1478
بیماری که باعث نازایی می شود

بیماری که باعث نازایی می شود

1394/07/28 بازدید1459

نی نی سایت:ابوطالب صارمی با اشاره به برگزاری سمینار یک‌روزه "آندومتریوز" اظهار کرد: از آنجا که این بیماری طی سال‌های اخیر در جامعه شیوع گسترده‌ای پیدا کرده است، این سمینار با هدف آشنایی متخصصان با آخرین دستاوردهای علمی در ارتباط با آندومتریوز و کاهش عوارض این بیماری برگزار می‌شود.
صارمی با اشاره به اینکه ارتقای سطح علمی و آموزشی متخصصان زنان و زایمان در ارتباط با آندومتریوز هدف اصلی این سمینار یک‌روزه است، تصریح کرد: شیوع آندومتریوز در مطالعات مختلف از 9 تا 50 درصد گزارش شده است. آنچه مسلم است، این بیماری با مکانیسم‌های مختلف می‌تواند سبب کاهش باروری و ایجاد نازایی شود.
وی از تغییر سبک زندگی و آلاینده‌های محیطی به‌عنوان عوامل شیوع آندومتریوز طی سال‌های اخیر نام برد و گفت: ابتلا به این بیماری که با دردهای شدیدی هم همراه است، سبب کاهش کیفیت زندگی می‌شود که بسته به شدت بیماری می‌توان با درمان‌های دارویی و در صورت نیاز با جراحی که به‌کمک لاپاراسکوپ انجام می‌شود و یا ترکیبی از دو روش، نسبت به درمان بیماران اقدام کرد.

دبیر علمی سمینار یک‌روزه آندومتریوز یادآور شد: در این سمینار، متخصصان زنان و زایمان می‌توانند با آخرین روش‌های درمانی این رشته آشنا شوند.
صارمی گفت: مقدمه‌ای بر آندومتریوز و نمای پاتولوژیک، اپی‌ژنتیک و اندومتریوز، ایمونولوژی و علائم بالینی، تشخیص و درمان اندومتریوز و کیفیت زندگی مبتلایان به این بیماری از جمله مباحثی است که قرار است در این سمینار مورد بحث و هم‌اندیشی متخصصان قرار گیرد. متخصصان زنان و زایمان از مخاطبان اصلی این سمینار یک‌روزه هستند.
سمینار یک‌روزه "آندومتریوز" با هدف بررسی پیامدهای ناشی از این بیماری از جمله ناباروری پنجشنبه 7 آبان ماه در سالن همایش‌های بیمارستان صارم برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اینترنتی Ircme.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 44670883 تماس بگیرند.

خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha