1242
مولکول عامل سقط جنین در زنان باردار

مولکول عامل سقط جنین در زنان باردار

1394/08/25 بازدید267

نی نی سایت:عفونت با توکسوپلاسما می تواند منجر به مرگ یا ذات الریه در بیماران تحت درمان  بیماری ایدز یا سرطان  که سیستم ایمنی ضعیفی دارند شود . همچنین می تواند باعث سقط جنین در زنان باردار شود یا هنگام تولد فرزند خود را با یک بیماری مادرزادی به دنیا آورند.تیم تحقیقاتی در موسسه تحقیقاتی بیماری های میکروبی و ایمنی شناسی در اوزاکا  از موش استفاده کردند تا دریابند که چگونه سلول های موش به یک واکسن آزمایشی بر اساس توکسوپلاسما غیر فعال واکنش نشان می دهند.
 
آنها دریافتند که یک مولکول میزبان بزرگ به نام p62  نقش مهمی در تحریک سیستم ایمنی بدن در عفونت توکسوپلاسمایی ایفا می کند.این گروه امیدوار است که این یافته ها منجر به تولید واکسنی به کمکp62برای پیشگیری از عفونت انگل شود.این کشف  با آنکه چه اتفاقی در داخل سلول آلوده به انگل می افتد در ارتباط است . این انگل سلول‌های آلوده را  با واکوئل  یا حجمی کوچک در مایع اطراف هسته سلول در بر میگیرد .
p62 کلید پاسخ ایمنی IFN-γ قوی تر در واکوئل سلول میزبان استدر واکوئل انگل آنتی ژنی آزاد می کند، که می تواند  توسط  سلول های کشنده توکسوپلاسما سیستم ایمنی بدن شناخته شده ومورد هدف قرار گیرند .  تیم تحقیقاتی سلول های آلوده به توکسوپلاسما را که در آن سیستم ایمنی بدن به همراه IFN-γ با کسانی که فاقد این سیستم بودند مقایسه کردند. آنها دریافتند که میزان سلول های کشنده توکسوپلاسما در سلول های آلوده که در آن سیستم ایمنی بدن به همراه  IFN-γ بود بسیار بالاتر بود.در موش های فاقد مولکول p62 سلول های کشنده آنتی ژن توکسوپلاسما به طور قابل توجهی کاهش می یابد.این پیشرفت نیزمی تواند به سمت درمان های موثرتری برای بیماری توکسوپلاسموسیس استفاده شود . همانطور که در ژانویه سال 2014 گزارش داده شد که چگونه کشف  یک پروتئین جدید می تواند توکسوپلاسموسیس را درمان کمک کند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha