2109
راهنمای سرمایه گذاری در ارزدیجیتال برای مادران

راهنمای سرمایه گذاری در ارزدیجیتال برای مادران

2 هفته پیش بازدید101

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران امکان‌پذیر است؟

با صعود ناگهانی بازار ارزهای دیجیتال، تعداد سرمایه‌گذاران در این بازار بسیار بیشتر شده است؛ اما از کل افرادی که در بازارهای مالی همچون ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، بیش از 90 درصد آن‌ها آقایان هستند. این در حالی است که خانم‌های انگشت شماری هم وجود دارند که به خوبی در این بازارها فعالیت کرده و سود می‌گیرند. بنابراین به نظر می‌رسد، کم‌کم بر تعداد خانم‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال هم اضافه شود. مادران نیز می‌توانند نقش فعالیت در این حوزه داشته باشند. در ادامه قصد داریم به بررسی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران بپردازیم. اگر این موضوع برای شما نیز دغدغه ایجاد کرده، با ما همراه شوید.

 

آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران سودمند است؟

بازار ارز دیجیتال نیز مانند دیگر بازارهای مالی همچون بورس، فارکس، طلا و... یک بازار پررسیک است. با این وجود مانند دیگر بازارهای مالی می‌توان از این بازار نیز سود گرفت. اگرچه بعید است سرمایه‌گذاری را پیدا کنید که در این بازارها زیان ندیده باشد، اما سود نیز مانند زیان از ویژگی‌های یک بازار مالی است؛ اما افرادی که در زمینه مالی آموزش می‌بینند و با استراتژی وارد معامله می‌شوند، می‌توانند سودهای خود را افزایش دهند. بنابران با اطمینان می‌توان گفت که سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران سودمند است؛ به طوری‌که اگر با دانش و آگاهی در آن فعالیت کنید، حتماً می‌تواند سودهای خوبی را نصیب شما کند.

آیا مادران می‌توانند وارد بازار ارز دیجیتال شوند؟

بازار ارز دیجیتال یک بازار انحصاری برای گروه خاصی از افراد نیست؛ بلکه تمام افراد جامعه می‌توانند در آن فعالیت کنند. این فعالیت می‌تواند به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم باشد:

فعالیت مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال

اگر یک فرد شخصاً بازار را تحلیل کرده و ارزهای دیجیتال را در صرافی‌ها خریدوفروش کند، در واقع دارد به‌صورت مستقیم در این حوزه فعالیت می‌کند. فعالیت مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال یک امر تخصصی است و به آموزش نیاز دارد. بسیاری از افراد در این زمینه آموزش‌های کافی را می‌بینند و سپس با معامله در بازار ارزهای دیجیتال، از آن سود می‌گیرند. البته افرادی هم هستند که ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد بالا را خریداری کرده و آن را برای طولانی‌مدت نگهداری می‌کنند. این افراد به‌عنوان هودلر ارز دیجیتال شناخته می‌شوند. هودلرها به دانش تخصصی بالا نیاز ندارند، بلکه فقط آگاهی از پروژه‌های سودمند برای آن‌ها کافی است.

فعالیت غیرمستقیم در بازار ارزهای دیجیتال

افرادی که دانش یا فرصت کافی برای معامله مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال را ندارند، به‌صورت غیرمستقیم در آن فعالیت می‌کنند. در واقع این افراد سرمایه خود را به تریدرهای قابل اعتماد یا به صندوق‌های سرمایه گذاری ارز دیجیتال واگذار می‌کنند.

از بین دو روش فوق، معامله مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال سودمندتر از فعالیت غیرمستقیم در آن است. اما برای فعالیت مستقیم در این بازار باید وقت و دانش کافی داشته باشید. مادران می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز که وقت داشتند، آموزش‌های کافی را ببینند و وارد بازار شوند. بازار ارزهای دیجیتال یک بازار 24 ساعته است.

راهنمای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران

معمولاً مادرانی که بچه‌ها کوچک یا مدرسه‌ای دارند، وقت چندانی برای فعالیت‌های خارج از خانه ندارند. بیشتر خانم‌های شاغل نیز پس از به‌دنیا آوردن فرزند خود، از فضای کاری فاصله می‌گیرند. بازار ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه محدود به زمان و مکان خاصی نیست، می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای سرمایه گذاری مادران باشد. اگر در شما در مقام یک مادر این متن را مطالعه می‌کنید، برای سرمایه‌گذاری می‌تواند راهنمای زیر را دنبال نمایید:

ابتدا تحقیق کنید

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران نامتعارف به‌نظر می‌رسد، چراکه معمولاً نگاه جامعه به مادران اینگونه است که ایشان در مورد بسیاری از مسائل اقتصادی تحقیق نمی‌کنند؛ یعنی اصلاً برای آن‌ها در اولویت نیست؛ اما اگر یک مادر بخواهد ضمن رسیدگی به خانه و خانواده خود، درآمد هم داشت باشد، باید تحقیقات را آغاز کند. برای موضوع سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران، تحقیق در وهله اول اهمیت قرار دارد. بنابراین اگر به‌عنوان یک مادر می‌خواهید معامله ارز دیجیتال را شروع کنید، ابتدا درباره بازار ارزهای دیجیتال، شبکه بلاکچین، ساختار ارزهای دیجیتال و انواع پروژه‌های رمزارزی تحقیق کنید. مقالات اینترنتی می‌تواند اولین منبع شما برای تحقیق باشد.

در یک صرافی رمزارزی حساب باز کنید

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران یا هر کس دیگری از طریق صرافی‌های رمزارزی امکان‌پذیر است. بنابراین وقتی تحقیقات خود را انجام دادید، حالا باید وارد وبسایت یک صرافی رمزارزی شوید و در آن یک حساب کاربری برای خود بسازید. البته باز کردن حساب در صرافی‌های خارجی در ابتدای کار توصیه نمی‌شود؛ چراکه صرافی‌های خارجی به دلیل تحریم به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. بنابراین برای فعالیت در آن‌ها باید از روش‌های دیگری استفاده کرد که برای کاربران مبتدی دشوار است و اصلاً نیازی هم به این کار نیست. خوشبختانه صرافی‌های داخلی بسیاری هستند که با زبان شیرین فارسی می‌توان تمام مراحل ثبت‌نام و احراز هویت آن‌ها را طی کرد. بنابراین سعی کنید در یکی از صرافی‌های داخلی معتبر ثبت‌نام کرده و برای خودتان حساب کاربری ایجاد کنید.

در دوره‌های آموزشی شرکت کنید

اگر پس از مطالعه و دیدن قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها، علاقه‌مند به این حوزه شدید و حقیقتاً تصمیم گرفتید که وارد معامله ارز دیجیتال شوید، حالا آموزش خود را هدفمند کنید. برای این منظور بهتر است در یک دوره آموزش معامله‌گری یا تریدینگ ارز دیجیتال شرکت کنید. دوره‌های آنلاین بسیاری در این زمینه هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها، شیوه معامله ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید.

صندوق‌های سرمایه گذاری ارز دیجیتال را بشناسید

اگر در یادگیری مفاهیم اولیه متوجه شدید که معامله ارز دیجیتال ممکن است برای شما دشوار باشد، می‌توانید در مورد صندوق‌های سرمایه گذاری ارز دیجیتال تحقیق کنید. این صندوق‌ها از طریق صرافی‌ها در دسترس قرار دارند. با ورود به این صندوق‌ها می‌توان به‌صورت غیرمستقیم در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرد. درواقع شما فقط سرمایه خود را در صندوق قرار می‌دهید و آن‌ها برای شما معامله کرده و سود ایجاد می‌کنند.

شیوه‌های تحلیل بازار را یاد بگیرید

اگر مایل بودید که مستقیم در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنید و علاقه‌ای به سپردن سرمایه خود به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نداشتید، می‌توانید یادگیری تحلیل را آغاز کنید. در بازارهای مالی از دو نوع تحلیل بنیادی و فاندامنتال استفاده می‌شود. البته تحلیل بنیادی برای تریدرها ضروری‌تر است. با یادگیری علم تحلیل می‌توانید خودتان شخصاً معامله در بازارهای ارز دیجیتال را آغاز کنید. در دوره‌های آموزش معامله‌گری و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران، روش‌های تحلیلی و کار با نمودارهای قیمت نیز آموزش داده می‌شود.

ترس از دست دادن نداشته باشید

اگر ترس از دست دادن دارید، نمی‌توانید به معامله ارز دیجیتال فکر کنید. پس اگر تصمیم خود برای ورود به این بازار را گرفته‌اید، باید ترس از دست دادن را کنار بگذارید. قبل از معامله باید یاد بگیرید که آن معامله هم پتانسیل سود دارد هم ضرر. پس زمانی می‌توانید یک معامله‌گر یا یک تریدر موفق باشید که ضرر را نیز مانند سود به رسمیت بشناسید. تنها زمانی می‌توانید به سود برسید که از زیان نترسید.

مقدار سرمایه اولیه وارد کار کنید

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران نیز مانند هر سرمایه‌گذاری دیگر به مقداری سرمایه اولیه نیاز دارد. البته یکی از مزیت‌های بازار ارزهای دیجیتال این است که با کمترین مقدار سرمایه (حتی با 500 هزار تومان) نیز می‌توان به آن ورود کرد؛ اما اگر در ابتدای کار چند میلیون (بین یک تا 10 میلیون تومان) در اختیار داشته باشید، بهتر می‌توانید در این بازار فعالیت کنید. البته ابتدا می‌توانید با سرمایه کم آغاز کرده و کم‌کم به سرمایه اولیه خود اضافه کنید.

موارد فوق، یک راهنمای کلی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای مادران است. ممکن است مسیری که در این راهنما پیشنهاد شده به چند ماه زمان نیاز داشته باشد؛ اما نگران نباشید و به آرامی تمام جنبه‌های کار را بررسی کنید. یادتان باشد که بازار ارزهای دیجیتال یک بازار موقتی نیست، بنابراین شما هر زمان که آمادگی داشته باشید، می‌توانید به آن ورود کنید و سود بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

نی نی کست شش

نوشته

2 روز پیش
|
7661 بازدید

زایمان در بالگرد ارتش!

نوشته

2 روز پیش
|
6151 بازدید

آشنایی با درمان خانگی سردرد قاعدگی

نوشته

2 هفته پیش
|
3720 بازدید

نی نی کست پنج

نوشته

1 هفته پیش
|
5503 بازدید