوره ی قدر و کوثر بخواند و صلوات بفرستد. سیب شیرین، عسل و انار هر روز میل شود. از اول ماه چهارم نماز شب بخواند.هر روز بر دو عدد انجیر سوره والتین بخواند و ناشتا میل کند. نام کودک قبل از چهار ماه و ده روز انتخاب شود (اسامی نیکو و با معنا به خصوص اسامی اسلامی).

توصیه‌های ماه پنجم بارداری:
اکبری گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه سوره فتح تلاوت شود. در یک رکعت نمازها سوره نصر خوانده شود. بعد از نمازها روی تربت کربلا دست کشیده و بر شکم بمالد. هر روز صبح مقداری خرما میل کنند.

 توصیه‌های ماه ششم بارداری:
روزهای پنجشنبه و جمعه سوره واقعه را تلاوت کند. شب‌ها در یک رکعت نماز سوره والتین بخواند. بعد از نمازها دست روی تربت کربلا بکشد و بر شکم بمالد. پس از صبحانه انجیر و زیتون میل شود. هر روز یک عدد انار پس از سوره فتح ناشتا میل شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha