1420
نخستین نوزاد حاصل از لقاح خارج رحمی خوزستان متولد شد

نخستین نوزاد حاصل از لقاح خارج رحمی خوزستان متولد شد

1394/02/20 بازدید431

نی نی سایت به نقل از مهر: امیرارسلان سراجیان، مدیر مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان با اعلام این خبر اظهارکرد: نخستین نوزاد حاصل از لقاح خارج رحمی که دوقلوی دختر است، متولد شد و هر دو نوزاد نیز سالم هستند.

وی افزود: خوشبختانه از زمان آغاز فعالیت رسمی مرکز درمانهای ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان تاکنون پیشرفتهای خوبی در این مرکز حاصل شده و در حاصل حاضر بسیاری از روشهای نوین درمانی در این مرکز مورد استفاده هستند.

سراجیان تصریح کرد: در گذشته بسیاری از زوجهای نابارور برای درمان به شهرهای دیگر و مخصوصا تهران مراجعه می کردند و علاوه بر رنج سفر، هزینه های زیادی نیز به آنها تحمیل می شد. در حال حاضر امکان درمان این بیماران با شرایط و تعرفه مناسب در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان فراهم شده و دیگر نیازی به مراجعه به شهرهای دیگر وجود ندارد.

مدیر مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان بیان کرد: در حال حاضر درمانهایی از جمله لقاح داخل رحمی، لقاح خارج رحمی و میکرواینجکشن در این مرکز انجام می شود و خوشبختانه تاکنون عمل های موفقی نیز انجام شده است. همچنین علاوه بر تولد نخستین نوزادان حاصل از لقاح خارج، چند نوزاد دیگر حاصل از این روش درمانی نیز در ماه های آینده متولد می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز درمانهای ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان در منطقه پردیس اهواز واقع است و زوجهای نابارور می توانند به صورت روزانه با مراجعه به این مرکز برای درمان خود اقدام کنند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha