888
چطور برای سفر هوایی با نوزاد آماده شوید؟

چطور برای سفر هوایی با نوزاد آماده شوید؟

1393/11/04 بازدید5125

 

سفر هوایی می تواند تمرینی برای افزایش صبر و حوصله شما باشد. همراه داشتن نوزاد با پوشک و همه وسایل اضافی دیگر، گریه هایی که نیاز به آرام کردن دارند و بیقراری های آرام نشدنی می تواند سفر با هواپیما را به یک چالش جدی برای شما تبدیل کند.

 

 

 

عمل به توصیه های زیر می تواند سفر شما را راحت تر کند و به شما کمک کند با آرامش به مقصد برسید :

 

صندلی ماشین را همراه خودتان ببرید :

صندلی ماشین کودک، وسیله ای است که نمی توانید بدون آن  سفر کنید. همراه داشتن این وسیله حمل کودک و انتقال او از ماشین به فرودگاه و هواپیما را در یک چشم بهم زدن ممکن می سازد. از آنجا که صندلی ماشین کودک قابل حمل است، می توانید آن را بدون نصب کردن داخل ماشین یا روی صندلی هواپیما قرار دهید.

همچنین می توانید صندلی را به کالسکه چتردار متصل کنید. چون سبک و قابل حمل است برای حرکت در ترمینال های شلوغ فرودگاه مناسب است. علاوه بر این به دلیل اینکه کودک به صورت رایگان پرواز می کند، نشاندن او روی پاهایتان مطمئن ترین راه برای سفر نیست زیرا در صورت تکان های شدید هواپیما، بازوهای والدین نمی تواند به اندازه کافی از کودک حمایت کند. بهترین جا برای کودک قرار گرفتن روی صندلی ماشین است. حتما موقع خرید صندلی به این نکته توجه کنید که برچسب استفاده در وسایل نقلیه موتوری و هواپیما را داشته باشد.

 

برنامه ریزی برای وعده های غذایی :

مسئله بعدی که باید به آن فکر کنید، غذا دادن به کودک است. شیردهی با سینه راحت ترین روش است زیرا می توانید با کمک یک روانداز فضای خصوصی را برای خودتان فراهم کنید.

شیر دادن با شیشه کمی سخت تر است. هنگام بستن چمدان و ساک سفر، برای صرفه جویی در جا به جای برداشتن چند شیشه شیر، یک شیشه شیر را با آسترهای مختلف همراهتان ببرید. اگر از شیر مایع استفاده می کنید، بازرسی پرواز به شما اجازه می دهد 3.4 اونس بیشتر از حد مجاز مایع داخل هواپیما ببرید. به یاد داشته باشید که شیرخشک آماده فقط یکساعت در دمای اتاق قابل نگهداری است.

شیرخشک های پودری قابلیت حمل بیشتری دارند اما برای درست کردن آن باید از خدمه پرواز بخواهید تا مقداری آب گرم برای مخلوط کردن شیر برای شما بیاورد. از داغ نبودن آب اطمینان حاصل کنید. برای کنترل دمای آب می توانید چندقطره از آن را روی مچ دستتان بریزید.


تعویض پوشک را آسان کنید :

بسته مخصوص تعویض پوشک، کیسه مخصوص نگهداری پوشک، دستمال مرطوب و یک زیرانداز که بتوانید آن  را روی هر سطحی و حتی روی پاهایتان پهن کنید و آن را به یک میز تعویض پوشک تبدیل کنید، همراه خود ببرید.

 

برنامه خواب کودک را به هم نزنید :

تلاش برای آرام کردن کودکی که در حال فریاد کشیدن است در جمع مسافران هواپیماست، می تواند عاملی برای استرس شما باشد. یکی از راهکارهای کلیدی برای پیشگیری از وقوع چنین صحنه هایی این است که برنامه خواب کودک را مطابق قبل اجرا کنید. وقتی کودکان واقعا خسته می شوند شروع به بهانه گیری می کنند. در ترمینال یا در هواپیما تفاوتی ندارد، اگر وقت خواب کودک فرارسیده است او را داخل کریرش قرار دهید.

برای مبارزه با بهانه گیری های خسته کننده، چند اسباب بازی که کودک قبلا آنها را ندیده است همراه داشته باشید. تازگی اسباب بازی ها توجه کودک را بیشتر از حد معمول جلب می کند.

 

احتمال گریه کودک زمان بلند شدن و نشستن هواپیما بیشتر از مواقع دیگر است چون گوش کودک در مقایسه با گوش بزرگسالان نسبت به تغییرات فشار حساس تر است. خصوصا فرود می تواند دردناک هم باشد. به محض اینکه خلبان اعلام می کند که در حال فرود آمدن هستید به کودک شیشه شیر، سینه خودتان یا پستانک بدهید تا شدت فشار را کاهش دهید. در صورتی که این راهکار بی اثر بود، به آرامی گوش های کودک را بکشید.

 

 
 
 
 هیئت تحریریه نی نی سایت

ارسال نظر شما

login captcha
من یک ماه پیش با جوجو رفتیم کیش.سه ماهش بود. موقع رفتن هر کار کردم شیر نخورد خیلی میترسیدم گوشاش بگیره اما خدارو شکر اتفاقی نیفتاد. من کالسکه بردم موقع ورود تحویل دادم. اونجا راحت بودم. در ضمن حتما پوشک و یه دست لباس تو یه کیف کوچولو همیشه با خودتون داشته باشید.
ممنون از توصیه های مفیدتون اضافه میکنم اگر بلیط جدا برای نوزاد نخریده باشید باید کریر رو موقع ورود به کابین تحویل بدین. یعنی نمیتونید ببرید داخل و روی صندلی بگذارید.
ساعت پروازتون رو هم با دقت انتخاب کنید ، زمانی باشه که بچه مخصوصا اگر نوزاده بدخواب نشه .. من پسرم شش ماهه بود که دوازده شب بلیط هوا داشتیم ..پسرم تو صدای بلندگو و رفت وامد وسروصدا پرید از خواب و ‌چون محیط آروم و تاریک و بی صدا نبود چشمتون روز بد نبینه هنوز هواپیما نپریده بود که نعره زدن رو شروع کرد تا لحظه ای که نشسیتیم ...هرکار از دستم برمیومد کردم اما ساکت نشد.،،خیلی جلوی بقیه مسافرا خجالت کشیدم / از اون به بعد اول اینکه به ساعت پرواز دقت میکنم و دوم اینکه با مشورت و تجویز پزشک نیم ساعت قبل پریدن بهش دیفن هیدرامین یا قطره استامینوفن میدم ...