2109
هفته سی و چهارم بارداری بهترین زمان برای آموزش به جنین

هفته سی و چهارم بارداری بهترین زمان برای آموزش به جنین

1393/08/18 بازدید1656

محققان دانشگاه فلوریدا با انجام آزمایش بر روی 32 زن باردار که به زبان بومی انگلیسی صحبت می‌کردند نتایج مطالعات قبل را که ادعا می‌کردند یادگیری کودکان درست پس از تولد آغاز می‌شود رد کردند.

آن‌ها در آزمایش خود از زنان خواستند که یک شعر 15 ثانیه‌ای را سه بار با صدای موزون بخوانند و دو بار در روز از هفته 28 تا 34 بارداری تکرار کنند. محققان در این مطالعه به دنبال هر نوع نشانه یادگیری به‌ویژه در طول هفته‌های 28، 32، 33 و 34 بارداری بودند و کاهش ضربان قلب جنین برای آن‌ها علامت فراگیری بود. همچنین آزمونی را روی گروه دیگری از جنین‌ها انجام دادند که صدای ضبط‌شده یک زن غربیه را می‌شنیدند.

یافته‌های حاصل از این آزمایش‌ها نشان داد که تا هفته 34 بارداری، جنین‌هایی که به شعر مشابهی مانند مادرشان گوش دادند ضربان قلب پایین‌تری نسبت به گروه کنترل داشتند و آن‌هایی که به شعر متفاوتی از یک زن غریبه گوش دادند ضربان قلب تندتری داشتند.

صدای مادر منبع مهم تحریک حسی در جنین در حال رشد است. بنابراین هیچ نیازی به‌قرار دادن جنین در معرض موسیقی کلاسیک و دیگر اشکال تحریک شنوایی نیست. صدای مادر همه آن چیزی است که یک کودک به شنیدنان نیاز دارد چراکه در رشد یادگیری اولیه و ظرفیت‌های حافظه نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

 

 

 

 

منبع: سلامانه

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
2656

پربازدیدترین ها

گرفتگی بینی در بارداری علل و درمان

نوشته

2 هفته پیش
|
6515 بازدید

نی نی کست پنج

نوشته

1 هفته پیش
|
5247 بازدید

نی نی کست شش

نوشته

1 روز پیش
|
4051 بازدید