833
باروری و لقاح می تواند با خونریزی همراه باشد

باروری و لقاح می تواند با خونریزی همراه باشد

1393/10/20 بازدید165630

 باروری و باردار شدن در بعضی از خانمها با تاخیر صورت می گیرد. زوجهایی هستند که ماهها برای بارداری تلاش می کنند. بسیاری از خانمها می دانند که یکی از علائم بارداری عقب افتادن دوره قاعدگی است. اما ناامید کننده ترین قسمت ماجرا زمانی است که با به تعویق افتادن دوره قاعدگی این امید در دل آنها زنده می شود که بارداری نزدیک است اما با مشاهده چند لکه خون در لباس زیر این امید آنها به ناامیدی و دلسردی تبدیل می شود. اما بهتر است بدانید در صورتی که تخمک نیز بارور شده باشد احتمال خونریزی و لکه بینی وجود دارد. 

زمانیکه یک تخمک بارور، خود را به جداره رحم می چسباند خونریزی لانه گزینی اتفاق می افتد. پس از آنکه تخمک بارور شده خود را به جداره رحم می چسباند باعث می شود تا قسمت بسیار کوچکی از جداره رحم دچار ریزش شده و به شکل ترشحات صورتی یا قهوه ای نمایان شوند. ابتدا ممکن است احساس ناامیدی و دلسردی کنید اما این نوع لکه های خفیف به این معنا است که شما باردار شده اید.

لکه لانه گزینی یا قاعدگی

لکه لانه گزینی می تواند شبیه دوران قاعدگی باشد بویژه  روز اول قاعدگی، زمانیکه لکه ها خفیف و سبک هستند. بنابراین زمانیکه این نوع لکه بینی شروع می شود ممکن است شما را دچار سردرگمی کند. پس بهتر است تفاوتهای موجود بین لکه لانه گزینی و قاعدگی را بهتر بشناسید:  
 
-خونریزی ناشی از لانه گزینی تخمک بارور شده، سبک و خفیف است و به همین کیفیت باقی می ماند اما خونریزی دوران قاعدگی در ابتدا خفیف بوده و در ادامه و روزهای بعد شدید می شود. در خونریزی لانه گزینی لخته خونی که اغلب در طول قاعدگی دیده می شود، وجود ندارد. 
 
- رنگ خون در دوران قاعدگی روشن و پرجنب جوش به نظر می رسد اما ترشحات ناشی از لانه گزینی صورتی کم رنگ یا قهوه ای هستند. خونریزی ناشی از دوران قاعدگی گهگاهی به رنگ قرمز به نظر می رسد اما خونریزی لانه گزینی در بیشتر موارد قهوه ای یا صورتی رنگ است.
 
-خونریزی قاعدگی به شکل طبیعی در طول دوره مشخصی و بدون توقف آغاز می شود اما خونریزی لکه بینی به شکل نامنظم صورت می گیرد یعنی می آید و می رود. خونریزی لانه گزینی سبب ایجاد لکه یا خونریزی نامنظم می شود و یک یا دو روز به طول می انجامد. اما خونریزی دوران قاعدگی 4 یا 7 روز دوره کامل خود را سپری می کند.
 
-خونریزی قاعدگی و لانه گزینی سبب گرفتگی عضلات می شود، اما گرفتگیها در دوران قاعدگی شدیدتر هستند. گرفتگی های خفیف و ضعیفی که هرگز به شدت آن افزوده نمی شود می تواند به معنای لانه گزینی باشد بویژه اگر همراه با ترشحات قهوه ای یا صورتی رنگ باشد.
 
تحریریه نی نی سایت
 

ارسال نظر شما

login captcha
mari353
mari353
2 هفته پیش

سلام من دو ماهه اقدامم

پریودام 5 روزس و دوره ی 28 روزه

ولی ماه پیش فقط دو روز پریود شدم و در تاریخ 9 آذر 

این ماه یکم درد خفیف زیر دلم دارم شبیه درد پریود ولی پریود نشدم هنوز 

با یکم سردرد و حالت تهوع و سرگیجه که گاهی میاد سراغم

به نظرتون باردارم؟

@mari353

سلام دوست عزیز از روی علائم نمی توان صد درصد تشخیص بارداری را داد  با توجه به شرح حال شما بهتر است تست بارداری انجام بدهید تا وضعیت شما مشخص شود موفق باشید 

سلام میتونم یک سوال بپرسم ؟

سلام خسته نباشيد.من٢٣ مهر پريود شدم و اين ماه اقدام داشتم از روز ١ آبان تا ٩ آبان كه دقيقا روز ٩ آبان بعد از نزديكي خون آبه ديدم كه ده روز مونده بود به پريودم. فكر كردم پريود شدم اما تا فرداش فقط خون آبه بود. الان نميدونم اين لانه گزينی هست؟يا پريوده!؟

@shikaya

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه خون ریزی ندارید و فقط ترشحات خونابه مانند دارید پس فعلا پریود نشده اید باید صبر کنید تا زمان پریود شما فرا برسد اگر تاخیر در پریود خود داشتید آن وقت تست بارداری انجام بدهید موفق باشید. 

@سمیرا_امیدوار

سلام وقت بخیر.بنده از موعد پریودیم ۲۷روز گذشته تقریبا یک هفته پیش یادمه بعد از ظهر بود تو لباس زیرم یه لک قهوه ای رنگ به اندازه یه بند انگشت دیدم.بعد از اون روز دیگه لکه بینی نداشتم. دیروز رفتم آزمایش خون دادم منفی شد. ولی همچنان زیر شکمم تیر میکشه. بنظرتون باردارم و با سونوگرافی تشخیص میشه؟؟؟

@kokooo

سلام دوست عزیز  با توجه به شرح حال شما خیر شما باردار نیستید باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی شود موفق باشید. 

سلام خسته نباشید من 22فروردین اقدام کردم برای بارداری روز 11اقدام به دلیل علایم مثل تیر کشیدن تخمدان ها و کمر درد و ترش کردن رفتم آزمایش دادم منفی بود. فرداش که از خواب بیدار شدم لک قهوه ای رنگ دیدم همراه با ترشح که اول فک کردم پریود شدم بعد که دیدم فقط یه لکه قهوه ای رنگ و بیشترینشم همون بود. از دیروز تا حالا خیلی کم کم شده دو روز دیگه هم وقت پربودمه من چهار روز مونده بود به پریودم رفتم آز دادم امکان داره لقاح الان انجام شده باشه ؟ تو آزمایش نشون نداده؟

و از دیروز حالت تهوع خفیف و تیر کشیدن تخمدان هام بهش اضافه شده.

خبلی‌ام بی اشتها هستم به زور یه چیزی میخورم چون همش ضعف دارم

@22marya

سلام دوست عزیز شما زود آزمایش خون انجام داده اید با توجه به شرح حال شما بهتر است صبر کنید اگر تا ۵ روز آینده به خون ریزی نیافتادید آن وقت از تست بارداری استفاده کنید موفق باشید.

با عرض سلام و خسته نباشید 

ببخشید من ۲۰مهرماه پریود شدم روز ۲۷آبان لکه قهوه ای دیدم و فرداش قطع شد ی هفته که عقب انداختم آز دادم منفی بود ۷و۸آذر هم ۴تا آمپول پروژسترون زدم ک پریود شم یعنی ممکنه باردار باشم؟یکساله درحال اقدامیم آزمایشای قبل بارداری همه خوب بودن ولی پریودام اصولا نامنظمه ولی اصولا دوره هام ۳۳ روزه هستن ممنون میشم جوابمو بدین

@nazanin_ban0o0o

سلام دوست عزیز با توجه به تاخیر یک هفته ای پریود شما و منفی بودن تست بارداری احتمال بارداری وجود ندارد  تا ۱۴ روز بعد از تزریق امپول پروژسترون زمان دارید تا پریود شوید موفق باشید 

دوستان من 20 خرداد پریود شدم. حدود 26 ام خرداد تموم شد.27 خرداد نزدیکی داشتم و اقدام به بارداری کردم. بعد 15 تیرماه به مدت دوسه روز پریود شدم .خونریزی تقریبا زیاد بود ولی دوسه روز بود...30 تیر ازمایش خون دادم منفی بود ولی شاید زود ازمایش دادم

بعد هم دوباره 13 مرداد پریود شدم .الان پریودم نمیدونم کی تموم میشه.نمیدونم اینا کدومشون پریوده کدومشون لانه گزینیه. بیبی چک پنج تا زدم دوتاش منفی دوتاش مثبت کم رنگ. توروخدا بگید من باردارم یا نه برام خیلی مهمه

@ساااایه

دوست عزیز با توجه به اینکه  شما در تاریخ ۱۳ مردادماه پریود شده اید احتمال بارداری وجود ندارد در زمان لانه گزینی جنین مادر باردار دچار لکه بینی جزئی میشود وبه خون ریزی نمی افتد موفق باشید.

شما میتوانید برای ارتباط با کارشناسان ومتخصصین زنان سواتان را در بخش کلینیک مطرح بفرمایید 

http://www.ninisite.com/clinic

سلام وقت بخیر خانم 23 ساله هستم.

یک دختر 11 ماهه دارم. در طول دوران شیر دهی پریود نشدم. دو ماه قبل شیر دهی را کم کردم یک مآه قبل برای 4 روز لکه بینی داشتم حالا که چهل روز میگزرد دوباره لکه بینی پیدادکردم. پریود نشدم علت این چی میتواند باشد؟ آیا در دوران شیر دهی بارداری احتمال دارد؟ ممنون میشه جواب بدهید چطور میتوانم جوابم را دریافت کنم؟ 

@ذبیح

سلام دوست عزیز در دوران شیردهی به علت افزایش هورمون پرولاکتین نظم پریودی خانمهای شیرده به هم میریزد ویا ممکن است پریود نشوند واین مسئله طبیعی است و بنابراین جای نگرانی وجود ندارد اما این مسئله را در نظر داشته باشید که حتما در این دوران جلوگیری از بارداری  نیز داشته باشید

شما میتوانید برای ارتباط با متخصصین زنان و کارشناسان و طرح سوال به بخش کلینیک نی نی ساین مراجعه کنید وسوالتون رو مطرح کنید

http://www.ninisite.com/clinic

با سلام و خسنه نباشین.خانمی28ساله هستم دوماهه برای بارداری اقدام میکنم و دراین دودوره روز قبل پریودیم لک لیمویی رنگ میبینم که اصلا سابقه نداشتم درضمن ازمایش پاپ و قبل بارداری هم نرمال بوده وسابقه عفونت هم نداشتم.میشه راهنمایی کنید در خصوص این لک و بگین ایا مشکلی درتوانایی باروری من وجود داره یانه؟

@mina-khazan

سلام 

تشکر که سوالتون رو با ما در میان گذاشتید 

دوست عزیز به علت تغییرات هورمونی  در زمان قبل قاعدگی این علائم طبیعی است نیازی به مداخله طبی نمی باشد زمانی نیاز به پیگیری وجود دارد که بعد پریودی شما دچار سوزش و خارش بشوید ویا اینکه دستگاه تناسلی شما قرمز ویا متورم شده باشد بنابر این فعلا جای نگرانی وجود ندارد ومی توانید برای بارداری اقدام کنید

@mina-khazan

سلام ممنون. کارشناس مامایی سایت پاسخ سوال شما را داده اند میتوانید همواره برای ارتباط با متخصصین زنان به بخش کلینیک نی نی سایت مراجعه کنید 

دوست عزیز به علت تغییرات هورمونی این اتفاق برای شما می افتد واین مسئله طبیعی است وجای نگرانی وجود ندارد.

می توانید برای بارداری اقدام کنید موفق باشید.

http://www.ninisite.com/clinic

نسیم جان پریودیت چطوری بود؟
واقعا ستاره جون میشه حامله باشی و پریود بشی؟ خدا از دهنت بشنوه. انشاء الله منم همینطوری باشم. بعد از چند روز که عقب انداختم الان پریودم. خییییییییلی ناراحتم. :(