مهم‌ترین علت سندروم مرگ ناگهانی نوزادان

مهم‌ترین علت سندروم مرگ ناگهانی نوزادان

1394/02/13 بازدید1419

یک متخصص کودکان با اشاره به اینکه بازگشت شیر از معده به مری مهم‌ترین علت ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزادان است، اظهار کرد: احتمال ابتلا کودکانی که رشد مناسبی ندارند و دچار تب‌های بی‌دلیل یا اسهال‌های مکرر می‌شوند به این بیماری وجود دارد. به همین دلیل وضعیت این کودکان باید توسط پزشک بررسی شود.


با اشاره به اینکه بازگشت شیر از معده به مری مهم ترین علت ابتلا به بیماری سندروم مرگ ناگهانی نوزادان است، گفت: این مشکل می‌تواند منجر به عفونت ریه ثانویه و ایجاد ذات‌الریه در نوزادان شود.

 

این متخصص کودکان با تاکید بر اینکه مراجعه کودکانی که دچار کم خونی، تعریق زیاد، عفونت‌های مکرر تنفسی، کمبود کلسیم و ویتامین D هستند به متخصص کودکان الزامی است، تصریح کرد: در ماه‌های اول تولد ممکن است استفراغ نوزاد به علت غذا دادن بیش از حد، سوء هاضمه یا آلرژی نسبت به پروتئین موجود درشیر مادر یا شیرخشک نیز باشد.

 

فرازی در پایان یادآور شد: هنگام مراجعه کودک به پزشک باید میزان کلسیم و ویتامین D نوزاد و مادر نیز به دقت ارزیابی شود، اما میزان رشد قدی، دور سر و ملاج قدامی نوزادان نیز باید حداقل تا 18 ماهگی توسط پزشک بررسی و اندازه‌گیری شود.

 

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1873

پربازدیدترین ها