1188
مصرف بیش از حد آب سرد و خوابیدن بعد از غذا عاملی برای بروز هموروئید

مصرف بیش از حد آب سرد و خوابیدن بعد از غذا عاملی برای بروز هموروئید

1394/09/28 بازدید217

نی نی سایت به نقل از تسنیم: محمد احمدی درباره هموروئید (التهاب عروق به‌خصوص سیاهرگ‌های ناحیه مقعد یا رکتوم) اظهار داشت: بواسیر یا هموروئید از بیماری‌هایی است که با تغییر سبک زندگی در جامعه امروزی افزایش پیدا کرده است.
به‌ گفته وی بهتر است که افراد قبل از انجام اعمال جراحی هموروئید که از دیدگاه طب سنتی  آخرین مرحله درمان است، با اصلاح سبک زندگی به رفع علت بروز این بیماری بپردازند.
اعضای رئیسه بدن مانند مغز, کبد و قلب هدفشان حفظ سلامت بدن است؛ حال اگر این اعضا دچار مشکلی شوند، بیماری بروز پیدا می‌کند.
احمدی عنوان کرد: اگر حجم مواد زائد در بدن افزایش پیدا کند بدن با بیماری مواجه می‌شود. اگر این مواد زائد به مغز رسوب کند موجب بروز مالیخولیا (نوعی افسردگی), جنون و ... می‌شود، همچنین اگر این مواد زائد به‌سمت اعضاء کم‌اهمیت‌تر مانند روده‌ها برود موجب بروز بواسیر یا هموروئید می‌شود.

وی یادآوری کرد: پس در اینجا متوجه شدیم که با جراحی هموروئید علت بروز بواسیر از بین نمی‌رود و بسیاری از افرادی که هموروئید خود را عمل کرده‌اند باید منتظر عود مجدد آن باشند.این کارشناس تغذیه افزود: ورزش کردن خود عاملی برای رقیق کردن مواد زائد است که به پاکسازی بدن کمک می‌کند.
مصرف غذاهای لطیف و سریع الجذب مانند زرده تخم‌مرغ عسلی، آبگوشت‌های لطیف از گوشت گوسفندی یا مرغ جوان البته بدون تلیت کردن پرهیز از مصرف غذاهای غلیظ مانند بادنجان و غذاهایی که از آن تهیه می‌شود، گوشت گاو و گوساله، قارچ و کلم، عدس، غذاهای مانده، غذاهای فریزری، کارخانه‌ای، فست فودها و ... به رفع بواسیر کمک می‌کند.
مصرف بیش از حد غذاهای تند، غذاهای ترش، مصرف بیش از حد آب سرد، خوابیدن بلافاصله بعد از غذا، مصرف سسها و غذاهایی که هضم آن سخت است، نیز موجب بروز بواسیر یا هموروئید می‌شود.

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha