833
زن شهرکردی دراولین زایمان خود چهار قلوزایید

زن شهرکردی دراولین زایمان خود چهار قلوزایید

1393/10/24 بازدید458

 به گزارش عصر سه شنبه ایرنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، این مادر 32 ساله پس از هشت سال انتظار و درمان نازایی، در نخستین زایمان خود صاحب چهار فرزند شامل سه دختر و یک پسر شد. 


این نوزادان بدلیل زایمان زودرس در هفت ماهگی در بیمارستان «هاجر» شهرکرد با عمل سزارین به دنیا آمدند.

وزن نوزادان بین یک کیلو و500 تا یک کیلو و600 گرم اعلام شده است.

حال نوزادان خوب است و هم اکنون دو نفر از آنها در بخش ویژه نوزادان بیمارستان نگهداری می شوند.

بدلیل وضع نامناسب مالی پدر چهارقلوها، یک خیر حاضر شده است دو نوزاد را به فرزندخواندگی بپذیرد اما مادر آنها با این امر مخالفت و اعلام کرده است: هر چهار فرزندم را دوست دارم و آنها را به کسی نمی دهم. 

«مهدی رییسی» پدر چهارقلوها، مدد جوی ناشنوا و مستمری بگیر دائم بهزیستی است.

وی با ابراز خوشحالی از سلامت همسر و فرزندانش گفت: از تولد آنها شادمانم اما با توجه به شرایط سخت اقتصادی، دغدغه ام تامین هزینه پوشاک، خوراک و دیگر مخارج فرزندانم است.

خانواده پرجمعیت رییسی، هم اینک چشم به راه کمک خیران برای تامین نیاز چهارقلوها هستند.* چهارقلوهای چهارمحالی تحت پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار گرفتند چهارقلوهای روستای «وانان» شهرکرد زیر پوشش خدمات حمایتی اداره کل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفتند. 

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از وظایف سازمان بهزیستی، حمایت مالی و معیشتی از خانواده چند قلوهایی است که در شرایط سخت زندگی می کنند. 

«محمد میرزایی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سازمان در راستای حمایت از خانواده این نوزادان، شیر خشک نوزادان را تا دو سالگی در اختیار خانواده آنها قرار می دهد. 

وی با اشاره به سیاست حمایتی بهزیستی گفت: حمایت بیمه ای، درمانی و غذ ایی، بخشی از خدماتی است که سازمان بهزیستی به خانواده هایی که دارای اولاد چند قلو هستند، ارائه می دهد. 

میرزایی افزود: پدر این نوزادان از مستمری بگیران زیر پوشش بهزیستی استان است و همسرش نیز تاکنون از خدمات نازایی و درمانی بهزیستی بهره مند بوده است. 

به گفته میرزایی، خانواده هایی که نوزادان دوقلو یا بیشتر دارند در صورت نیاز می توانند از خدمات حمایتی بهزیستی برخوردار شوند. 

وی با اشاره به بخشنامه سازمان بهزیستی کشور به استانها گفت: تمام مادران دارای چند قلو که تحت پوشش بهزیستی هستند، از حق پرستاری و خدماتی نظیر تامین شیر خشک و غیره برخوردار می شوند. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، وضع جسمانی مادر و چهار فرزندش خوب اعلام شده است. 

هم اکنون بیش از چهار هزار نفر در استان چهارمحال و بختیاری از خدمات مستمری دائم بهزیستی بهره مندند. 

روستای وانان از توابع بخش «لاران» شهرستان شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است.
 
منبع: خبرگزاری ایرنا
 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1066
1133