888
آیا ممکن است در این شرایط باردار شوم؟

آیا ممکن است در این شرایط باردار شوم؟

1393/10/24 بازدید102483

آیا امکان دارد زمانی که به نوزاد شیر می دهم، باردار شوم؟

بله، شما می توانید در زمانی که به نوزاد شیر می دهید، باردار شوید. با وجود آنکه شیر دادن باعث تعویق تخمک گذاری می شود اما این مسئله قطعی نیست و تنها برای حدود دوماه تخمک گذاری را به تعویق می اندازد. تخمک گذاری ممکن است وقتی مادر در حال شیردهی است و قبل از اینکه عادت ماهانه شود، اتفاق بیفتد. بنابراین در صورت تمایل به جلوگیری از بارداری مجدد، مادر در حال شیردهی باید از ابزار پیشگیری از بارداری استفاده کند.

 

آیا امکان دارد با وجود اینکه عادت ماهانه نشده ام، باردار شوم ؟

بله، شما می توانید حتی بدون اینکه عادت ماهانه شده باشید، باردار شوید. تخمگ گذاری می تواند در صورتی که زن پریود نشده باشد هم اتفاق بیفتد.

 

آیا در صورت شستشوی واژن بعد از نزدیکی امکان بارداری وجود دارد؟

بله، شما حتی با شستن واژن بعد از نزدیکی هم می توانید باردار شوید. شستن واژن یکی از بی اثرترین شیوه های پیشگیری از بارداری است. اسپرم ها در مدت چند ثانیه به سمت سرویکس و رحم حرکت می کنند و شاید بتوانید با شستن سریع واژن جلوی وارد شدن اسپرمها به  رحم و بارور کردن تخمک را بگیرید اما حتی اگر بلافاصله بعد از نزدیکی واژن را بشویید، باز هم برای پیشگیری از بارداری دیر است.

 

آیا امکان دارد با وجود تخلیه مثانه بعد از نزدیکی و حمام کردن باردار شوم؟

بله، حتی با وجود ادرار کردن بعد از نزدیکی یا حمام کردن و دوش گرفتن هم امکان بارداری وجود دارد. ادرار کردن، دوش گرفتن و حمام کردن باعث خروج اسپرم نمی شود. این نظریه مبنی بر اینکه دوش گرفتن با نوشابه می تواند باعث کشته شدن اسپرم ها شود، صحت دارد اما انجام آن به هیچ وجه توصیه نمی شود چون می تواند به آهنگ باروری آسیب برساند. لازم به ذکر است که استفاده از شیاف ها یا اسپری های عطری هم نتیجه بخش نیست و می تواند به همان نسبت مضر باشد.

 

آیا در صورت نزدیکی در زمان عادت ماهانه و با وجود خونریزی، امکان بارداری وجود دارد؟

بله، امکان دارد با نزدیکی در زمان عادت ماهانه و خونریزی باردار شوید. امکان بارداری با انجام نزدیکی در حدود 5 تا 6 روز قبل از تخمک گذاری وجود دارد. این امکان برای زنان وجود دارد که با داشتن نزدیکی در زمان عادت ماهانه و خونریزی باردار شوند. اسپرم می تواند بیشتر از 5 روز در بدن زن زنده بماند، بنابراین اگر تخمگ گذاری با فاصله 5 تا 6 روز بعد از نزدیکی انجام شود، می توانید باردار شوید.

 

آیا در صورت عدم ارگاسم زن امکان بارداری وجود دارد؟

بله، شما می توانید بدون ارگاسم باردار شوید. بارداری زمانی اتفاق می افتد که اسپرم مرد، تخمک زن را بارور می کند. در حالی که مردان برای آزاد کردن اسپرم نیاز به ارگاسم دارند اما در مورد زنان این مسئله صادق نیست. زنانی که در سن فرزند آوری هستند، هر ماه یک تخمک آزاد می کنند که به چرخه قاعدگی آنها وابسته است و این اتفاق ربطی به مقاربت و یا ارگاسم ندارد.

 

  آیا به علت اینکه تخمک گذاری یکبار در ماه اتفاق می افتد، اگر مقاربت در زمان "بی خطر" صورت بگیرد، در این زمان برای جلوگیری از بارداری نیازی به استفاده از روش های پیشگیری نیست؟

این باور کاملا اشتباه است. امکان بارداری در هر زمانی در طول چرخه قاعدگی شما وجود دارد زیرا تخمک گذاری می تواند هر لحظه اتفاق بیفتد. تا زمانی که چرخه قاعدگی زنان کمابیش و در بیشتر اوقات منظم است، تعادل هورمون های مسئول تخمک گذاری می تواند تحت تاثیر عوامل گوناگونی مانند سن، استرس و داروها دچار اختلال شود. به همین علت مشخص کردن روزهای تخمک گذاری و یا روزهای "بی خطر" می تواند کمی مشکل باشد.

 

آیا مصرف قرص های پیشگیری از بارداری باعث سرطان می شوند؟

خیر، در واقع عکس این مسئله بیشتر محتمل است. با وجود آنکه ممکن است در بعضی موارد این داروها دارای اثرات جانبی باشند اما به هیچ عنوان ارتباطی با سرطان ندارند. بر مبنی تحقیقات اخیر امکان دارد در صورت وجود رابطه میان مصرف قرص های بارداری و خطر ابتلا به سرطان، مصرف این قرص ها ممکن است با خطر رشد سرطان سینه در ارتباط باشد. در واقع، بر اساس یکی از این تحقیقات، زنانی که از این قرص ها استفاده می کنند در مقایسه با زنانی که برای پیشگیری از قرص استفاده نمی کنند، تنها یک سوم بیشتر احتمال ابتلا به سرطان یا تخمدان ها یا پوشش داخلی را دارند.

 

آیا  در صورت نزدیکی در وضعیت ایستاده و یا قرار گرفتن زن روی مرد، احتمال بارداری وجود دارد؟

بله، بعضی از مردم فکر می کنند که نزدیکی در بعضی از حالت های خاص باعث خروج اسپرم از واژن زن می شود اما در حقیقت اسپرم ها به خوبی در واژن جمع می شوند. با انزال مرد، اسپرم ها به خوبی درون واژن ذخیره می شوند. اسپرم ها به طور طبیعی بلافاصله بعد از انزال شروع به حرکت به سمت کانال سرویکس می کنند.

 آیا اگر کاندوم کوچک باشد، امکان بارداری وجود دارد؟

این یک باور نادرست مبنی بر این تصور است که هر چه کاندوم تنگ تر و کوچک تر باشد، امکان خروج اسپرم از آن بیشتر است و یا امکان دارد در طول نزدیکی خارج شود. به هر حال احتمال پاره شدن کاندومی که زیاد کوچک باشد در زمان مقاربت بیشتر است. در صورت استفاده از کاندوم بهتر است فضایی را نزدیک سر آن آزاد بگذارید تا با امنیت کامل اسپرم های را درون خود نگه دارد. با در نظر گرفتن این موضوع از کشیده شدن زیاد کاندوم در زمان انزال جلوگیری می کنید.

 

آیا با انجام پیشگیری طبیعی، امکان بارداری وجود دارد؟

بله، این مسئله به این علت است که خارج کردن آلت پیش از انزال، که به آن پیشگیری طبیعی هم گفته می شود، روش کاملا ایمنی برای پیشگیری نیست زیرا ممکن است مقداری از منی که به آن پیش آب گفته می شود و حاوی اسپرم است پیش از انزال خارج شود. علاوه بر ممکن است بعضی از مردان اراده یا توان کافی را برای این شیوه پیشگیری نداشته باشند.

 

 آیا اگر بلافاصله بعد از خوردن قرص پیشگیری نزدیکی انجام شود، احتمال بارداری وجود دارد؟

پاسخ این سوال تقریبا منفی است. به محض اینکه شروع به مصرف قرص می کنید، شروع به تاثیر خواهد کرد اما برای اطمینان بیشتر در ماه اول میزان پیشگیری را افزایش دهید.

 

آیا امکان بارداری در اولین نزدیکی وجود دارد؟

بله، احتمال بارداری در اولین، دومین و یا سومین نزدیکی وجود دارد. شانس زنان برای باردار شدن همیشه برابر است، در حدود 1 نفر از 5 نفر در اولین نزدیکی باردار می شوند.

 

 آیا در صورت استفاده از خمیر دندان به عنوان اسپرم کش، امکان بارداری وجود دارد؟

بله، با استفاده از این روش نمی توانید از بارداری پیشگیری کنید. هرگز از خمیر دندان به جای کشنده اسپرم استفاده نکنید چون برخلاف باور بسیاری از افراد، اسپرم ها را نمی کشد.

 

 آیا با بالا و پایین پریدن بعد از نزدیکی امکان بارداری وجود دارد؟

بله، بالاو پایین پریدن، عطسه و سرفه کردن بعد از نزدیکی باعث بیرون راندن اسپرم ها نمی شود. به طور طبیعی اسپرم ها به قدری سریع و کوچک هستند که هیچ کدام از این روش ها برای دفع آنها کارآمد نخواهد بود. 

 

 

 

هیئت تحریریه نی نی سایت 

ارسال نظر شما

login captcha

سلام من شنبه ای یو آی  تعیین جنسبت داشتم متاسفانه چهارشنبه شب با وجود قرص های تخمک گذاری و آمپول های بارداری نزدیکی داشتم حس کردم شوهر آب منی شو ریخته زود رفتم خودمو شستم.حالا چکار کنم که شنبه نتیجه بگیرم و اینو لغو کنم. امپول و قرص هم دارم برا پنجشنبه که بخورم. آیا قرص اضطراری بخورم ضرر نداره ؟

@نازی۹۳

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه روز شنبه گذشته  آی یو آی انجام داده اید داشتن نزدیکی چهارشنبه شب تاثیری ندارد  زیرا تخمک قابلیت ماندگاری تا ۴ روز را ندارد نیازی به مصرف قرص اورژانسی نیست و نکته دیگر آنکه این طور نیست که حتما با  آی یو آی شما باردار شوید یعنی صد درصد نیست موفق باشید. 

سلام خوبین

سلام

من با همسرم برای اولین بار دخول داشتم و آن روز روز زفاف ما بود ایشان جلوگیری طبیعی کرد و آب منیش رو وارد نکرد 

و من بعد از یک روز پریود شدم حالا بیشتر از یک ماه گذشته و من پریود نشدم آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

@خانوم313

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه جلوگیری داشته اید و در ماه قبل بعد از نزدیکی پریود نیز شده اید احتمال بارداری خیلی ضعیف است با توجه به شرح حال شما یک دوره نامنظم شدن پریود طبیعی است دوره بعدی اگر بیشتر از ۱۰ روز تاخیر در پریود خود داشتید آن وقت نیاز به پیگیری وجود دارد موفق باشید 

سلام 

میخواستم یه سوال بپرسم

آیا وارد کردن منی با دست در واژن احتمال بارداری وجود دارد؟؟

@12670

سلام دوست عزیز احتمال بارداری  به این شکل ضعیف است  اما به صفر نمی رسد موفق باشید. 

سلام تروخدا یکی کمکم کنه 

من ۵ تیر پریود شدم تا ۹ تیر ماه بعدش ۱تا ۵ مرداد لک داشتم ولی پریود نشدم ۱۶مرداد با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم که فقط پیشاپ ایشون با من تماس داشته حتی منی شونم ارتباطی نداشته بامن .قرصی هم من مصرف نکردم آیا احتمال بارداریم هست؟ من همیشه پریودیام نامنظم بوده بعضی وقتا ممکن حتی دو ماه سه ماه پریود نشم .دکتر رفته بودم گفته بود کیست داری یکی جواب بده احتمال بارداریم هست؟

@221nasim

سلام دوست عزیز نگران نباشید با توجه به شرح حال شما احتمال بارداری ضعیف است برای منظم شدن پریود خود باید حتما تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید تا مشکل شما درمان شود موفق باشید. 

ممنون
متشکرم خیلی عالی بود
سلام من ٢٨ هر ماه زمان پریودم هستش این ماه اقدام به بارداری کردم و قبل از تاریخ پریود نفخ شدید شکم تکرر إدرار شاید ١٠ دقیقه به ١٠ دقیقه نیاز داشتم از دستشوی استفاده کنم سنگینی سینه کمی درد سینه دل درد شدید که بخودم میپیچیدم یه دریدی شبیه پریود اما کمی شدیدتر حس چشایم چه یک هفته قبل پریود و چند روز بعد پریود عقب افتاده بسیار قوی شده بود و ساعت ٤:٣٠ صبح با گرسنگی شدید از خواب بیدار میشدم دمای بدنم رو یک ماه هستش که کنترل میکنم همیشه 96F بود الان روی 98F مانده حرارت بدنم بالا رفته بی بی چک هم استفاده کردم هر بار منفی بود اما با خطی بسیار کمرنگ مثل یک هاله با این شرایط نمیادبعد باردار هستم یا نه امروز هم بعد از یک هفته عقب افتادگی از صبح خونریزی خیلی کم مثل پریودهای قبلیم نه مثل یه خط خونریزی کمی دارم لطفا من و راهنمایی کنید در شرایط روحی خیلی بدی قرار گرفته ام ممنون.
بعد از اقدام به بارداری شاهد تأخیر در پریود شدم، علت چی می تونه باشه؟
سلام به نظرتون بعداز چند روز پریودنشدن به بار داری شک کنم