1188
شایع‌ترین عارضه پس از زایمان را بشناسید

شایع‌ترین عارضه پس از زایمان را بشناسید

1393/10/27 بازدید564

 فرناز محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه زنجان، با اشاره به رعایت مراقبت‌های پس از زایمان، اظهار کرد: مراقبت‌های پس از زایمان از ابعاد گوناگون اهمیت بسزایی دارد که مادران باید نکات و علائم مشکوک را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند؛ چرا که بی‌توجهی به این موارد ممکن است تاثیرات سویی بر جای گذارد.


وی افزود: مادران باید پس از زایمان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت و برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری ‌شوند و پس از ترخیص نیز مراقبت‌های ویژه اهمیت به سزایی دارند. در ضمن وجود تب در مادر فارغ از زایمان به دلیل عفونت‌های ادراری بروز می‌کند.

این پزشک متخصص با اشاره به اینکه ۱۰ روز اول پس از زایمان برای مادر اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: تغییراتی در دوران بارداری رخ می‌دهد که پس از زایمان این نوع دگرگونی به حالت اولیه برمی‌گردد و مادران نباید نگرانی چندانی در این خصوص داشته باشند، چرا که مسئله نگران‌کننده‌ای نیست.

وی یادآور شد: از جمله نکاتی که مادران پس از زایمان باید به آن توجه داشته باشند عبارت‌ است از وجود تب، البته هرگونه تب پایدار بعد از زایمان ناشی از عفونت رحم است، مگر اینکه خلافش ثابت شود. همچنین در صورت خونریزی‌های غیرطبیعی و با حجم زیاد باید برای انجام درمان‌های لازم به پزشک و یا متخصص مربوطه مراجعه کنند.
 
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha