1188
علل قاعدگی های نامرتب زنان

علل قاعدگی های نامرتب زنان

1394/03/04 بازدید1077

نی نی سایت به نقل از شفا آنلاین: دکتر فرشته دانشمند در گفتگو با شفا آنلاین اظهار کرد: زمان بندی پریود هنگامی تعریف می شود که بین 28 روز تا 35 روز یکبار به صورت مرتب و بدون نیاز به مصرف دارویی خانمی خونریزی بین 3 تا 7روز داشته باشد و حجم خونی که فرد از دست می دهد بیشتر از 80 سی سی نباشد.

وی ادامه داد: بسته به شرایط سنی، بیماری های مختلفی می توانند موجب نا منظمی خونریزی قاعدگی در برخی زنان شوند و به طور کلی شایع ترین علت خونریزی های غیر طبیعی در سنین باروری عوامل هورمونی هستند.

دانشمند اظهار کرد: این عوامل هورمونی می توانند باعث شوند تا خانمی چندین ماه پریود نشود. که این امربیشتر ناشی از تخمدان های پلی کیستیک است و به خصوص در سنین باروری و خانم های چاق و دارای پوست های سفید،چشمان زاغ کمرنگ و موهای زائد نیز بیشتر دیده می شود.

وی افزود: به صورت معمول امکان دارد که چند ماه طول بکشد تا این خانم ها پریود شوند یا بعد از پریود به صورت طولانی مدت نیز خونریزی داشته باشند که متأسفانه نازایی میان آنها شایع تراست.

وی توصیه کرد: حال بهترین درمان آنها این است که 10درصد وزنشان را کاهش دهند. زیرا هر چه شاخص توده بدنی آنها کم شود پریود هم نظم بهتری خواهد گرفت. عوامل دیگری هم می توانند در سنین باروری خونریزی های نامنظم ایجاد کنند( حال زود به زود یا بی موقع) مانند سقط جنین، تهدید به سقط و حاملگی های خارج از رحم که از عوارض بارداری محسوب می شوند.

متخصص زنان و زایمان همچنین به شفا آنلاین گفت: به طور کلی در صورت بروز پریودهای نا مرتب و غیر معمول برای علت یابی و درمان باید به پزشک زنان مراجعه شود.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha