1478
بارداری سالم و بدون نقص را تجربه کنید

بارداری سالم و بدون نقص را تجربه کنید

1393/12/10 بازدید8195

 سالانه در جهان نوزادانی با نقص مادرزادی یا نقائص هنگام تولد متولد می شوند. 60 درصد از دلیل این نقائص ناشناخته هستند. فاکتورهایی وجود دارد که والدین می توانند با رعایت کردن آنها، نوزادی سالم به دنیا آورده و نگرانیهای نقص هنگام تولد را کاهش دهند. 

هشدارها و آموزش اولین گام به منظور جلوگیری از نقائص هنگام تولد است. گام فوری و ضروری در حین هشدارها برداشته می شوند و آموزش، اقدام و حرکت به موقع را در بر خواهد داشت. کارهایی وجود دارند که شما با انجام آنها می توانید یک بارداری سالم و نوزادی سالم را برای خود به ارمغان آورید. 
 
رعایت بعضی از آنها ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد و علت آن این است که ممکن است شما را وادار کند تا عادات خود را در حین بارداری ترک کنید. اما ترک کردن و شکستن عادات، به تاثیری که در بارداری شما ایجاد می کند ارزش دارد. 
 
چنانچه تصمیم دارید باردار شوید و فرد جدیدی را به خانواده خود اضافه کنید، راهنمایی هایی وجود دارد که می توانید برای ممانعت از نقص هنگام تولد از آنها استفاده کنید:
 
1-در درجه نخست و قبل از هر چیز، حفظ سلامت بارداری است. خوردن وعده های غذایی متعادل و تغذیه مناسب، مصرف روزانه مولتی ویتامین که شامل 400 میکروگرم اسید فولیک است.
 
2-اگر از نظر مقاربت جنسی فعال هستید، احتمال بارداری در شما بالا است. بنابراین مصرف روزانه مولتی ویتامین هایی که حاوی 400 میکروگرم اسید فولیک یا ویتامین ب ضروری است به شما توصیه می شود.
 
3- از انجام کارهایی که منجر به نقص هنگام تولد می شود خودداری کنید. این کارها عبارتند از: مصرف الکل، تنباکو، کافئین و مواد مخدر.
 
4-یک متخصص زنان و زایمان مناسب در نظر بگیرید و از تستهای قبل و بعد از بارداری غافل نشوید.
 
5-در خصوص مشاوره ژنتیکی و غربالگری نقص هنگام تولد با متخصص مربوطه مشورت کنید. بویژه اگر در تاریخچه خانوادگی شما سابقه نقص مادرزادی و نقائص هنگام تولد وجود دارد یا سن شما بیشتر از 35 سال است.
 
هیئت تحریریه نی نی سایت

 

ارسال نظر شما

login captcha
سلام عزیزم خیلی بهتر هست که حتما قبل از اقدام به بارداری پیش مشاور زنتیک برین
دوستان تو خانواده من مشکلی وجود نداره فقط تو خانواده همسرم مواردی هست مثل انحراف چشم کم خونی و... البته در ازدواج های فامیلیشون‌هم بچه کر و لال وجود داره من نمیدونم چطور میتونم بفهمم تو ژن همسرم این موارد هست یا نه تو رو خدا جواب بدید خیلی خیلی نگرانم البته متخصص زنات بهم گفت چون فامیل نیستیم مشکلی نداریم ولی اون کسایی که چشمشون انحراف داره حاصل ازدواج فامیلی نبودن
منم دقیقا سوال سودابه جون رو دارمممم
آیا رابطه جنسی زیاد که جلوگیری به صورت طبیعی باشه باعث به تعویق افتادن بارداری میشه؟؟
اصلا چیز جدیدی نبود. خیلی متن ساده ای بود که همه میدونستن
1784

پربازدیدترین ها

همه چیز درباره یائسگی

ترجمه

4 روز پیش
|
4657 بازدید

در دوران بارداری روی شکم نخوابید

ترجمه

3 روز پیش
|
3132 بازدید