1242
احتمال بارداری در شرایط خاص

احتمال بارداری در شرایط خاص

3 روز پیش بازدید125743

بسیاری از خانم‌ها درباره بارداری در شرایط خاص اطلاعات چندانی ندارد. منظور از شرایط خاص می‌تواند دوران شیردهی، عادت ماهانه، استفاده از کاندوم و .... باشد. اگر فکر می‌کنید در برخی مواقع امکان بارداری وجود ندارد و می‌توان رابطه زناشویی داشت بهتر است بیشتر دقت کنید و بدانید این شرایط چقدر مطمئن است.
 

امکان بارداری در زمان شیردهی

شما می‌توانید در زمانی که به نوزاد شیر می‌دهید، باردار شوید. با وجود آنکه شیر دادن باعث تعویق تخمک‌گذاری می شود اما این مسئله قطعی نیست و تنها برای حدود دو ماه تخمک گذاری را به تعویق می‌اندازد. تخمک‌گذاری ممکن است وقتی مادر در حال شیردهی است و قبل از اینکه عادت ماهانه شود، اتفاق بیفتد. بنابراین در صورت تمایل به جلوگیری از بارداری مجدد، مادر در حال شیردهی باید از ابزار پیشگیری از بارداری استفاده کند.

امکان بارداری بدون عادت ماهانه

شما می‌توانید حتی بدون اینکه عادت ماهانه شده باشید، باردار شوید. این بارداری در شرایط خاص امکان دارد. تخمگ گذاری می‌تواند در صورتی که زن پریود نشده باشد هم اتفاق بیفتد.


زمان تخمک گذاری برای بارداری

امکان بارداری در صورت شستشوی واژن بعد از رابطه زناشویی

شما حتی با شستن واژن بعد از نزدیکی هم می‌توانید باردار شوید. شستن واژن یکی از بی‌اثرترین شیوه‌های پیشگیری از بارداری است. اسپرم‌ها در مدت چند ثانیه به سمت سرویکس و رحم حرکت می‌کنند و شاید بتوانید با شستن سریع واژن جلوی وارد شدن اسپرم‌ها به رحم و بارور کردن تخمک را بگیرید اما حتی اگر بلافاصله بعد از نزدیکی واژن را بشویید، باز هم برای پیشگیری از بارداری دیر است.


امکان بارداری در صورت تخلیه مثانه و حمام کردن بعد از رابطه زناشویی

حتی با وجود ادرار کردن بعد از نزدیکی یا حمام کردن و دوش گرفتن هم امکان بارداری وجود دارد. ادرار کردن، دوش گرفتن و حمام کردن باعث خروج اسپرم نمی‌شود. این نظریه مبنی بر اینکه دوش گرفتن با نوشابه می‌تواند باعث کشته شدن اسپرم‌ها شود، صحت دارد اما انجام آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چون می‌تواند به آهنگ باروری آسیب برساند. لازم به ذکر است که استفاده از شیاف‌ها یا اسپری‌های عطری هم نتیجه بخش نیست و می‌تواند به همان نسبت مضر باشد.
 

امکان بارداری در زمان عادت ماهانه

این امکان وجود دارد که با نزدیکی در زمان عادت ماهانه و خونریزی باردار شوید. امکان بارداری با انجام نزدیکی در حدود 5 تا 6 روز قبل از تخمک گذاری وجود دارد. این امکان برای زنان وجود دارد که با داشتن نزدیکی در زمان عادت ماهانه و خونریزی باردار شوند. اسپرم می‌تواند بیشتر از 5 روز در بدن زن زنده بماند، بنابراین اگر تخمگ‌گذاری با فاصله 5 تا 6 روز بعد از نزدیکی انجام شود، می‌توانید باردار شوید.


امکان بارداری در صورت عدم ارگاسم خانم

شما می‌توانید بدون ارگاسم باردار شوید. بارداری زمانی اتفاق می‌افتد که اسپرم مرد، تخمک زن را بارور می‌کند. در حالی که مردان برای آزاد کردن اسپرم نیاز به ارگاسم دارند اما در مورد زنان این مسئله صادق نیست. زنانی که در سن فرزند‌آوری هستند، هر ماه یک تخمک آزاد می‌کنند که به چرخه قاعدگی آنها وابسته است و این اتفاق ربطی به مقاربت یا ارگاسم ندارد.


امکان بارداری با وجود رابطه جنسی در زمان «بی‌خطر»

امکان بارداری در هر زمانی در طول چرخه قاعدگی شما وجود دارد زیرا تخمک گذاری می‌تواند هر لحظه اتفاق بیفتد. تا زمانی که چرخه قاعدگی زنان کمابیش و در بیشتر اوقات منظم است، تعادل هورمون‌های مسئول تخمک گذاری می‌تواند تحت تاثیر عوامل گوناگونی مانند سن، استرس و داروها دچار اختلال شود. به همین علت مشخص کردن روزهای تخمک گذاری یا روزهای «بی خطر» می‌تواند کمی مشکل باشد.
 

امکان بارداری در صورت رابطه زناشویی در وضعیت ایستاده

بعضی از مردم فکر می‌کنند که نزدیکی در بعضی از حالت‌های خاص باعث خروج اسپرم از واژن زن می‌شود اما در حقیقت اسپرم‌ها به خوبی در واژن جمع می‌شوند. با انزال مرد، اسپرم‌ها به خوبی درون واژن ذخیره می‌شوند. اسپرم‌ها به طور طبیعی بلافاصله بعد از انزال شروع به حرکت به سمت کانال سرویکس می‌کنند.


امکان بارداری در صورت کوچک بودن کاندوم

این یک باور نادرست مبنی بر این تصور است که هر چه کاندوم تنگ‌تر و کوچک‌تر باشد، امکان خروج اسپرم از آن بیشتر است. به هر حال احتمال پاره شدن کاندومی که زیاد کوچک باشد در زمان مقاربت بیشتر است. در صورت استفاده از کاندوم بهتر است فضایی را نزدیک سر آن آزاد بگذارید تا با امنیت کامل اسپرم‌ها را درون خود نگه دارد. با در نظر گرفتن این موضوع از کشیده شدن زیاد کاندوم در زمان انزال جلوگیری می‌شود.
 

امکان بارداری با انجام پیشگیری طبیعی

این مسئله به این علت است که خارج کردن آلت پیش از انزال، که به آن پیشگیری طبیعی هم گفته می‌شود، روش کاملا ایمنی برای پیشگیری نیست زیرا ممکن است مقداری از منی که به آن پیش آب گفته می‌شود و حاوی اسپرم است پیش از انزال خارج شود. علاوه بر این ممکن است بعضی از مردان اراده یا توان کافی را برای این شیوه پیشگیری نداشته باشند.
 

احتمال بارداری با وجود خوردن قرص پیشگیری بلافاصله بعد از نزدیکی

این احتمال منفی است. به محض اینکه شروع به مصرف قرص پیشگیری می‌کنید، قرص شروع به تاثیر خواهد کرد اما برای اطمینان بیشتر در ماه اول میزان پیشگیری را افزایش دهید.

قرص پیشگیری بارداری

احتمال بارداری در اولین نزدیکی

بله، احتمال بارداری در اولین، دومین یا سومین نزدیکی وجود دارد. شانس زنان برای باردار شدن همیشه برابر است، در حدود 1 نفر از 5 نفر در اولین نزدیکی باردار می‌شوند.
 

احتمال بارداری در صورت استفاده از خمیر دندان به عنوان اسپرم کش

با استفاده از این روش نمی‌توانید از بارداری پیشگیری کنید. هرگز از خمیر دندان به جای کشنده اسپرم استفاده نکنید چون برخلاف باور بسیاری از افراد، اسپرم‌ها را نمی‌کشد.


احتمال بارداری با بالا و پایین پریدن بعد از نزدیکی

بالاو پایین پریدن، عطسه و سرفه کردن بعد از نزدیکی باعث بیرون راندن اسپرم‌ها نمی‌شود. به طور طبیعی اسپرم‌ها به قدری سریع و کوچک هستند که هیچ کدام از این روش‌ها برای دفع آنها کارآمد نخواهد بود.

ارسال نظر شما

login captcha

سلام من رابطه مقعدی داشتم بعد الان چندباره كه دارم لك ميبينم پريودم نشدم البته هميشه نامنظم بوده ميخوام ببينم امكان بارداری وجود داره؟من پرده ام دارم هنوز

اگر فقط دوروز پریود عقب بیفته امکان بارداری وجود داره ؟ ولی مطمئنم که آب منی داخل نشده 

@h7nnn

با توجه به اینکه جلوگیری داشته اید احتمال بارداری ضعیف است تا یک هفته دیگر برای پریود شدن زمان دارید موفق باشید. 

سلام‌ 

بعد از سکس مقداری از مایع منی روی واژن من ریخت که موقع پاک‌کردن شاید مقدار کمی داخل رفت .یک ساعت بعد دوعدد قرص ال دی مصرف کردم و  چندروز بعد خونریزی پیدا کردم که یک هفته قاعدگیم جلو افتاد نسبت به قبل کمتر بود  بعد از پاک شدن  احساس سوزش در رحمم و یبوست پیدا کردم آیا امکان داره باردار باشم یا به دلیل عوارض قرصه؟

@katiiiiiii78

سلام دوست عزیز  این علائم از عوارض مصرف قرص هورمونی می تواند باشد اگر پریود شده اید جای نگرانی وجود ندارد موفق باشید. 

سلام من شنبه ای یو آی  تعیین جنسبت داشتم متاسفانه چهارشنبه شب با وجود قرص های تخمک گذاری و آمپول های بارداری نزدیکی داشتم حس کردم شوهر آب منی شو ریخته زود رفتم خودمو شستم.حالا چکار کنم که شنبه نتیجه بگیرم و اینو لغو کنم. امپول و قرص هم دارم برا پنجشنبه که بخورم. آیا قرص اضطراری بخورم ضرر نداره ؟

@نازی۹۳

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه روز شنبه گذشته  آی یو آی انجام داده اید داشتن نزدیکی چهارشنبه شب تاثیری ندارد  زیرا تخمک قابلیت ماندگاری تا ۴ روز را ندارد نیازی به مصرف قرص اورژانسی نیست و نکته دیگر آنکه این طور نیست که حتما با  آی یو آی شما باردار شوید یعنی صد درصد نیست موفق باشید. 

سلام خوبین

سلام

من با همسرم برای اولین بار دخول داشتم و آن روز روز زفاف ما بود ایشان جلوگیری طبیعی کرد و آب منیش رو وارد نکرد 

و من بعد از یک روز پریود شدم حالا بیشتر از یک ماه گذشته و من پریود نشدم آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

@خانوم313

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه جلوگیری داشته اید و در ماه قبل بعد از نزدیکی پریود نیز شده اید احتمال بارداری خیلی ضعیف است با توجه به شرح حال شما یک دوره نامنظم شدن پریود طبیعی است دوره بعدی اگر بیشتر از ۱۰ روز تاخیر در پریود خود داشتید آن وقت نیاز به پیگیری وجود دارد موفق باشید 

سلام 

میخواستم یه سوال بپرسم

آیا وارد کردن منی با دست در واژن احتمال بارداری وجود دارد؟؟

@12670

سلام دوست عزیز احتمال بارداری  به این شکل ضعیف است  اما به صفر نمی رسد موفق باشید. 

سلام تروخدا یکی کمکم کنه 

من ۵ تیر پریود شدم تا ۹ تیر ماه بعدش ۱تا ۵ مرداد لک داشتم ولی پریود نشدم ۱۶مرداد با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم که فقط پیشاپ ایشون با من تماس داشته حتی منی شونم ارتباطی نداشته بامن .قرصی هم من مصرف نکردم آیا احتمال بارداریم هست؟ من همیشه پریودیام نامنظم بوده بعضی وقتا ممکن حتی دو ماه سه ماه پریود نشم .دکتر رفته بودم گفته بود کیست داری یکی جواب بده احتمال بارداریم هست؟

@221nasim

سلام دوست عزیز نگران نباشید با توجه به شرح حال شما احتمال بارداری ضعیف است برای منظم شدن پریود خود باید حتما تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید تا مشکل شما درمان شود موفق باشید. 

ممنون
متشکرم خیلی عالی بود